Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban mindenki gazdag vagy...

Valóban mindenki gazdag vagy jól kereső család ezen az oldalon?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt a gyakorin, hogy olyan fölényesen lenézik a keveset kereső vagy nem tanult embereket. Írják itt sokan hogy több százezres fizetésük van, nem büfészakra jártak vagy azt, hogy menj ki külföldre. De mindenki ugye nem mehet ki külföldre, vagy nem lehet mérnök, informatikus. Másrészt meg jól kereső emberek szerintem nem a gyakorin osztják meg a nettó bérüket, mellé lenéző viselkedést tanúsítva a rosszabb szociális helyzetű családokról, ezt most nem rossz szándékból írom. Mielőtt valaki kérdezné nem személyes okokból írom, de nyilvánvaló, hogy rengetegen túloznak ezen az oldalon.
2015. máj. 15. 18:28
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
66%
Biztos sokan gazdagnak hiszik magukat, pedig az, hogy valaki 2-300 ezret keres, vagy van 2-3 milliója a bankban, még olyan messze van a gazdagtól, mint Makó Jeruzsálemtől. A gazdag az, aki ha dolgozik is, bármikor abbahagytaná egy évre is, hogy utazgasson, vagy akár teljesen is. Az, hogy van egy 40m2-es panelod meg egy Opelod, még nem gazdagság. Ezt üzenem mindenkinek, aki el van szállva magától, meg a 300ezres fizetésétől. :)
2015. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
73%
Jól beszél az előző.
2015. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
49%

5-ös vagyok és nem vagyunk elszállva a fizetésünktől,ami igen csak csekély!

De elmondanám,hogy egy 30 milliós 120 nm lakásban élünk.

Nekem egy KIA Sportage-m van, a férjemnek pedig egy Mercedes-e.

Ennek ellenére egyáltalán nem vagyunk gazdagok!!

2015. máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, milyen kérdéseket nézegetsz, én személy szerint naponta szoktam látni olyanokat, akik nem tudják, hogy a maradék 500-1000 forintjukból mit főzzenek egész héten.
2015. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 mtke ***** válasza:
83%
Sokan azt sem képzelik el pár éve mi is úgy kezdtük mit ők ! Volt olyan, hogy a fizetésből maradt 10000 Ft egész hónapra vagy még annyi sem!szükséges miatt jöttünk külföldre jól keresünk de amit lehet félre teszünk minél hamarabb haza tudjunk menni
2015. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
37%
5-ös, persze, hogy nem vagytok. :) Ha azok lennétek, akkor otthon lennél a 2 éves gyerekkel, mert nem kéne dolgoznod. :) Lehetne, de nem lenne szükséges. De nem is rólad beszéltem... Csak Te vetted magadra. Interesting...
2015. máj. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
52%

"5-ös vagyok és nem vagyunk elszállva a fizetésünktől,ami igen csak csekély!

De elmondanám,hogy egy 30 milliós 120 nm lakásban élünk.

Nekem egy KIA Sportage-m van, a férjemnek pedig egy Mercedes-e.

Ennek ellenére egyáltalán nem vagyunk gazdagok!!"


Hát igen, a kocsikat fenntartani is kell. Egyszer kiszámolhatnátok az éves fenntartási költséget, meglepődnétek.

2015. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
65%

Nekem az volt a kedvencem, amikor az volt a téma, h 12 órás műszakban dolgozni és sokan írták, hogy tanulni kellett volna és akkor nem gyárban kéne nyomni a 12 órákat. Erre a nő kikéri magának, hogy az ő férje mérnök és csak 12 órás munkát talált amiből el tudja tartani a családot.

Az már nem jutott el a kis buksijáig, hogyha ő is tanult volna, akkor a férje mérnökként nem lenne rákényszerülve h bevállaljon egy 12 órás műszakot plusz 10ezerért (de nem sokkal többet kapnak mindenesetre mint a 8ért.)

Szóval a kedvencem azok akik azzal vágnak fel h a párjuk mit és mennyit dolgozik de ők egy szalmaszálat se raknak keresztbe és hagyják szegényt kivérezni.

2015. máj. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagyok gazdag, de elég jól keresek és a férjem is. Igaz, nem is Magyarországon élünk. Ott egész biztosan nem tudnék jól megélni, hiába van diplomám, nyelvtudásom, szakképzsettségem...


Mindegy, azt a feltételezést nem értem, hogy aki jól kereső, miért ne járhatna erre az oldalra, sőt, miért nem lehetnének többségben?


Ugyan ilyen általánosító feltételezés az is, hogy én nem hiszem el, hogy ennyi rosszul kereső ember jár az oldalra, mert nem igaz, hogy internetre meg panaszkodni bezzeg futja, de továbbtanulni nem...

2015. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
62%

Mindig felmegy a vérnyomásom, amikor valaki azt írja, hogy azért keres keveset valaki, mert nem akar továbbtanulni.

Mit tanuljon egy középkorú tűzoltó, ápolónő, műtős, mentős, 30 éves dolgozó MÁV jegyvizsgáló, stb. hogy ne csak 120-130.000.- nettót keressen?

Vagy mennyit kellett volna tanulnia annak a most végzett orvosnak, aki kitűnő diplomát kapott, hogy a kezdő fizetése ne csak 140.000.- Ft legyen.

Vannak, akiknek van ismeretsége, ritkán valóban jó tudása, és ők sokat keresnek, de ők vannak kevesebben.

A kérdezőnek is van igaza. Általában azokat tartják jómódúnak, vagy gazdagnak, akik nem csak a szükséges dolgokra költenek, hanem többre is futja nekik. ( egy normális társadalomban ezek nem feltétlenül luxus dolgok)

Akik több milliós lakodalmat tartanak, menő helyeken nyaralnak, Wellness helyekre járnak, legalább is jómódúak.

És elég sokan írnak ide ilyenek is. Azt nem tudni, hogy igazat írnak-e.

2015. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!