Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit költesz a gyermekedre...

Mennyit költesz a gyermekedre egy hónap alatt?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 13:19
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
92%

Igaz, hogy fiatal vagyok, de van tapasztalatom! Együtt élek a párommal, első babánk 2 hét múlva érkezik, saját lakásban lakunk (tehát nem a szülők segítenek), igaz csak 1 szobás, de legalább hitelmentes (ez szerencse), van egy autónk, aminek havi 40.000 Ft a törlesztője + a biztosítás. Gázzal fűtünk, ami a téli hónapokban 25.000 Ft körül mozog, 10.000 Ft a havi villanyszámla, merthogy villanybojler melegíti a vizet.. Elöttünk ki volt adva a lakás, az akkori bérlő gáz, villany és víztartozását kellett akkor kifizetnünk amikor beköltöztünk, mert az nem fizetett semmit, mindegy ez hosszú sztori.. Ez durván 150.000 Ft volt, ami nagy pénz, főleg, ha nem a Te adósságod.. + az aktuális rezsink! Hidd el sorolhatnám még!

Mindemellett 2 hós terhes voltam amikor abba kellett hagynom a munkát, mert napi 12 óra állás, pakolás és hajlongás nem lett volna szerencsés, tehát spórolni sem tudtunk.. Táppénzem 47.000 Ft havonta..

Igaz párom a magyar viszonylathoz képest jól keres (a minimálbér 2,5-szeresét), de ennyi fizetnivaló mellett még sokszor így sem jövünk ki, + mindig jön valami váratlan dolog amit ki kell fizetni. Mellékállást vállal hétvégén is, csakhogy hó végén is legyen mit enni, és a babának meg Nekem mindenünk meglegyen. Gondolom nem kell mondani mennyibe kerülnek a babaholmik, ráadásul egy csomó mindent használtan vettünk!

Szóval Nekem csak ennyi gondom van, meg amik ezzel járnak (mindennap agyalás, hogy mit főzzek ami kiadós, és nem drága, de azért változatos is legyen..stb., a bizonytalanságról nem is beszélve). Nem túl kellemes dolog amikor hó végén 1 hétig zsíros és lekváros kenyéren élsz.. Ugyhogy erről ennyit!

Én nem vitatkozni jöttem ide, csak nem értem miért kell marakodni ilyen dolgokon.. ennyire kicsinyesek lennétek? Ja, és Én is vissza fogok menni dolgozni amint a babámat felveszik a bölcsibe, mert muszáj.. Egyébként meg nem hiszem, hogy az az anyuka aki megteheti, hogy havi 70.000 Ft-ot költsön csak a gyerekre, muszájból megy vissza dolgozni!

Szerencsére azóta eltelt pár hónap, mindent kifizettünk, a babának is mindene megvan mire jön, az ócska, öreg bútorokat lecseréltük. Nagyon büszke vagyok a páromra és magamra, hogy 24 és 25 évesen ezt végigcsináltuk, nem vettünk fel hitelt és rendezni tudtuk a sorainkat, nem mentünk sírni senki nyakára kéregetni!


Üdv.: egy "gondtalan" 24 éves lány

2010. márc. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Akkor elmondom, hogy ritkán tehát nem minden nap heti max 1nap dolgozom és azért mert olyan munkahelyem van ahol én tárgyalok a külföldi ügyfelekkel, tartok nekik beszámolót és azon a nyelven a cégnél más nem tart! Szükségük van rám meg mondták ha ezt nem vállalom akkor keresnek mást de igy visszavárnak tehát muszály! Már sajnálom, hogy leirtam mennyit költök a gyerekre mert mindenki kb csak támad pedig szerintem bárki a gyerekre költené ha tehetné. A gyerek ettől nem lesz elkényeztetve meg nem lesz vele kevesebbet foglalkozva mivel sokan ilyen idősen már bölcsibe adják én ezt nem teszem heti hat napot folyamatosan vele vagyok és rengeteget játszunk foglalkozok vele. Az hogy én új ruhát veszek nem turisat, drágább cipőket veszek amik minőségibbek jobbak a lábának azzal szerintem nem ártok neki! Örülök, hogy megadhatok neki mindent amire szüksége van. Nincsennek buta játékai minden este mesélek neki énekelek tehát én nevelem a gyereket nem más. A dadus heti kb egyszer max 6 órát van vele. Ennyire szerintem nem bűn másra hagyni a gyerekem amiatt hogy megtarthassam a munkám!
2010. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
84%

Addig jó, míg otthon lakik és nem ment el egyetemre. Az enyém már Pesten tanul, feneketlen kút, ráadásul a szerencsétlen még ruhákat is alig vesz magának, meg mindig mondja, hogy ne adjak mert még van stb. (nem vagyok hülye, tudom, hogy nem sok pénze maradhatott már az előző utalás óta) de a bérletek, mindegy egy újabb 7-8 ezres könyv, hogy legyen neki mit enni egy vagyon. És akkor az enyém még a dolgozó barátjánál lakik, aki fel is háborodott, hogy ő nem akar albérletet szedni, hova gondol de más szülő odaadja a negyvenet az albérletre és még azon felül kell a gyereknek enni.

Akinek egy otthoni kisiskolás 70ezerbe kerül, annak később nagy gondjai lesznek, hacsak nem milliomos.

Szóval én nem panaszkodok, így visz el havi 50 körül, de ebben nincsenek a rendkívüli kiadások, hogy cipő, nadrág, kabát, szórakoztató irodalom, üvegfesték stb. ezekre külön kér, dolgozni nem engedem elmenni, mert azért van ott hogy tanuljon, diákhitelt meg azért nem engedem, mert nekem ne kezdje a szerencsétlen adóssággal az életét.

2010. márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
69%
havi 50 000 kb, de ha egy hónapban elmegy vásárolni, akkor ez 20-30 ezerrel megnövekszik. 16 éves lány anyukája
2010. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
78%
Azt azért elmondanám a 15 ezres cipősnek, hogy bár nem vagyok sem anyuka, sem kisgyerek, 18 évem alatt nagyon ritkán kaptam új ruhákat, mert szüleim használtruhával foglalkoznak, általában mégis én voltam az a suliban, akit irigyeltek a többiek, hogy milyen jó cuccai vannak. Nem kell lenézni a használtruhát, néha igenis jobb tud lenni, mint egy gagyi új. És nem 15 ezerbe kerül ugyanaz a cipő, hanem csak mondjuk 6000-be. Ennyit erről.
2010. márc. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
12%

1337 vagyok, es nem vagyok sznob, attol mert sok penzem van.

en is megeltem szar idoket, ha erdekel feketemosogatobol lettem golfklub igazgato itt angliaban. es nem sajnaltattam magam, kijottem ide 500 000 forinttal es elkezdtem elni. most van egy csodas felesegem, 3 gyerekem, es nem sajnalok senkit, mert akinek igazan nem megy, az rossz palyat valasztott, egyebkent nem muszaly magyarorszagon maradni, ti szavaztatok az mszpre, es meg is erdemlitek. TI engedtetek be az orszagba a korrupcio hatalmas szornyeteget azzal, hogy 4 ev sikertelenseg utan megint megszvaztatok. probaljatok megelni, ja es meg annyi, hogy itt a minimalber 900 font, es meg lehet elni belole, bar nem tul sok, de meg is eleg. hany fok van nalatok a lakasba? 20-22 esetleg tobb? 18 nem eleg? biztosan meg kell venni azt a csokit, vagy kibirja agyerek ket napig nelkule? igy lehet sporolni, ha gorcsosen ragaszkodtok a sullyedo hajohoz. birkak...

2010. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
83%
Gratulálok, hogy még egy ilyen kérdésbe is sikerült belekeverni a politikát. Te eléggé ostoba lehetsz, ha ennyire áthatja minden gondolatodat a politika, és a mocskolódás.
2010. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
67%
Aki kimegy idegenbe nyerészkedni,az mindig könnyen osztja az észt a hazai igáslovaknak.Aki nem tud a kérdésre érdemben válaszolni,az üldögéljen a golfklubjában,és ossza a parancsokat,ne itt játssza az agyát.
2010. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy egy ilyen ártatlan kérdés milyen feszültséget tud okozni!! :)

Sokan leszólják azt az anyukát, aki sokat tud költeni a gyerekére, pedig mindannyian ezt tennénk a helyében! Viszont azt sem kell lenézni, aki egyszerűen nem tud ennyit költeni! Kinek mit oszt az élet.. A lehetőségekhez képest úgyis mindent megadunk a gyerekeinknek.. Nem??

Az Igazgató Úrnak pedig annyit, hogy ez is csupán szerencse és pénz kérdése. Higgye el nem sokan maradnának ebben a sz**ban ami itthon van, csak NINCS MÁS VÁLASZTÁS! Nem mindenkinek van akár csak 500.000Ft-ja vagy lakása amit eladhat azért, hogy nekivágjon az ismeretlennek.

Ja, és már meg ne haragudjon, de ha itthon annyira tudta csak vinni, hogy feketemosogató legyen, akkor odakint ez nem lehetett más, csak szerencse.. :D


Üdv.

2010. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
38%
nem mo-n voltam feketemosogato hanem amerikaban itt floridaban. magyarorszagon rendezvenyszervezokent dolgoztam, de meguntam hogy nem fizetik ki a tuloraimat, es otthagytam az egesz brigadot. egyebkent mindenkinek maganugye hogy mennyit kolt a gyerekre, en se mondom meg hogy az asszonnyal milyen gyakori a szex. de ha mar megkerdezed olyan 7-8oo dollar korul egy gyerekre.
2010. márc. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!