Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban mindenki gazdag vagy...

Valóban mindenki gazdag vagy jól kereső család ezen az oldalon?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt a gyakorin, hogy olyan fölényesen lenézik a keveset kereső vagy nem tanult embereket. Írják itt sokan hogy több százezres fizetésük van, nem büfészakra jártak vagy azt, hogy menj ki külföldre. De mindenki ugye nem mehet ki külföldre, vagy nem lehet mérnök, informatikus. Másrészt meg jól kereső emberek szerintem nem a gyakorin osztják meg a nettó bérüket, mellé lenéző viselkedést tanúsítva a rosszabb szociális helyzetű családokról, ezt most nem rossz szándékból írom. Mielőtt valaki kérdezné nem személyes okokból írom, de nyilvánvaló, hogy rengetegen túloznak ezen az oldalon.
2015. máj. 15. 18:28
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
68%

Jól keresek, gazdag nem vagyok. A pár millió a bankban van, havi 300 körül.


De amitől falra tudok mászni, az az, amikor mások megmondják, hogy osszam be a pénzem. Tegyek félre ennyit havonta, hogy X-nek adjak az esküvőjére, Y-nak most lesz ballagása, arra is adjak, Z most fog szülni, nyilván veszel valamit, gazdag vagy.


Azért keresek, hogy elköltsem a pénzem, nem azért, hogy másra költsem.

2015. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem itt mindenféle van.
2015. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%

A párommal mindketten sz*rul fizetett közalkalmazottak vagyunk, albérletben lakunk, egyesek szerint biztos büfészakos is voltam, mert a bölcsészkarra jártam (bár a szakom inkább társadalomtudomány, mint bölcsészet), kb. annyit keresünk, amiből a számláinkat befizetjük, és kajánk megvan belőle, de ha ruhát kell venni, arra már spórolni kell.

Ebből amúgy nem is csináltam sosem titkot, mármint olyan még nem fordult elő, hogy itt, az oldalon jobb anyagi helyzetűnek próbáltam volna beállítani magunkat, mondjuk olyan módon, hogy bizonyos dolgokat nem említek meg, vagy pláne, hogy mást írok, mint ami van. Nyilván ami a kérdés szempontjából nem releváns, azt nem írom le, de ha éppen olyan a téma, akkor minden további nélkül leírom. Szerintem amúgy ez nem nekem ciki, én tanultam éppen eleget (tanulok folyamatosan most is, munka mellett), dolgozom, jó vagyok a szakmámban. Viszont tipikusan olyan a szakmám, amivel főleg közalkalmazottként lehet elhelyezkedni, így én azt gondolom, hogy a bérem nem az én szégyenem, hanem az államé, amelyik azt gondolja, hogy bruttó 122 ezer forintot ér neki egy szakképzett dolgozó munkája.

2015. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
52%

kulfoldon élunk, kb. 1.5millionak felel meg a fizetésunk, tavaly vettunk egy j autot (szalonbol hoztuk ki- de csak azert vettunk ujat otthon, mert itt 24 ezer az auto, otthon meg 18 ezer euro- valoszinuleg jovore már el is adjuk itt)

van két lakásom egy Pesten egy vidéken, a bankban pár millio. Magyarországon biztos -gazdgnak- számitunk, itt viszont kb. mint a hajléktalanok, az osszes vagyonunk arra sem lenne elég, hogy hitelt igényeljunk egy házra itt :D

2015. máj. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
64%

"Mit tanuljon egy középkorú tűzoltó, ápolónő, műtős, mentős, 30 éves dolgozó MÁV jegyvizsgáló, stb. hogy ne csak 120-130.000.- nettót keressen?

Vagy mennyit kellett volna tanulnia annak a most végzett orvosnak, aki kitűnő diplomát kapott, hogy a kezdő fizetése ne csak 140.000.- Ft legyen. "


Tűzoltó: dolgozhat szakértőként egy tűzbiztonsággal, stb foglalkozó cégnél.

Egészségügyi dolgozók: kereshetnek állást magánklinikán, magánpraxisban orvos mellett (hogy mit kell hozzá tanulni, tudni? leginkább nyelveket, angolt mindenképpen)


Az orvos pedig építse ki a magánpraxisát. Kezdőként szinte egy szférában se leht sokat keresni. Dolgozni kell érte. Egy orvosnak meg végképp élete végéig tanulnia kell. Konferenciák, új szakirodalom. Az orvoslás fejlődik, lépést kell tartani vele.

2015. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
49%

Nem mindenki gazdag vagy jól keres, ami engem zavar az az emberek mentalitás ezzel kapcsolatban. Aki tudatosan vállal gyereket saját lakásba, spórolt pénzzel, azzal "úgyis történik majd valami és elveszti az állását és spórolhat", aki pedig 140ezerre akár gyereket vállalni azzal "majd történik valami csoda és biztos sokat fog keresni, úgyhogy nyugodtan vágjon bele".


Nincsenek csodák, katasztrófák is ritkán, ami viszont van az tanulás, tanulás, munka, munka, önfejlesztés, tájékozódás a világ dolgairól, (nem, nem a blikkbõl), mert ezek visznek előre.


Igen, aki szegény családból származik annak nem lesz annyi lehetősége és ilyen könnyű dolga, és az a szegény gyerek is akit 140re vállalnak meg fogja szívni és itt fogja tőlünk megkérdezni hogy miért nem kap zsebpénzt és miért nem mennek ők is nyaralni.


A másik, hogy itt már gazdagnak számít az akinek nincs hitele de van lakása. Persze csak ha magának vette, ha kapta vagy örökölte akkor egy szemét kva és ne beszéljen.

L23

2015. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
61%
Érdekes, én pont azt olvasom, hogy itt mennyire szegény mindneki, még a kiflit is számolni kell, mert az a plusz egy már nem fér bele. Tudnám, hogy ezek az éhezés szélén álló emberek miből fizetik a netet, az okostelefont... Nem beszélve arról, hogy 99%-ban ezek az emberek mindig is csórók voltak, de azért az 5 gyereket bevállaták.
2015. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom én is azt tapasztalom,hogy sok itt a szegény ember,vagy legalábbis többen ezt írják.Nem gondolom,hogy több gazdag lenne itt mint csóró.
2015. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 26-os, ne haragudj, de magamra vettem, ezt a "140 ezerre akar gyereket vállalni, majd meggazdagszik ,vágjon bele" dumát.

Tudod te hány ember keres havi 70 ezret?

Akkor én felelőtlen vagyok, mert mertem 25 évesen havi 150-es fizura (férjemé is) szülni egy gyereket, saját kezünkkel felépített házba egy deka hitel nélkül?

250 ezret arra költök amire akarok, miről beszélünk?



Megnézném te hol tartasz majd 2 év múlva, lesz e házad vagy akármid, mert annyi a sanszom hogy kb a sulit fogod csak befejezni...ha így állsz hozzá gyereked is max 40 évesen lesz, hacsak apuék nem segítenek, vagy nem keresel valami milliomos bikát...de az sem a te érdemed lesz.

2015. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Szerintem ő úgy értette, hogy a család összbevétele 150 000. A tiétek, ha jól veszem ki szavaidból, 300, és saját házatok van hitel nélkül, ami az emberek nagy részének nincs. Ne vedd magadra, nem neked szólt.
2015. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!