Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnék, de a...

Gyereket szeretnék, de a férjem nem igazán vágyik rá. Mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés
Sajnos már az korban "utolsó másodperceim" vannak rá, hogy gyereket vállaljak. Szexuális életünk gyakorlatilag nincs,hosszú évek óta nem voltunk együtt a férjemmel. Hiába hozom szóba, hogy beszéljük meg a problémát, amiért nem kíván csak ingerült lerázó válaszokat kapok tőle. Pl. semmi baja csak egyszerűen nincs kedve a szexhez. Az 100% hogy nem azért nincs szexuális életünk mert megcsal. Ezt nem részletzem, de biztos vagyok benne hogy nem ez a probléma gyökere. A külsőmmel sincs gond, általában 10 évvel kevesebbnek tippelnek a koromnál, nem híztam el, nem hanyagoltam el magam. A férjemtől a dicséretet, külsőre vonatkozó elismeést rendszeresen magkapom, sokszor megölel, megpuszil, szeret hozzámbújni este tévézés közben, de ennyiben az intim közeledés ki is merül. Szeretem a férjemet, sok jó tulajdonsága van. Aktív a házimunkában, nagyvonalú anyagilag (természetesen azon a határon belül amit átlag normális középosztálybeli anyagi lehetőségek megengengednek), művelt, jó humorú,és nem mellesleg jóképű férfi. Ezerszer elmondja, hogy el semtudná képzelni az életét nélkülem, és nagyon szeret. Csak pont ez a szeretet egy zsákutcába vezetett, mert évek óta ezzel áltatom magam, hogy egy szerető kapcsolatban élek, valahol meg egy megoldatlan problémahalmazon űlök, és szőnyeg alá seperjük a mélyebb gondokat. Orvoshoz nem akar eljönni velem, azt a válszt kapom tőle, hogy saját (tehát örökbefogadás szóva sem jöhet!!!) gyereket nevelne ha én annyira szeretnék babaát, de ő ehhez hogy gyerekünk legyen nem megy orvohoz, nem vizsgáltatja megát ki. Ha természetes úton megfoganok akkor persze örülni fog a babának, de könyörgöm hogy foganhatnék meg természetes úton, ha nincs szex közöttük? Illetve korunk miatt hatalmas valószínűséggel csak orvosi segítséggel eshetnék teherbe mert a 40-es éveinkben járunk. Járt vagy jár valaki hozzám hasoló cipőben? Lehet szerintetek ezen a padhelyzeten segteni valahogy?

2015. szept. 13. 12:50
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Annó néztem a Dallast, de ilyen sztorira nem emlékszem. Kinek a története ilyesmi a sorozatban, már kívácsivá tettél?

De hidd el, ez nem egy bugyuta sorozat epizódból vettem, hanem valós probléma.

2015. szept. 13. 20:46
 22/33 anonim ***** válasza:

bocs de hosszú évek óta ez van, most nyílt ki a szemed, vagy mi?

ha évek óta nincs szex, gyereket hogy akarsz? lecsapolod?

elk.rtad az egészet, mire találsz egy normális korodbelit aki akar gyereket, mire terhes leszel stb. én már nem szülnék.


MINEK vagy vele? komolyan????!!

2015. szept. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

22-es válaszadónak írom

Nem kérdés számomra sem, hogy "elk..tam", túl sok megértés volt a részemről, és az idő mag haladt visszfordíthatalanul. Azzal is tisztában vagyok, hogy ha elhagyom akkor mire találok valakit, aki gyereket akarna, addigra nekem már késő, tehát ez nem célravezető út. "Minek vagy vele" kérdésedre: én eléggé agresszívnak érzem a felhangodat! Tudod egy krízis helyzetben, leki állapotban lévő emberhez így nem szólunk hozzá!!!Nagyon nehéz szakítani valakivel és felszámolni az életedet ha az illetőt szeretetd, és ha valakit igazán szeretsz és részednek érzel akkor nem olyan egyszerű összepakolni a motyódat, elosztani a javakat és vissza se nézni. Szex nélkül is lehet valakit szeretni, bármilyen furcsa neked de és ezt a kapcsolat csak egyik szegmensének tekintettem/tekintem. ez a kérdésre a válasz "hogy mindek vagyok vele".

Első férjemmel az ágyban minden rendben volt, de az élet egyéb területein viszont nem.(megcsalt, évekig munkanélküli volt és nem akart tenni érte hogy az változzon, pedig egyetemet végzett középosztálybeli családból származó pasi volt, folyton piszkált, azál akart önbizalmat szerezni, hogy engem kritizált stb)Igen ha megcsalna a férjem egyszerűbb dolgom lenne, vagy alkoholista lenne, vagy szerencsejátékos lenne, vagy durva, erőszakor személyiség lenne. De semmi ilyesmit nem tudok elmondani, figyelmes, értlmes helyes pasi. A külvilág engem ritka szerencsésnek lát, mert imádják a csajok/nők/nénik, mindenkinek szipatikus egyből stb..Sokan mondják viccesen a baráti körből, hogy őt választották volna annó (ezek régi ezer éves barátságok, egyetemről, középiskolából a férjemnek)...Erről a szex problémáról senki nem tud, még éppen azon a határon vagyunk, hogy azt hiszik csak még nem akart gyereket, azért nincs, engem meg mindenki jóval fiatalabbnak néz az ismerősök közül (én nem ebben a városban születtem és tanultam, tahát nem tudnak viszonyítani hogy kinek voltam osztálytársa, évfolyamtársa, azza hány éves lehetek valójában) ezért nekik még nem feltünő a dolog. Szóval ez a nagy helyzet.

2015. szept. 14. 11:48
 24/33 anonim ***** válasza:
0%

ha szex nélkül is szereted, akkor most mit pattogsz hogy gyerek kell? akkor nagy szerelemben éljetek gyerek nélkül.

majd sajnállak...ja nem

2015. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

tudod te a álompasid, max rémálom. szexelni nem hajlandó. orvoshoz nem megy, örökbefogadni nem akar, beszélni róla nem akar, csak homokba dugja afejét.

simán baromi gyáva és csak lapít mint a kaki a fűben.

erre aztán biztos irigyek lesznek a bnők, ha kiderül. max kiröhögnek, hogy olyan buta vagy, hogy rá vesztegeted az időd - de nyugodtan.


sztem törödj bele, hogy nem lesz gyereked, csak egy pasid aki max megölelget néha.

2015. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Pattogás messze áll tőlem, ez sokkal inkább a te soraidból kiabáló hangnem. Kiröhögnak martmajd kiderül?? Nos az én soha senkit nem röhögnék ki, akinek problémája van. Beavatni sem kötelező senkit ezekbe, az nem olyan téma amit feltétlenül megoszt az ember egy szomat esti vacsoránál. Úgyhogy kiröhögni nem fognak, mert nem tervezem, hogy elmondom, de ha megtenném akkor is nem ilyen beállítottságú barátaim vannak akik kiröhögnének ezért. Nyilván még nem is hallottál és még nem is tapasztaltad még nem hogy az élet elég komplex, rengeteg összetevője van annak, hogy mit tehetsz meg és mit nem. Problémákat pont az előbbiek okoznak.
2015. szept. 14. 17:12
 27/33 anonim ***** válasza:
Van erekciója a párodnak, képes vagy ilyen előidézni akár egy közös zuhanyzással, érintéssel, bármivel bárhogyan?
2015. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Van.
2015. szept. 14. 19:58
 29/33 anonim ***** válasza:

Családállításokba (ez egy terápiás módszer) gyakran előjön párkapcsolati próblémák háttereként, hogy valójában az egyik nem a szerelme a másiknak, hanem pótol valamit.

Azt mondod, hogy szeret, kedves, figyelmes, de nincs szex. Ez simán lehet olyan, hogy nem a szerelmeként kezel lelkileg, hanem pl. az elveszett testvéreként, a meg nem kapott anyai törődés helyet stb.

Mondjuk ha orvoshoz se hajlandó elmenni, akkor félő, hogy pszichológushoz se.

Esélyes, hogy másik férfit kell keresned.

2015. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Igen tudom kedves előző válaszadó. Nem volt egyszerű menet, de ma este végre sikerült lagalább beszélnünk a témáról, és nem lett félbeszakítva..nem vitatkoztunk, hagyta hogy végigmondjam mi az amit szeretnék. Ez is előrelépés az eddigiekhez képest. Sikerült megértetnem, hogy tarthatatlan a helyzet számomra. Orvosi segítség kell, anélkül ezt mi magunk itthon nem oldjuk meg. (bár nagyon tart attól hogy ezt fel kell tárni valaki előtt)
2015. szept. 14. 21:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!