Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem a hátam mögött...

A férjem a hátam mögött jelentős adósságot halmozott fel, majdnem egy évig hazudozott, sumákolt, vetített mindenről. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Hitelkártyákat aktivált, felvett kölcsönt a cetelemtől, providentről, nem fizette a rezsit, közben azt mondta, minden rendben van. Egyre gyanúsabbá vált a viselkedése, éreztem, hogy valami nem stimmel, de nem tudtam mi. Mivel a lákusunk előző tulaja a bátyám, gyanússá vált, hogy még mindig az ő nevére jönnek a csekkek mindenhonnan, de a férjem azt mondta, biztos csak tévedés, átíratta mindenhol a közmű szolgáltatásokat, utalja a pénzt, nem lehet probléma. Aztán kiborult a bili, mert a bátyám számláját zárolták, végrehajtás alá került, mert ugye még mindig az ő neve volt bejegyezve, és nem a férjemé, így derült ki, hogy nem fizeti a közös költséget. Akkor azt mondta, véletlenül félreutalta, és majd vissza fogja utalni, aki jogosulatlanul megkapta. Aztán jött, hogy itt is, ott is nagy tartozások vannak, kiderült, hogy sehol sincs átírja, sehová nem is utalt soha rezsit.

Átkutattuk a cuccait, akkor találtunk egy csomó cetelemes fizetési felszólítást, meg providentet, kidült, hogy sok helyről kölcsönkéregetett, közben meg mindenre volt vmi válasza, ha rákérdeztem dolgokra.


Mivel amikor kinyomoztuk, hogy mi is van tulajdonképpen, ő pont üzleti úton volt, nem tudtuk kérdőre vonni, ma jön haza, akkor lesz szembesítés.


De nem tudom, mit tegyek, azontúl, hogy a héten minden rezsit rendeztem, átírattuk az én nevemre, és ajándékozási szerződéssel az ő lakásrészét a nevemre fogjuk íratni.


Én folyamatosan kuporgattam a pénzt, mert babát tervezünk, tettem félre, hogyha csak gyedet kapok, akkor is legyen miből pótólni, meg szülés, babacuccok...stb. Nem járok fográszhoz, nem vásárolok, próbáltam inkább félretenni. Erre ő már több mint egy milliós adósságot csinált, közben hazudozott az egész családomnak meg persze nekem is folyamatosan.


Nem tudom mit tegyek, mert a belé vetett bizalmam darabokra tört, viszont küzdelem nélkül feladni sem lenne jó lehet. Főleg, hogy most kezdtem a hormonokat is szedni, hogy lehessen babábk (sajnos vagy egy krónikus betegségem is, meg nőgyógyászatilag is van gondom, így természetes úton nem jöhet össze). 32 éves leszek, azt hittem, már egyenesben vagyunk, de darabolra hullott minden.



2016. febr. 26. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
0%
.
2016. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
100%

"Eleve egy 9 milliós lakásról van szó, amibe beletett eddig kb 500ezer forintot, a többit meg a családom. Már házasság előtt is az én lakásom volt meg a bátyámé, és nekem most van 2/3-ad, neki 1/3ad résztulajdona."


És miért írattatok a nevére egy kb. 3 millió Ft értékű résztulajdont annak idején, ha mindössze fél milló Ft-ot tett bele eddig a lakásba?


Főleg egy olyan anyagi helyzetben, amikor nemhogy ha esetleg úgy adódik, egyedülálló gyesen lévő anyaként, de - mint írtad - még a jelenlegi élethelyzetben, főállású munka jövedelméből sem tudnád egyedül fenntartani azt a lakást?

2016. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért kell mindent megkérdőhjelezni.

De akkor te4ssék. 19 évesen jöttünk össze. utána sokáig nem is laktunk együttm, mert külön városban tanultunk egyetemen.

3 éve vagyunk házasok, előtte 2 évig éltünk együtt, úgy hogy bátyám is ott lakott a lakásban. Csak 2015. januárjában vettük meg a lakás azon részét, amely nem az enyém volt. A lakást a szüleim vették, de a mi ( testvérek ) nevén volt. Ahhoz, hogy bátyám tudjon venni saját lakást, ki kellett őt fizetni, vettünk fel lakáshitelt, amit úgy állítottunk be, hogy a férjem számlájáról vonják. vagyis csak egy éve, plusz a lakáskasszák öszegeit is onnan vonják, ha vonják, most már ebben is kételkedem.


Amikor jöttek a csekkek 2015 januárja óta a bátyám nevére, azt mondta, hogy utánajár, mindig azt mondta, hogy adminisztrációs hiba, és hogy ő utalja a pénzt, tehát nem csekken fizeti.


Miért kellett volna 19 , 20, 22 évesen gyereket vállalnunk? Munkanélküliség, egyetem, bátyám, is ott lakott, úgy nem akartunk. Mióta csak ketten élünk, egy éve, azóta próbálkozunk, nem jött még össze.


Szóval higgyetek azt, amit akartok, nem érdekelnek a kételkedő válaszok, én örülnék a legjobban, ha ez kamu kérdés volna.


Az meg igenis, felmerült, hogy hová ment a pénz,m hányszor kell még leírnom, hogy ma este jön haza, és akkor szembesítjük? Minden megfordult már az én fejemben is nyilván, de véleményem szerint telefonon nem kehet kérdőre vonni ilyen dolgokban.


Na, van még kérdés?

2016. febr. 26. 13:56
 44/79 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon valóban nem lehet kérdőre vonni és a helyedben nem is utalnék rá, hogy ez be fog következni. Ugyanis a spontán válasz általában őszintébb annál, mint amin előre el lehet gondolkodni és esetleg egy újabb hazugsággal kibújni a felelősség alól. Ideje tiszta vizet önteni a pohárba.
2016. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
83%

Figyi kérdező!

Az nem foglalkoztat mi lett a pénzzel? Hova, mire tűntek el a felvett hitelek, elcsalt rezsi stb amiket írsz?


Nekem 19 évesen volt az első élettársammal ugyanez szinte... Olyan komolyan nyomta, hogy meghamisította a csekkeket, bélyegzőket gyártott rá, meg ilyenek, olyan szinten hazudott, biztos vagyok benne, hogy el is hitte már egy idő után!

Egy nap csengettek, az én (örökölt)lakásomban laktunk, és beállított a főnöke, meg pár nagydarab ember, és kisült, hogy közel 250E kp-t, és többszárezerért műszaki cuccokat hozott el a melóhelyéről (műszaki cucc bolt). Mindezekröl csodás videófelvételek voltak. Mindenünket, mindenemet elvitték, az összes pénzünket, műszaki cuccokat. Hogy ne jelentsék fel.

Kivágtam, azt hittem megőrülök. 2 nap múlva jött az első bírósági végrehajtó.

3 évig fizettem a közműtartozásokra felvett hiteleket, mivel minden a nevemen volt!

Eldugta a leveleket, kidobta, semmit nem tudtam semmiről.

Után a derült ki, hogy prostikra költött mindent :( 300 ezres telefonszámlái is voltak, emeltdíjas "szórakozás"

Jó lecke volt!



Ne akarj ennek az embernek gyereket szülni!


Én a 30. szülinapomon kezdtem új életet, akkor hagytam el az akkori párom 6 év után, mert nem akart se együtt élni, se gyereket, anyuci szoknyája mellett akart maradni, én meg már nagyon akartam!

35. szülinapomat már a kisfiammal ünnepeltem :)


Még nem vagy elkésve, keresd meg azt a társat aki meltó hozzád, és hogy az apukaja legyen a gyermekednek.

Ez az ember nem az!


Bocs hogy ilyen hosszú lett, és hogy így elkalandoztam közben az emlékeimben :)

2016. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom, hogy közben írtál...
2016. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 A kérdező kommentje:
Dehogynem, folyton azon agyalok, hogy hová lettek a pénzek, szomolog, osztok-szorzok, már minden eszembe jutott, másik család, nő, zabigyerek, szerencsejáték, drog, maffia uzsorások, kétel üzleti lépések, igazából napog óta nem alszom, nem eszem, megy a hasam, visszaszoktam a cigire és zakatol az agyam. De amíg nem tudom, mi merre hány méter, és nem tudjuk kihúzni belőle a dolgokat, addig hiába agyalok. Azon is jár az agyam egyfolytában, hogy vele maradjak-e. Meg a baba, meg hogyha egyedül maradok, akkor mi lesz, mikor lesz így babám? Szóval igen, érdekel, hogy hová lett a pénz, 300ezret keres, az nagyon sok, azt hittem, befizet mindent, az én fizetésemből voltak a bevásárlások, szórakozás, spórolás, de ha nem fizette be, akkor hová lett a pénz??? Igen, érdekel.
2016. febr. 26. 14:12
 48/79 anonim ***** válasza:
100%

Sejtem min mész keresztül. Lesz veled valaki, vagy négyszemközt akarsz vele beszélni?

Mikorra várható haza?

Majd írd meg mi volt!

2016. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
100%
Lesz gyermeked, nem vagy lemaradva semmiről, csak most úgy látod, hogy később késő lesz, pedig nem. De ölhetsz még a kapcsolatba, mert majd jönnek a magyarázatok, de nem éri meg. Mert nincs kizárva, hogy ekmész az az ember mellett, aki jobban megbecsülne. Kitartás!
2016. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 A kérdező kommentje:
Itt lesz anyukám és a hugom is.
2016. febr. 26. 15:15
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!