Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira felháborító,...

Tényleg annyira felháborító, amit mondtam?

Figyelt kérdés

A családban meghalt az egyik rokon. Mindenki gyászol, szomorú, stb, észrevették, hogy én egész jól elvagyok, persze belém kötöttek, én meg elmondtam, hogy szerintem a halál nem is rossz dolog tulajdonképpen, az illetőnek már egyáltalán nem rossz, és soha többé nem is lesz rossz, valamint ő biztosan nem akarná, hogy szomorúak legyünk, inkább azt, hogy a jó dolgokra emlékezzünk vele kapcsolatban, ha nem is vidáman, de jó érzéssel. Annyi a baj, hogy hiányzik, de hát ezzel nincs mit tenni, emiatt kár elszomorodni. Az egészből engem az visel meg a legjobban, hogy mindenki ilyen szomorú. Pedig nagyon szerettem az illetőt.

Azóta alig szólnak hozzám, szerintük nincs szívem, nincsenek érzéseim, és felháborító a hozzáállásom.. Tényleg annyira rossz? :/


2016. jún. 30. 13:58
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként a "gyászkor magunkat sajnáljuk, mert a mi életünkre van hatással." mondat körülbelül össze is foglalja, amit érzek, de ilyet mégse akartam mondani, hogy magunkat sajnáljuk, mert gondoltam akkor tényleg elszabadul a pokol...
2016. jún. 30. 15:17
 22/31 anonim ***** válasza:
67%

" de ilyet mégse akartam mondani, hogy magunkat sajnáljuk, mert gondoltam akkor tényleg elszabadul a pokol..." - ez csak a saját primitív voltukat bizonyítaná:


"Senki sem különálló sziget; minden ember a kontinens egy része, a szárazföld egy darabja; ha egy göröngyöt mos el a tenger, Európa lesz kevesebb, éppúgy, mintha egy hegyfokot mosna el, vagy barátaid házát, vagy a te birtokod; minden halállal én leszek kevesebb, mert egy vagyok az emberiséggel; ezért hát sose kérdezd, kiért szól a harang: érted szól"

John Donne, (1572-1631) angol költő és filozófus.

2016. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj, hogy a halál egy marha nagy tabu az emberek között.

Persze, amikor meghaltak a szeretteim, nem tudtam így nézni az egészet, de van gyakorlati értelme a véleményednek.

Tudod, mi mindannyian azt akarjuk, hogy a hozzátartozóink, minnél tovább maradnának velünk, mert önzőek vagyunk. El kellene fogadnunk, hogy a halál, az élet része.

2016. júl. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
68%

. amikor valaki az apjat, anyjat, gyermeket veszti el..nem tud igy gondolni a halálra. - 9-es, ne írjál hüyeséget, jó?!

Én anyát vesztettem el másfél hónap intenzív osztály után, és örültem, hogy jó helyre került, nem szenved tovább!


Nagynéném belerokkant, apa meg én nem, pedig imádtuk őt, remek édesanya volt, de az utolsó hónapjai már kórházból haza és vissza, 30 kg-s fogyás, és fájdalmak voltak, nézni is rossz volt.

2016. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, Bud Spencer tegnapi temetése tökéletesen téged igazolt, ott egy valamit nem láttál: zokogó embert. Egy igaz ember értelmesen leélt életét lezáró békés halálon - lássuk be - nincs mit siratni... nem azon kell zokogni, hogy elment, hanem annak kell örülni, hogy itt volt, velünk volt. És igen, a gyászoló tömeg a búcsúztató végén elbulizgatott egy jó ideig, az elhunyt szerepeire, sikereire emlékezve. (hát már milyen lett volna, ha az emberek végigzokogják a világ egyik legnagyobb komikusának utolsó nyilvános szereplését? )
2016. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki úgy gyászol, ahogy akar, felőlem bulit is rendezhetnél az elhunyt tiszteletére. Hogy mások ezen problémáznak, azt mutatja, nekik csak a külsőségek fontosak, és csak azzal foglalkoznak, minek hogyan kell történnie pl egy ilyen halálesetnél. De legyél te a megértő, az emberek nagyon nehezen lépnek ki a megszokott világukból. Úgy fest, a rokonaid is saját korlátaik áldozatai.
2016. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Szerintem mindenki úgy gyászol, ahogy akar, felőlem bulit is rendezhetnél az elhunyt tiszteletére. Hogy mások ezen problémáznak, azt mutatja, nekik csak a külsőségek fontosak, és csak azzal foglalkoznak, minek hogyan kell történnie pl egy ilyen halálesetnél. De legyél te a megértő, az emberek nagyon nehezen lépnek ki a megszokott világukból. Úgy fest, a rokonaid is saját korlátaik áldozatai."


Ahhoz képest, hogy szerinted mindenki úgy gyászol, ahogy akar, elég kategorikusan lehülyézted kb. azokat, akik nem úgy gondolkodnak, mint te...

2016. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

#27

Nem. Azt írtam, korlátolt dolog másoktól elvárni, hogy úgy gyászoljanak, mint mi, csak mert ez a szokás. Hogy más öt évig fekete fejkendőt visel a halott tiszteletére, az az ő dolga. De ne szólítson meg másokat..

Nem gondoltam, hogy a szövegértés ennyire nehezen megy írástudó embereknek. Elkeserítő. :/

2016. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

28, magyarázhatod ahogy akarod. Akkor is ítélkező vagy (miután kijelentetted, hogy nem).


Nézzük csak:


"nekik csak a külsőségek fontosak"

"Úgy fest, a rokonaid is saját korlátaik áldozatai."


Elkeserítő. Ja.

2016. júl. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Jaj. De hiszen nem is ugyanarról beszélünk. Pedig általában meg szokták érteni mások azt, amit közölni akarok. Mindegy, nem sikerülhet mindig, sajnálom.
2016. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!