Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban mindenki gazdag vagy...

Valóban mindenki gazdag vagy jól kereső család ezen az oldalon?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt a gyakorin, hogy olyan fölényesen lenézik a keveset kereső vagy nem tanult embereket. Írják itt sokan hogy több százezres fizetésük van, nem büfészakra jártak vagy azt, hogy menj ki külföldre. De mindenki ugye nem mehet ki külföldre, vagy nem lehet mérnök, informatikus. Másrészt meg jól kereső emberek szerintem nem a gyakorin osztják meg a nettó bérüket, mellé lenéző viselkedést tanúsítva a rosszabb szociális helyzetű családokról, ezt most nem rossz szándékból írom. Mielőtt valaki kérdezné nem személyes okokból írom, de nyilvánvaló, hogy rengetegen túloznak ezen az oldalon.
2015. máj. 15. 18:28
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
39%
Akkor lehet félreértettem, bár mivel csak az egyik fél nevében gyerekvállalásról írt, így automatikusan nem vettem hozzá a másik fél keresetét.
2015. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
42%
Hát nem tudom hogy értette, de mi is ketten a férjemmel 300 körül keresünk, minimális hitellel. Miért ne szülhettem volna? Mindent megadunk a gyereknek és meg is fogunk. Vagy csak az szülhet, akik milliókat keresnek?
2015. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
81%

26os vagyok, nézzétek vissza a kérdést, a család össz bevétele a 140ezer, és nincs saját lakás.

2 év múlva nem tudom hol fogok tartani de suli mellett dolgozom, és saját lakásom hónapokon belül lesz, úgyhogy 1. Nem neked szólt, 2. Értem nem kell aggódni.

2015. máj. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom ugyanazt az oldalt olvassuk-e, de gyakorin kb szegénységi verseny megy, ahol az győz akinek rosszabb az anyagi helyzete, és bárki aki a létminimum felett keres, az pusztuljon, mert van képük olyan dolgokra kiadni ami nem a létfenntartáshoz kell, miközben mások éheznek.

Nem tudsz olyan kérdést kiírni, hogy valaki ne kössön beléd.

Az emberek rosszindulatúak, és itt név nélkül kiélhetik. Hagyjad rájuk.

2015. máj. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
16%
300-ra vállalni gyereket, az teljesen oké, de két minimálbéres ne az adófizetők zsebére vállalja már, abból a rétegből épp elég van már.
2015. máj. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
52%
Hát, lássuk csak, nekem van félretéve egy nagyobb megtakarításom ingatlanvásárlási célra, ha így nézzük, mekkora az az összeg, sokaknál jobban állok, viszont ez a 2 évvel ezelőtti lakásárakhoz lett volna elegendő, pillanatnyilag nem tudok vele kezdeni semmit (másra nem akarom elszórni), mert nagyon felverték az árakat, és annak sincs értelme, hogy megveszek egy lepukkantat ebből a pénzből, és a dupláját kell ráköltenem, hogy lakható állapotú legyen. Szóval van is pénzem meg nincs is. Várom, hogy rájöjjenek, hogy a mostani árakra nincs fizetőképes kereslet és elkezdjenek lefele menni. Addig is folyamatosan figyelek, és próbálok alkudozni.
2015. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
61%

"300-ra vállalni gyereket, az teljesen oké, de két minimálbéres ne az adófizetők zsebére vállalja már, abból a rétegből épp elég van már."


Szóval egy olyan pár, amelyiknek mindkét tagja dolgozik napi nyolc órát, csak éppen minimálbért keresnek, azok szerinted ne vállaljanak gyereket? Hú, még jó, hogy elfelejtettünk megkérdezni, amikor babát vállaltunk :D Egyébként nem tudom, milyen "rétegre" gondolsz, de kíváncsian várom, hogy szerinted mi hova is tartozunk.

2015. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
47%
37-es! Amennyiben a picit fel tudjátok nevelni tisztes életkörülmények között, addig oly mindegy, hogy mennyi pénzt visztek haza. Havi félmilla keresettel is nélkülözhet egy gyerek, ha mondjuk nem egy tisztes lakás, de egy lábon forgó kacsa rezsijét kell állni, plusz esetleg vmelyik szülő alkoholista és/vagy láncdohányos, ami itt Magyarországon nem is olyan ritka. Én magam is kevésnek találom a minimálbért egy, pláne több gyerek nevelésére, de ha ti meg tudjátok oldani a gyerek eltartását, a saját igényeiteket ennyi pénzből, akkor felesleges magadra venni, úgysem rád gondolt az előtted szóló. De az sem egy eltitkolt tény, hogy sok a segélyre szülő ebben az országban, te úgy is tudod, hogy ha nem ebbe a csoportba tartozol.
2015. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
36%
Akkor aki szegény, annak ne is legyen gyereke?? Akkor ez az ország igen hamar el fog néptelenedni. Ha arra vártunk volna, hogy minden meglegyen, sosem lenne gyerekünk...Mi mindketten dolgozunk, de nem a mi szégyenünk, hogy a fizetések olyanok amilyenek.
2016. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!