Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem a hátam mögött...

A férjem a hátam mögött jelentős adósságot halmozott fel, majdnem egy évig hazudozott, sumákolt, vetített mindenről. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Hitelkártyákat aktivált, felvett kölcsönt a cetelemtől, providentről, nem fizette a rezsit, közben azt mondta, minden rendben van. Egyre gyanúsabbá vált a viselkedése, éreztem, hogy valami nem stimmel, de nem tudtam mi. Mivel a lákusunk előző tulaja a bátyám, gyanússá vált, hogy még mindig az ő nevére jönnek a csekkek mindenhonnan, de a férjem azt mondta, biztos csak tévedés, átíratta mindenhol a közmű szolgáltatásokat, utalja a pénzt, nem lehet probléma. Aztán kiborult a bili, mert a bátyám számláját zárolták, végrehajtás alá került, mert ugye még mindig az ő neve volt bejegyezve, és nem a férjemé, így derült ki, hogy nem fizeti a közös költséget. Akkor azt mondta, véletlenül félreutalta, és majd vissza fogja utalni, aki jogosulatlanul megkapta. Aztán jött, hogy itt is, ott is nagy tartozások vannak, kiderült, hogy sehol sincs átírja, sehová nem is utalt soha rezsit.

Átkutattuk a cuccait, akkor találtunk egy csomó cetelemes fizetési felszólítást, meg providentet, kidült, hogy sok helyről kölcsönkéregetett, közben meg mindenre volt vmi válasza, ha rákérdeztem dolgokra.


Mivel amikor kinyomoztuk, hogy mi is van tulajdonképpen, ő pont üzleti úton volt, nem tudtuk kérdőre vonni, ma jön haza, akkor lesz szembesítés.


De nem tudom, mit tegyek, azontúl, hogy a héten minden rezsit rendeztem, átírattuk az én nevemre, és ajándékozási szerződéssel az ő lakásrészét a nevemre fogjuk íratni.


Én folyamatosan kuporgattam a pénzt, mert babát tervezünk, tettem félre, hogyha csak gyedet kapok, akkor is legyen miből pótólni, meg szülés, babacuccok...stb. Nem járok fográszhoz, nem vásárolok, próbáltam inkább félretenni. Erre ő már több mint egy milliós adósságot csinált, közben hazudozott az egész családomnak meg persze nekem is folyamatosan.


Nem tudom mit tegyek, mert a belé vetett bizalmam darabokra tört, viszont küzdelem nélkül feladni sem lenne jó lehet. Főleg, hogy most kezdtem a hormonokat is szedni, hogy lehessen babábk (sajnos vagy egy krónikus betegségem is, meg nőgyógyászatilag is van gondom, így természetes úton nem jöhet össze). 32 éves leszek, azt hittem, már egyenesben vagyunk, de darabolra hullott minden.



2016. febr. 26. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
78%

Sejthető kamu volt, az "összes ügyvéd" családtaggal, a semmiről se tudó, végletekig naiv rokonokkal meg az aláhamisítással ami nem is lehetséges.

Akinek szétesik az élete az nem ide jön idegeneknek regélni, hanem otthon szabja szét az ideg és készül a váló -és egyéb perekre.

2016. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 A kérdező kommentje:
Nem láttam aláírást, hogy aláhamisította volna, ezt csak én gondolom, mert amikor bementem a cetelembe, akkor tudták az adataimat, akkor azt honnan tudták? Hugom mondta, hogy szerintem aláírt valamit helyettem. Nem igazán értek ezekhez, mert nekem sosem volt hitelem, semmilyen, egyedül, mikor a laptopot így vettük meg, de az sem az én nevemre volt, hanem az övére.
2016. febr. 26. 11:27
 23/79 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg nem kamu :( Igen, idejöttem kiírna magamból a fájdalmamat, és lehet, tényleg eléggé naív is vagyok, akit szeretek, azzal szemben nem vagyok gyanakvó.


Mindegy, higgyetek, amit akartok.

Ma este jön haza, akkor ott lesz a családom is, és kérdőre voljuk, mert a kártyavár összedőlt.

2016. febr. 26. 11:29
 24/79 anonim ***** válasza:
100%

Egyből az ugrott be, ami az első válaszolónak: ugye ezek után nem akarsz még gyereket tőle?

Hátad mögött adósságba visz, hazudik, esetleg hamisít is... Itt nincs miről beszélni, nincs miért küzdeni, örülni kell, ha anyagilag ki tudsz mászni belőle, és örülni, hogy még nincs közös gyerek és kitenni a cuccait az ajtó elé:S - jó, az utóbbi túl drasztikus, de el kell hagyni, ez nem kérdés.

2016. febr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
85%

" providentről is kiderült, hogy nem kezesség, hanem az az övé, befotóztam és átküldtem a tesójának, aki azt mondta, alá van hamisítva az aláírás. A cetelemnél gondolom az én aláírásomat hamisított alá, mert mikor bementem, hogy adjanak információkat, tudták az adataimat, benne voltam, mint adóstárs a rendszerben."


A testvér nő, ergo férfi nem tud helyette aláírni. Adostarsnal pont ugyanazok a követelmények, mint az adosnal, ergo nem lehet az adatokat hamisitani

2016. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
100%

Majd megírod, mi volt a férjed reakciója a szembesítésre?


Én soha az életben nem tudnék többé úgy ránézni, hogy ez az eset ne jusson eszembe. Minden mondatát kvázi megkérdőjelezném, és így szerintem nem lehet komoly dolgokat tervezni, főleg gyereket nem. Ki tudja, mekkora adósságot halmoz még fel az évek során? Aki egyszer képes volt így hazudni, azt később sem akadályozza meg semmi, hogy újra megtegye, ezt tapasztalatból mondom.

2016. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:

A providentnél befizetési számlát láttam, amin az apja aláírását hamisította meg, a huga mondta, hogy szerinte nem az apukájáé.


Amikor először rákérdeztem a providentes levélre, azt mondta kezesség a hugának, mikor jött egy második levél, akkor már azt mondta, a szüleinek lett kezes. Mondtam, hogy dehát azt mondtad, a hugodnak, de ő váltig állította, hogy akkor is a szüleit mondta. Nem olvastam el akkor a levelet, csak követeltem, hogy mutasson papírt, hogy rendesen fizetve van a hitel, mert ha rámegy a lakásra, akkor azt már b....hatjuk. Erre hozott egy befizetési papírt, amin az apja aláírása van, még ekkor sem gyanakodtam, inkább megnyugodtam, hogy fizetve vannak a részletek. Amikor a hugának elmeséltem, és elküldtem ezt a befizetési papírt messengeren, akkor mondta a tesója, hogy szerinte nem olyan az aláírás.


Igazából addig kesze-kusza minden, míg ki nem tálal, telefonon ezt nem lehet megbeszélni, ma este hazajön, én mindenre fényt kell deríteni. Már csak amiatt is, hogy tiszta legyen a kép, mennyi a tartozás.

Szombaton pedig megyünk a banka és egy évre visszamenőleg kikérjük a számlakivonatát, meg megkérdezzük, hogy ott van-e esetleg hitelkeret vagy vmi. Ezen a héten minden nap kiderült vmi, szóval már csak reménykednmi tudok, hogy a bankban már nem lesz hitel. Illetve hogy végre bevall mindent. Addig azt sem tudom, hová mentek a pénzek, amíg a kivonatot nem látom. Meg addig azt sem tudom eldönteni, hogy lesz tovább.


A másik, ami aggaszt, hogy a lakás fenntartása több, mint a fizetésem, a szüleim biztosan segítenének, de tőlük sem várhatom el, hogy folyton támogassanak.

2016. febr. 26. 12:02
 28/79 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is a bajom, hogy ezek után már nem tudok úgy ránézni, nem tudom elhinni majd, amit mond, folyamatosan ellenőrigessem, mint egy drogost? Vagy mintha gyerek lenne?


32 éves leszek, már nagyon vágytam gyerekre, családalapításra, eddig azért nem tettük, mert egyetemre jártunk, aztán nekem nem volt megfelelő munkám, ahonnan el lehet menni szülni. Most lett jó munkahely is, meglett a lakás is, tettem félre pénzt, erre most ez.

Mindent előlről? A csalásom sem kételkedett benne soha, mert alapvetően egy rendes, jószívű és segítőkész embernek ismertük meg, a betegségemet is elfogadta, zokszó nélkül vitt kórházba, orvoshoz, támogatott lelkileg. Jól bánt velem mindig, előzékeny, kedves volt, így még nehezebb szembesülni ezzel az egésszel. Sose volt tróger. Attól félek, belekeveredett valamibe, és a problémát egyedül akarta megoldani, de nekem a házasság csapatjátékot jelent, nem ezt. És ezek után már hinni neki nem tudok majd szerintem.

2016. febr. 26. 12:11
 29/79 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok el a lakást és váljatok el.
2016. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 A kérdező kommentje:
Párterápiát is megpróbálnám, ha nem lenne rá hajlandó, az is intő jel lenne. Sose adtam fel semmit könnyedén.
2016. febr. 26. 12:32
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!