Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkeresett a "lányom" 15 év...

Megkeresett a "lányom" 15 év után. Hogyan kéne reagálnom?

Figyelt kérdés

3,5 éves volt mikor ott hagytam őket. Meg tudtam h nem az enyém a gyerek,hanem a feleségem szeretője az apja,akivel felvállalták egymást mikor borult minden.


Nekem is nehéz volt ott hagyni,de úgy gondoltam h ott az igazi apja,még kicsi könnyebben elfelejt engem ha nem tartom vele a kapcsolatot.


Az anyjával a válásunk elég csúnya volt. Próbált minnél több mindent lehúzni rólam. Halogatta,hátráltatta a lakás eladását mivel neki jóval kevesebb járt volna mint a fele (20 milliós lakásból,15 millió az én örökségem volt,5 millió pedig kölcsön. Papir mindenről volt,így csak az 5 millión kellett osztozni).


Gyerektartást is akart volna,a bíróságon folyton azzal érvelt hogy nem érdeke a gyereknek az apaság megdöntése. Majdnem 3 évbe telt mire kimondták a válást,és meg döntötték az apaságot is. Én ezalatt az idő alatt nem tartottam a gyerekkel a kapcsolatot,el is költöztem másik városba.


A "lányom" most megkeresett,kéri h ha eddig nem gondoskodtam róla akkor most itt az ideje h támogassam az egyetemi tanulmányait. Nem tudom hogyan talált meg,az anyja egyedül nevelte fel őt,és sokat kellett nélkülözniük,a nevelő apja(az igazi apja,a feleségem szeretője) is 5 éve elhagyta a volt feleségemet.

Számomra az derült ki az egészből,hogy a volt nejem nem mondta el a gyereknek az igazságot. A szeretője pedig nem vette a nevére a gyereket vagy nem tudom,mert mi másért talált volna meg engem a lány,miért nem az igazi apjához fordul? A lány elhordott mindennek,meg hogy ha eddig nem törödtem vele,akkor most itt az ideje.


Én nem akarom támogatni. Azóta megnösültem újra,vannak saját gyerekeim is. Nem tudom hogyan reagáljak a lány megkeresésére? nekem kéne talán elmondanom mi történt a múltban?


2015. febr. 20. 11:45
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
61%
azért borzasztó ez...15 éves...eleve keresi magát..azt sem lehet tudni mennyire az annya dumálta rá igazából, mennyire saját ötlet...mi lett neki eddig mondva...
2015. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
18%
anyja nem annya...késő van....
2015. febr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
86%
És nem is 15 éves, hanem 15 ÉVE hagyta ott a kérdező.
2015. febr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
71%
És öt éve a valódi apja, akit nevelőapjának hitt. Ha tudja az igazat az a lány, akkor koszos zsaroló és fel lehet jelenteni a rendőrségen.
2015. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a te érzéseidtől függ, azt mondod nehéz szívvel hagytad ott anno. Nekem is most 3,5 éves. Nem tudom mi lenne ha benyögné az asszony hogy nem én vagyok az apja. Továbbra is a lányomnak tekinteném ? nem tudom ... nehéz kérdés.

Az viszont bűzlik hogy megkeres és rögtön azzal áll elő hogy támogassad. Na ez gáz... lehet az anyja beszélte bele hogy húzzon le téged anyagilag, és nem az ő ötlete volt.

2015. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon sokan szorítunk neked és várjuk a beszámolót a találkozásról.
2015. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
56%
18 éves, az már bőven saját magától is zsarolhat. Nem kell bíztatni, elég az, hogy mióta az igazi apja elhagyta őket öt éve, az anyja a pénz miatt állandóan azt fújta: miért nem kérsz pénzt apádtól?
2015. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mi lett végül? Hogy fogadta?
2015. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Mondtam neki hogy ne haragudjon de nem én vagyok az illetékes. Beszéljen az anyjával,én nen tudok segíteni a gyerekeimre kell gondolnom. Nem értette a dolgot,ezért el mondtam h nem vagyok az apja,ezért is hagytam őjet ott. Persze kiborult h szívtelen vagyok,mert 3 évig bírtam szeretni,nevelni,de hiába próbáltam magyarázni mit miért tettem.
2015. febr. 24. 04:20
 40/43 anonim ***** válasza:
86%
Szép próbálkozás volt.. Neki nincsenek feléd önzetlen érzelmei, ha a biológiai apja lennél, akkor is csak a pénzed kellene neki. Mivel kiderült, hogy az "apa" ütőkártya hatástalan, végső kétségbeesésében kezdett rá a "de hát 15 éve még úgy volt.." szövegre. Pénz kell neki, tök mindegy, kitől. Majd az anyja helyreteszi a hölgyet. Egyébként elmondhattad volna, kinél próbálkozzon, mert ha az anyja eddig nem mondta meg neki, hogy a nevelőapja volt az igazi apja, akkor ezután is egy kóbor idegenre fogja fogni, és mint apasághoz legközelebb álló személyt, téged fog a továbbiakban is pénzért zaklatni.
2015. febr. 24. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!