Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnék, de a...

Gyereket szeretnék, de a férjem nem igazán vágyik rá. Mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés
Sajnos már az korban "utolsó másodperceim" vannak rá, hogy gyereket vállaljak. Szexuális életünk gyakorlatilag nincs,hosszú évek óta nem voltunk együtt a férjemmel. Hiába hozom szóba, hogy beszéljük meg a problémát, amiért nem kíván csak ingerült lerázó válaszokat kapok tőle. Pl. semmi baja csak egyszerűen nincs kedve a szexhez. Az 100% hogy nem azért nincs szexuális életünk mert megcsal. Ezt nem részletzem, de biztos vagyok benne hogy nem ez a probléma gyökere. A külsőmmel sincs gond, általában 10 évvel kevesebbnek tippelnek a koromnál, nem híztam el, nem hanyagoltam el magam. A férjemtől a dicséretet, külsőre vonatkozó elismeést rendszeresen magkapom, sokszor megölel, megpuszil, szeret hozzámbújni este tévézés közben, de ennyiben az intim közeledés ki is merül. Szeretem a férjemet, sok jó tulajdonsága van. Aktív a házimunkában, nagyvonalú anyagilag (természetesen azon a határon belül amit átlag normális középosztálybeli anyagi lehetőségek megengengednek), művelt, jó humorú,és nem mellesleg jóképű férfi. Ezerszer elmondja, hogy el semtudná képzelni az életét nélkülem, és nagyon szeret. Csak pont ez a szeretet egy zsákutcába vezetett, mert évek óta ezzel áltatom magam, hogy egy szerető kapcsolatban élek, valahol meg egy megoldatlan problémahalmazon űlök, és szőnyeg alá seperjük a mélyebb gondokat. Orvoshoz nem akar eljönni velem, azt a válszt kapom tőle, hogy saját (tehát örökbefogadás szóva sem jöhet!!!) gyereket nevelne ha én annyira szeretnék babaát, de ő ehhez hogy gyerekünk legyen nem megy orvohoz, nem vizsgáltatja megát ki. Ha természetes úton megfoganok akkor persze örülni fog a babának, de könyörgöm hogy foganhatnék meg természetes úton, ha nincs szex közöttük? Illetve korunk miatt hatalmas valószínűséggel csak orvosi segítséggel eshetnék teherbe mert a 40-es éveinkben járunk. Járt vagy jár valaki hozzám hasoló cipőben? Lehet szerintetek ezen a padhelyzeten segteni valahogy?

2015. szept. 13. 12:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nem értem, hogy ha gyereket szeretnél, akkor zt miért húztad eddig? Egyáltalán házasság előtt beszéltetek arról, hogy te szeretnél gyereket, ő meg nem? Nem is értem hogyan kerülhettél egyáltalán ilyen helyzetbe.


Mi megbeszéltük, hogy 30 éves korom előtt gyereket szeretnénk, majd 30 éves korom előtt csináltunk.

Nem az volt hogy, ja, szeretnénk..őő mikor? nem tudom, majd..jó, akkor majd..aztán egyszer csak 50 éves lettem.


Szval tényleg el nem tudom képzelni, hogy ez hogy alakulhatott így. Mit tudsz tenni? Őszintén? Szerintem semmit.

2015. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Talán annyi a magyarázata, hogy nekem ez a 2. házasságom, első házassságom rémes volt, mikor elváltam (26 évesen) sokáig nem akartam férjez menni újra. Egyszerűen jól elvoltam egy tartós kapcsolatban különösebb tervezés nélkül. Harmincac éveim közepéig meg sem fordult a fejemben hogy családot szeretnék. Innentől már nem volt túlségosan sok idő a jelen helyzetig eljutni. Sosem beszéltük vagy terveztük meg a jövőt, egyszerűen a férjem nem alkalmas tervezésre, ő olyan impulzus típus. Az adott helyzet felkínált alternatívák fényében dönt mindíg, ezen sajnos nem tudok változtatni. Ez kisebb-nagyobb horderejű dolgok esetében is így működik nála. Pl. meglát valamit és azt veszi meg amibe "beleszeretett", és a logikai megfontolásokat sutba dobja. Még egy nyaralást sem tudunk megtervezni előre. Mi ha alkalmas az időpont mindkettőnknek akkor indulunk egy last minute úttal. Előző válaszadó igazad van, túl sokáig húztam a dolgot. Mert egy gyerek összejöhet tervezés nélkül, de azért ez igazából a huszon-harmincas éveink elejére igaz. Na ez az amit nem képes a férjem felfogni, hogy ez most ez első olyan komoly pont életében ami nem fog csak úgy jönni ha "eljön az ideje2, henem tenni kellene érte, pl. egy orvosi vizsgálat, segítség stb. Kiutat én sem látok ebből a helyzetből, nem váletlenül írtam ki a kérdést.
2015. szept. 13. 17:40
 13/33 anonim ***** válasza:
A férjed aszexuális. Nézz utána....
2015. szept. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez van, így alakult a helyzeted, de én úgy gondolom, hogy nem való gyerek egy olyan embernek, aki képtelen tervezni. Láthatóan nálatok össze se jön, hiszen már a gyerek összehozásához is tervezés kéne nagy valószínűséggel.


Mint írtam, szerintem semmit nem tudsz tenni.. Beszélhetsz vele, mást semmi egyebet. 40+ már ő is, nem fog megváltozni. Anno kellett volna ezeket a dolgokat megbeszélni, és anno kellett volna felismerned, hogy mekkora hátulütői vannak annak, amikor valakivel nem lehet tervezni. Ebbe az életstílusba egyszerűen nem fér bele egy gyerek.és mint látod, így is lett.


Beszélj vele, ami valószínűleg nem fog eredményt hozni.. Amit még tehetsz, hogy elhagyod és örökbefogadsz egyedül. Vagy beültetés donortól. (bár hülyeséget nem akarok írni, mert ez a része nem tudm hogy működik) Tőle egészen biztos nem lesz gyereked.

2015. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Ez is súlyosbítja az érzéseimet, hogy a férjemet imádják a gyerekek. A szomszédságban lévő kicsik, (ahogy kinőnek a babab korból) férjemmel "haverkodjanak". És látom menyre jól bánik a gyerekekkel, közben nekünk....
2015. szept. 13. 19:36
 16/33 anonim ***** válasza:
kicsit túl sok dallast nézel...
2015. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Előző ezt hogy érted?
2015. szept. 13. 20:10
 18/33 anonim ***** válasza:

Igazából ti a családot úgy kezelitek, mint gazdasági és érzelmi egységet, köteléket, de ezen túl mint férfi és nő, nem léteztek benne. A férjednek valószínűleg hormonproblémái lehetnek, vagy potenciagondok, ezt viszont ki kellene vizsgáltatni, mert a szív és érrendszeri betegségek első jele, ha gond van a műszerrel.

Abszolút semmilyen szexuális érintkezés nincs?

2015. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Nincs.
2015. szept. 13. 20:27
 20/33 anonim ***** válasza:
ez a sztori a dallas 1 évadában szerepel amit mi meglepő mostanában ismételnek
2015. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!