Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit költesz a gyermekedre...

Mennyit költesz a gyermekedre egy hónap alatt?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 13:19
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
77%
Mekkora egy k..csög ez a 13 37 es. Huu az ilyeneket felakasztanám. bocs de felhúzott!Nekem ha lesz gyerekem, próbálunk majd mindent megadni neki. Szerintem ez egy gazdag sznob idióta!
2010. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
89%

ami nálunk minden hónapban kiadás egy gyerekre:

Nagynak- ovi- 10e

fejlesztő torna 12e

Kicsinek bölcsi 8e

pelus 4e

S nem írtam sem az itthoni kaját, sem ruhát és sem azt amit szórakozásra költünk.

2010. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
88%
14:46 Igazat adok neked! Nagyon is jó a kérdés! És helytálló! Bizony manapság nagyon meg kell nézni minden garast hogy mire költjük, de a gyerek nálam is az első. Aztán ami marad jövünk mi, vagy nem. Aki meg itt puffog és megjegyzéseket tesz fogalma sem lehet miről is van szó! Mindenki úgy intézi, hogy legjobban kijöjjön még abból a kicsiből is.
2010. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim válasza:
33%
Hát...aki havi 70ezret tud költeni egy gyerekre,annak biztos volt valami szülői segítsége!Kíváncsi lennék pár év múlva,mi lesz vele,ha majd követelőzni kezd a gyerek,mit csinálsz akkor?Különben a pénz jó ha van,de szeretet nem vehetsz rajta!
2010. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
83%
Én vagyok a 70 ezres, szerintem attól nem lesz a gyerekem követelőző meg nem felesleges dolgokra költöm. Amúgy pedig dolgozik a párom ésé n is évekig készültünk a gyerekre úgy gondolom ha megtehetem nem rajta spórolok. Szeretetet és foglalkozást kap a gyerek attól h ahogy már leirtam 20 ezer a dadusa a babatorna és babuszás is pénzbe van sajnos nem tudom szoptatni igy tápszert is vennem kell neki. Szerintem bárki megtenné hogy aká többet is költ a gyerekére ha megteheti ettől szerintem senki nem leszs e rosszabb se jobb szülő! Van hogy én is turizom ha kevesebb pénzem lenne lehet a különfoglalkozásokat kihagynám és minden rucit turiban vennék de mivel megtehetem hogy eljárunk úszni, tornára amiket nagyon szeret ezért elmegyek vele. Sajnálom hogy ez szúrja a szemedet.
2010. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
75%

Kedves második 14:55-ös!

Én is simán el tudnék költeni 70ezret a gyermekemre, de mint írtam 50ezret költök. Képzeld, nem volt semmilyen szülői segítségem és most sincsen. Nem segítenek, mert nincsen miből sem nekem, sem a férjemnek. Viszont az elmúlt években mindketten szereztünk diplomát és egy jó állást. És amellett, hogy a gyermekem dolgait finanszírozzuk, fizetünk egy havi 100.000 Ft-os lakáshitelt, mivel ez volt az egyetlen esélyünk, hogy saját lakáshoz jussunk. Miért kell ebből a kérdésből mindenkinek presztízsügyet csinálni? Aki sokat költ a gyerekre az azzal jön, hogy ne rinyáljon a többi, hogy kevés van, aki meg kevesebbet az meg azzal, hogy biztos nem a saját pénzét költi. Miért kell még ilyenen is civakodni? Attól még mert valaki többet költ nem lesz jó anya, de az sem lesz rossz aki kevesebbet. Ne veszekedjetek már! Inkább mosolyogjatok és örüljetek a törpöknek!:)

2010. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim válasza:
92%
Persze mindenki szeretne többet adni a gyerekének,hiszen ez a normális.Az a gond,hogy itt egymást gerjesztitek a beszólásokkal.Pedig csak egy kérdést tett fel valaki.Szerintem mindenki a legjobbat akarja a gyerekének.Annak kell örülni amink van.
2010. márc. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez teljesen szubjektív dolog, mert mindenki annyit költ, amennyit a pénztárcája megenged. Senkit nem kell letromfolni azért, mert túl sokat vagy túl keveset költ a gyerkőcére. Szerencsés az, aki 70.000 Ft-ot tud havonta a gyerekre költeni! Én úgy gondolom, hogy mindenkinek olyan anyagi kölülmények között kellene élnie, hogy ezt megtehesse! Az Én Édesanyám egyedülállóként még a családi pótlékot sem tudta teljes mértékben Rám és az Öcsémre költeni! Attól még ember vagyok a talpamon.. nem ezen múlik!

Annak az anyukának, aki 70.000 Ft-ot költ, viszont annyit mondanék, hogy csak legyen következetes a késöbbiekben! Nem biztos, hogy mindig az a jó, ha mindennel elhalmozzuk a gyereket.. Nehogy később Ő lássa a kárát! (Én a saját bőrömön tapasztaltam)

Záró gondolatként: Én, ha milliomos lennék sem hagynám dadusra a gyerekem, méghozzá azért, mert azok a pillanatok, amiket eközben Én a pénz hajtása miatt elmulasztok, megfizethetetlenek!


Üdv.: 24/L

2010. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
87%
Utolsónak! Látszik, még fiatal vagy, és nincsenek hasonló gondjaid, de van aki nem azért hagyja dadusra a gyerekét, mert milliomos, hanem épp az ellenkezője, csak úgy tarthatja meg a munkáját, ha visszamegy dolgozni, és akkor, amikor ezt a munkahelye kívánja. Otthon lehet maradni, ha biztosan megmarad a munkahely több év után is,vagy lesz más munkahely (ha olyan jó szakmája van) és/vagy van egy férj, aki 1 keresettel el tudja tartani a családot, és nem muszáj dolgoznia a nőnek.
2010. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
85%

Én sem nagyon számolom,de általában 30 40 ezer közt költök rá.bébi kaja,meg tápszer már nem kell.csak pelenka,törlö,,tusfürdö sampon,popsikrém..stb...én mindig veszek neki játékot,és nem mindig a legdrágábbat.ruhára is költök neki,cipöre meg pláne.én inkább veszek neki 2 pár drágább cipöt,mert gyorsan nö a lába,és tudom hogy azt a 3-4 hónapot tutira kibirja,amig nem kell megint nagyobb.

(Zsoka)

2010. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!