Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem a hátam mögött...

A férjem a hátam mögött jelentős adósságot halmozott fel, majdnem egy évig hazudozott, sumákolt, vetített mindenről. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Hitelkártyákat aktivált, felvett kölcsönt a cetelemtől, providentről, nem fizette a rezsit, közben azt mondta, minden rendben van. Egyre gyanúsabbá vált a viselkedése, éreztem, hogy valami nem stimmel, de nem tudtam mi. Mivel a lákusunk előző tulaja a bátyám, gyanússá vált, hogy még mindig az ő nevére jönnek a csekkek mindenhonnan, de a férjem azt mondta, biztos csak tévedés, átíratta mindenhol a közmű szolgáltatásokat, utalja a pénzt, nem lehet probléma. Aztán kiborult a bili, mert a bátyám számláját zárolták, végrehajtás alá került, mert ugye még mindig az ő neve volt bejegyezve, és nem a férjemé, így derült ki, hogy nem fizeti a közös költséget. Akkor azt mondta, véletlenül félreutalta, és majd vissza fogja utalni, aki jogosulatlanul megkapta. Aztán jött, hogy itt is, ott is nagy tartozások vannak, kiderült, hogy sehol sincs átírja, sehová nem is utalt soha rezsit.

Átkutattuk a cuccait, akkor találtunk egy csomó cetelemes fizetési felszólítást, meg providentet, kidült, hogy sok helyről kölcsönkéregetett, közben meg mindenre volt vmi válasza, ha rákérdeztem dolgokra.


Mivel amikor kinyomoztuk, hogy mi is van tulajdonképpen, ő pont üzleti úton volt, nem tudtuk kérdőre vonni, ma jön haza, akkor lesz szembesítés.


De nem tudom, mit tegyek, azontúl, hogy a héten minden rezsit rendeztem, átírattuk az én nevemre, és ajándékozási szerződéssel az ő lakásrészét a nevemre fogjuk íratni.


Én folyamatosan kuporgattam a pénzt, mert babát tervezünk, tettem félre, hogyha csak gyedet kapok, akkor is legyen miből pótólni, meg szülés, babacuccok...stb. Nem járok fográszhoz, nem vásárolok, próbáltam inkább félretenni. Erre ő már több mint egy milliós adósságot csinált, közben hazudozott az egész családomnak meg persze nekem is folyamatosan.


Nem tudom mit tegyek, mert a belé vetett bizalmam darabokra tört, viszont küzdelem nélkül feladni sem lenne jó lehet. Főleg, hogy most kezdtem a hormonokat is szedni, hogy lehessen babábk (sajnos vagy egy krónikus betegségem is, meg nőgyógyászatilag is van gondom, így természetes úton nem jöhet össze). 32 éves leszek, azt hittem, már egyenesben vagyunk, de darabolra hullott minden.



2016. febr. 26. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
96%

Remélem elválasztó tőle.

Az ajándékozás viszont nem fog osszejonni. Egyrészt házasság alatt vagyonkozosseg van, másrészt meg nem lehet ilyenre kényszeríteni senkit.

2016. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

Hát ha nálatok mindenki jogász, és téged így át lehet verni, akkor nem tudok mit mondani rá.

Szerintem egyébként kamu kérdés.

2016. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 A kérdező kommentje:

Biztosan lehet, azt hiszem 5 ügyvéd és egy jegyző jobban tudja ezt.

Kényszeríteni meg nem lehet, de alá fogja írni, ha nem akarja, hogy az apám baltával ketté hasítsa.

Eleve egy 9 milliós lakásról van szó, amibe beletett eddig kb 500ezer forintot, a többit meg a családom. Már házasság előtt is az én lakásom volt meg a bátyámé, és nekem most van 2/3-ad, neki 1/3ad résztulajdona.

2016. febr. 26. 11:17
 14/79 A kérdező kommentje:
Mi köze ennek ahhoz, hogy nálunk sok a jogász? Igen, jóhiszemű ember vagyok, és szeretem a férjemet, ez előtt meg egyenesen imádta, nagyon megbíztam benne. 19 évesen ismerkedtünk össze, és most 31 évesek vagyunk. Ezalatt sose okozott csalódást, így hittem benne. Akinek jogászok a rokonai az nem lehet jóhiszemű és szerelmes? Nem értem. Egyébként bárcsak kamu kérdés lenne... :(
2016. febr. 26. 11:19
 15/79 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet. Amúgy apad börtönbe KÉSZÜL?
2016. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 acelsziv ***** válasza:
95%
Én azért beslattyognék a rendőrségre is feljelentést tenni közokirat hamisítás miatt. És persze beadnám a válópert is.
2016. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
8%
Nagyon kérlek, előző válaszaid olvasva, ne legyél naív! Szeresd a születendő gyermeket, de a biológiai apjától semmire se számíts.
2016. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
100%

Hazudott, kellemetlen helyzetbe hozott téged, a bátyádat! Az nagyon durva, hogy a bátyád szívott miatta.

És nagyon kíváncsi lennék, hogy mire költi ezt a pénzt, amiket nem fizetett be.

Szerintem minél előbb rendezzetek mindent, hogy megszabadulj tőle.

2016. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
91%
Csak halkan kérdezem meg, hogyan hamisította alá az alairasodat? Nő vagy, ő férfi, személyesen kell jelen lenni, személyi igazolvánnyal igazolni a szemelyazonossagot. ... Kamu
2016. febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy "férjem", "hátam mögött"-ez nem házasság.
2016. febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!