Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbefogadnátok egy kisgyerme...

Örökbefogadnátok egy kisgyermeket?

Figyelt kérdés
Egészségesek vagyunk a párommal mindketten, lehet gyermekünk. Én valamiért mindig is sokat gondolkodtam, hogy egy kisfiút szeretnék örökbe fogadni, nem tudom. Úgy érzem ezzel segíteni tudnék. Nem kimondottan kisbaba, idősebbre gondoltam.
2010. febr. 20. 11:02
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
27%

Lehet,hogy kegyetlennek gondoltok,de én biztos,hogy nem.

Én egy"idegen"gyereket nem tudnék úgy szeretni,mint a saját véremet.28/N

2010. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
66%
Hát nem tudom... A lehetőség, az anyagi jólét nem sokat ér, ha nincs hozzá szerető család. A család alapozza meg a stabil személyiséget. Hiába adsz a kezébe lehetőségeket, ha nincs család, aki megtanítsa bánni vele. Ez olyan, mint amikor egy hajléktalan talál az utcán egy milló forintot. Két nap múlva már nem lesz semmije ugyan úgy, mert nem tud vele bánni.
2010. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
100%
Én azért nem ítélek el senkit, mert nem fogadna örökbe, vagy nem tudná úgy szeretni a más gyermekét, mint a sajátját, ezt mindenki másképp fogja fel. Nekem személy szerint nem tud számítani, hogy kinek a gyermeke, ugyanúgy tudnék bárki szeretni, ugyanúgy gondoskodnék róla és ha már oda jutok, hogy örökbe fogadjak, nyilván azért tenném, hogy gyermekem legyen, tehát az a minimum, hogy úgy szeretem, mintha a sajátom lenne, ehhez szerintem semmi köze nincs a vérnek.
2010. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
23%
Nos, nem tudok erre mit mondani! neked van egy határozott véleményed és nekem is én próbáltam észérveket irni, de te ingathatatlan vagy! :) Egyébként meg jól mondod, a család ad mindenhez erőt és ez a legfonosabb! ezért idegenek gyereke, aki szintén idegen számodra ne kerüljön be a te tiszta vérű családodba! Amiért te vagy a te felmenőid, családod évtizedeken dolgozott vagy századokon és felépitett valamit, akkor az milyen jogon illet meg egy kivülálló személyt! Én nem hiszem, hogy amit a férjem a saját kezével létrehozott, és eljutott odáig ahol most tart, jah igen és a semmiből, szivesen adná egy idegennek halála után, annak birtoklása csakis a vérszerinti gyermekeket illeti meg!
2010. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
36%

12:04-esnek!


Én pontosan ezt mondom, mert nem tundám, illetve nem is akarnám úgy szeretni, mintha a sajátom lenne, ezért nem is fogadok örökbe soha! de támogatni lehet! A másik dolog, hogy a kérdező segiteni szeretne! maga mondja ezt a leirásban! akkor a segitséget adományként is lehet nyújtani!

2010. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim válasza:

12:22-nek!


A kérdező szerintem segítségnyújtás alatt nem feltétlen az anyagiakra gondolt, persze arra is, hanem inkább arra, hogy ő meg tudná adni egy gyermeknek, mégha nem is a sajátja, azt a szeretetet, törődést, amit minden gyereknek meg kellene kapnia és ezzel segíteni neki, adni neki egy szerető, új családot. És ha neki ezt módjában áll megtenni, tegye is meg! Aki pedig a segítséget, mint ahogy te is, anyagi segítségnek érti inkább, az segítsen úgy, ha szeretne! Én pl anyagilag nem biztos, hogy tudnék támogatni bárkit is, de a gondoskodást, szeretetet feltétel nélkül biztosítanám.

2010. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem kotekedesbol, hanem kivancsisagbol kerdezem, mit ertesz az alatt, hogy tisztaveru csalad? Akit nem te szulsz, annak koszos a vere?


En szules elott allo kismama vagyok es most ugyerzem, hogy szivesen fogadnek orokbe. Sajnos eleg nehez terhessegem volt, ami miatt ezerszer meggondolnam, hogy ujra teherbe essek, viszont szeretnek meg legalabb 2 gyereket. Anyagilag tamogatni valakit szerintem kozel sem megoldas, a gyerek elsosorban szeretetet es torodest igenyel, az fogja jo iranyba terelni az eletet, nem pedig a penz. Sajnos Magyarorszag nagyon konzervativ, ha a csaladrol van szo, de szerintem az orokbefogadas egy szep es nemes dolog, amibol mindket fel profital: a gyerek es a szulok is.

2010. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
36%
Én nem koszos vérről beszélek!!! Csak az a gyerek soha nem lesz a te sajátod, még ha ugynaúgy adsz is meg neki mindent, mint a többi gyerekednek! De, ha itt nem csak a pénzről van szó, akkor miért adományoznak a gazdag emberek a szegény gyerekeknek? akkor miért nem fogad örökbe mindegyik család egy gyereket adomány helyett? itt vannak a haiti károsultak példának! Lesz majd egy generáció, ha örökbefogadsz, ami a férjed nevét viseli majd, de mégis ki tudja, hogy ki is ő valójában! én erről beszélek! Nézzétek, ezt mindenki másképpen látja! itt most mindenki támad engem, ami persze nem baj, hogy hogy lehet ilyen, hogy csak az anyagiakra gondolok, DE én azért kiváncsi lennék arra, hogy itt hányan fogadnának közületek örökbe egy idegen gyereket! és nem csak a gondolatra gondolok, hanem a tettekre!!!
2010. febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Pontosan úgy van, ahogyan 12:43 írja. A segítségnyújtásnak nem arra a formájára gondoltam, hogy pénz. Amikor pénzzel támogatok valakit, azt pontosan adománynak hívják.

Azért egyre inkább látom, hogy szerencsére más emberek is hasonlóképpen gondolják...

Persze aki nem, szíve joga mindenkinek eldönteni...

2010. febr. 20. 13:07
 20/37 anonim ***** válasza:

Én nem támadlak téged, hiszen ez is egy nézőpont, és nem ártasz vele senkinek. Csak én teljesen máshogy gondolkodom, számomra az anyaság nem a közös génkészleten múlik, én a saját gyereket, és a fogadott gyereket is kész vagyok ugyan úgy a szívembe fogadni. Ha tudnám, bizonyítanám tettekkel is, csak sajnos nem tehetem. Van egy saját gyerekem, de egyedülállóként nem lehetek örökbefogadó szülő, illetve az anyagiakat tekintve sem tehetem meg (és nem én mondom, hogy nem tehetem, hanem a törvény), mert nincs saját autóm, nincs saját lakásom, de még munkahelyem sem, mert egyetemista vagyok. Ha én így gyereket fogadnék örökbe, szerintem ki is tolnék vele valamilyen szinten, kerüljön inkább olyanokhoz, akik nagyon szereteik ÉS ezek mellett anyagiakban is többet tudnak neki adni nálam.

De én a fogadott gyereket sem tudnám idegennek tekinteni, mivel az örökbefogadástól kezdve az a gyerek épp úgy a sajátom, mint a vér szerinti. Számomra nem jelent semmit, hogy nem én vagyok az, aki megszülte, az lenne a fontos, hogy én vagyok az, aki neveli. A származása nekem maximum akkor lenne fontos, ha valami örökletes betegsége van, ilyenkor jó tudni, hogy a szülei, nagyszülei szenvedtek-e X betegségben, mert ez az orvosok dolgát megkönnyíti, könnyebb kezelni, ha ezeket az adatokat tudják. De NEKEM más tekintetben egyáltalán nem számít, hogy honnan jött az a gyerek.

2010. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!