Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbefogadnátok egy kisgyerme...

Örökbefogadnátok egy kisgyermeket?

Figyelt kérdés
Egészségesek vagyunk a párommal mindketten, lehet gyermekünk. Én valamiért mindig is sokat gondolkodtam, hogy egy kisfiút szeretnék örökbe fogadni, nem tudom. Úgy érzem ezzel segíteni tudnék. Nem kimondottan kisbaba, idősebbre gondoltam.
2010. febr. 20. 11:02
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Akkor nektek a kutyát ajállom!

Az igazi anyai érzés akkor ismered meg mikor a gyereked

világra jön. (itt nem azokról beszélek akik nem tudnak

saját babát szülni.)

2010. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Ajállom=Ajánlom

Az anyai érzés nem az hogy ha szülsz. Az anyai érzés a feltétel nélküli szeretet,a gondoskodás, hogy felneveled stb.

Azok az "anyák" akik szülnek a gyermekek árvaházban nőnek fel, na akkor nekik megvan már az anyai érzésük mert szültek?

Na pont ez a régi módi gondolkodás, dehát mindenki más.

Azért köszönöm a tanácsod, de nem vagyok kutyabarát.

2010. febr. 26. 21:25
 33/37 anonim ***** válasza:

Én nem sajnálnám se a nevemet, se a pénzemet, házamat, hogy egy idegen gyerek örökölje. Viszont a fő kérdés: A párod is ugyanezt szeretné? Mert hanem, vagy nem annyira, akkor abból rengeteg galiba leshet.

Azon kívül: Ha vannak saját gyerekeitek is, akkor - bármennyire is nem úgy gondolod - az idegen gyereknek sosem lesz ugyanaz a státusza a családban. Valahogy szegény ki fog lógni a többiek közül érezni fogja mindig, hogy ő nem igazi, nem jogos, nem ugyanaz. Ez rossz lenne neki, azt hiszem. Ismerek ilyet, saját három gyereke mellé, mikor már amazok felnőttek, odavett kettőt. Csakhogy minden hiába, a testvérek nem szerették őket...

2010. febr. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Örökbe, de a legfontosabb dolog az életben h. reprodukáld önmagad. szal max akkor ha van 1 saját is. ráadásul Mo.n ha örökbe akarsz fogadni gyakorlatilag 100% h. vmi kis roma gyermeket vágnak hozzád.
2010. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

21:12-nek

Az mekkora anyai érzés, aki megszüli és a kukába teszi, vagy jobb esetbe kórház lépcsőjére....NEm az az anyaság/apaság, hogy megszüli/megcsinálja, hanem hogy örök életében feltétel nélkül szereti gondoskodik róla.

Látod, ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna...

2010. febr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

12:02 -nek maximálisan a véleményeddel egyetértek 21:12-vel kapcsolatban

Azok a gyerekek, akiket elhagynak nagyon tudnak egy család után vágyni, és szeretni is lehet őket, mert nem igaz, hogy egy gyermek iránt valaki ne tudna egy feltétel nélküli szeretet adni

2010. febr. 27. 14:10
 37/37 anonim ***** válasza:

igaz,de ha már a pelenkázáshoz sincs kedved,mit gondolsz

mi egy anya teendöje?

Nem lehet csak a jót kimazsolázni.

2010. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!