Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbefogadnátok egy kisgyerme...

Örökbefogadnátok egy kisgyermeket?

Figyelt kérdés
Egészségesek vagyunk a párommal mindketten, lehet gyermekünk. Én valamiért mindig is sokat gondolkodtam, hogy egy kisfiút szeretnék örökbe fogadni, nem tudom. Úgy érzem ezzel segíteni tudnék. Nem kimondottan kisbaba, idősebbre gondoltam.
2010. febr. 20. 11:02
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszed sertesnek, ha megkerdezem, hogy hany eves vagy? Gazdag emberek azert adnak hatalmas adomanyokat, mert ok igy tudnak segiteni. Nem fogadhatnak minden kis afrikai arvat orokbe, meg azert ez egy hatalmas dontes is, megiscsak egy gyerek eleterol van szo. Hidd el egyebkent, hogy sokan orokbefogadnak kozuluk, mindenki ugy segit, ahogy tud. Nem ertem, hogy egy orokbefogadott gyerek miert lenne idegen, ha te neveled a te ertekeidet fogja tovabb vinni es teged fog viszontszeretni, szuleikent kezelni. Abban biztos lehetsz, hogy ot nem fogja erdekelni, hogy nem a te veredbol van, ez az egesz en verem-mas vere szemlelet amugy is tipikus kozepkori felfogas.

'Lesz majd egy generáció, ha örökbefogadsz, ami a férjed nevét viseli majd, de mégis ki tudja, hogy ki is ő valójában!' - a gyerek azza valik, amive te formalod. Szomoru, hogy ilyen maradi velemenyek a mai vilagban meg elofordulnak.


Nem tamadlak ezzel, bantani sem akarlak, csak szerintem nem gond az, ha a vilaggal egyutt mi is fejlodunk.

2010. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:
Én fogadnék örökbe. Van már egy kislányunk, a férjem szeretne még egy babát, de emellett szeretnénk örökbe is fogadni. Emiatt dolgozunk, hogy nagyobb házba költözhessünk. Ahogy a két sajátot, a harmadikat is ugyan ugy szeretnénk, mintha sajátunk lenne. Mi sem vagyunk elersztve anyagilag, valószinű nem fogunk tudni minden héten egy vagon zsabpénzt adni nekik, de szeretet, törödést, biztos anyagi háttért az élet elkezdéséhez igen.
2010. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Valóban az a gond az örökbefogadással itt Magyarországon, hogy még elég régi módú felfogás az ami a köztudatban bent van. Egy gyermeket nem azért kell szeretni, mert a sajátod vagy sem, hanem mert gyermek. A feltétel nélküli szeretetet kell számára biztosítani, a meleg otthont és a törődést. Azt az értéket fogja tovább adni, amit a szülőtől tanul. Szülő azért még nem lesz valakiből mert szül egy gyereket (lásd sajnos tele vannak az árvaházak), hanem attól hogy neveli és támogatja
2010. febr. 20. 13:35
 24/37 A kérdező kommentje:

kiegészíteném. A támogatást nem az anyagi javakra értem. És ami a legfontosabb otthont ad neki.


Csak azért mert a gyerekek akik az árvaházban vannak, a vér szerinti szüleit (sajnos nem találtam rá kifejeztést) szülőnek nem nevezném, akinek a gyermeke árvaházban él.

2010. febr. 20. 13:39
 25/37 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon szép a gesztus. Viszont Én nem fogadnék örökbe. Van kettő kisfiam. Elismerem, hogy önző módon imádom ahogy a férjemet, a családomat, magamat látom bennük. A nagymamám sokat mesélt arról régen hányan örökbe fogadtak és mennyi probléma volt a gyerekekkel. A géneken még a nevelés sem tud minden esetben változtatni. Tudod a saját véreddel, húsoddal is nagyon nehéz tud lenni, sok türelem kell hozzájuk mindamellett mekkora szeretetet adnak.
2010. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem veszek sértésnek semmit sem! azért van ez az oldal, hogy mindenki elmondhassa a tapasztalatát, véleményét! Most biztosan fogok kapni, mert csak 23 éves vagyok, de érettebb vagyok a koromnál! és igen, azt is elimerem, hogy maradi vagyok! :) nem csak ezzel az örökbefogadás kérdéssel. ettől függetlenül maradok az én álláspontomnál, és mindenkinek szive joga, hogy mit csinál az életben! a kérdés úgy hangzott, hogy fogadnánk-e örökbe, hát az én válaszom egyértelmű és nagyjából ki is fejtettem miért és az utolsó válaszoló, azt hiszem úgy gondolkodik, mint én. Azonban, tényleg tisztelem mindazokat, akik (én maradnék az idegen szónál), szóval idegeneket vesznek magukhoz és gondoskodnak róla. Ez lehet ellentmond nekem, de mint az első kommentemben is irtam nem vagyok szivtelen, csak én nem tenném.
2010. febr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Bennem ugyanez az érzés van, mint benned. Nekünk a férjemmel már van 1 sajátunk és még szeretnénk egy sajátot, aztán talán fogadnánk örökbe a 30-as éveinkben egyet. Mondtam neki, hogy szeretnék örökbe fogadni, de eléggé lebeszélt róla. Fél ettől. Kisbabára ugye nagyon sok évet kell várni és nem is akarom azoktól elvenni a lehetőséget, akiknek nem lehet gyerekük, a nagyobb gyerekek pedig nagyon nagy részt kezelhetetlenek a sajnálatosan rossz sorsuk miatt. A férjem nagymamája fogadott örökbe és majdnem megölte a lány (súlyosan megsérült a mama), élete végéig utálta a lány, meg is szökött tőle, pedig soha nem tett ellene. Csak hát sokan így nőttek fel és az életstílusukon nem tudnak változtatni. Szóval most már kezdek ettől az örökbefogadás témától eltávolodni. Pici babát szerintem hagyd, hogy azok fogadjanak örökbe, akiknek nem lehet, a nagyobb gyerekektől meg félek. Nagyon nagy lutri. Elég rosszakat hallottam. Ha lehet gyereked, szerintem legyen először sajátod, aztán majd meglátod, hogy mennyit tudtok bevállalni a későbbiekben.
2010. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
19:23 vagyok: szerintem nem vagy túl fiatal. Én is 23 vagyok és már van egy gyerekem meg férjem. Elég idős vagy, hogy ezt átgondold.
2010. febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Én már komolyan elgondolkodtam rajta. Nagyon szeretem a gyerekeket, és kövezzetek meg, de semmi kedvem a terhességhez, a szüléshez, pelenkázáshoz.
2010. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

20:37

Hát teljesen hasonlóan gondolom én is. Saját valahogyan nem tudom, de a gyerekeket nagyon szeretem

2010. febr. 26. 20:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!