Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira felháborító,...

Tényleg annyira felháborító, amit mondtam?

Figyelt kérdés

A családban meghalt az egyik rokon. Mindenki gyászol, szomorú, stb, észrevették, hogy én egész jól elvagyok, persze belém kötöttek, én meg elmondtam, hogy szerintem a halál nem is rossz dolog tulajdonképpen, az illetőnek már egyáltalán nem rossz, és soha többé nem is lesz rossz, valamint ő biztosan nem akarná, hogy szomorúak legyünk, inkább azt, hogy a jó dolgokra emlékezzünk vele kapcsolatban, ha nem is vidáman, de jó érzéssel. Annyi a baj, hogy hiányzik, de hát ezzel nincs mit tenni, emiatt kár elszomorodni. Az egészből engem az visel meg a legjobban, hogy mindenki ilyen szomorú. Pedig nagyon szerettem az illetőt.

Azóta alig szólnak hozzám, szerintük nincs szívem, nincsenek érzéseim, és felháborító a hozzáállásom.. Tényleg annyira rossz? :/


2016. jún. 30. 13:58
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

De hát ők kérdeztek rá, én magamtól egy szót se szóltam, direkt azért, hogy "tekintettel legyek rájuk", csak azért mondtam el hogy mit gondolok, mert ők nyaggattak.

És én se bulit tartottam itthon, meg vihogtam egész nap, amíg ők sírtak, egyszerűen nem sírtam, és nem voltam feltűnően lehangolt.

2016. jún. 30. 14:31
 12/31 anonim ***** válasza:
31%

Ez egy fogós kérdés, mert elképzelhető, hogy hozzád nem állt annyira közel ez a rokon, másokhoz igen.

És másoknak jobban fájhat, de ez érthető dolog, ez miatt se neked ne legyen rossz érzésed, és nekik sem kell azért véresrongyként tekinteni rád, hogy te miért nem gyászolsz.

Az hogy más rokonaid gászolnak, mindenképp tartsd tiszteletben, hiszen érzékenyebben reagálnak ilyenkor mindenre, szomorúak, érthető módon, ezért vették rossz néven.

Maga a mondatod második felének tartalma nem felháborító, de számít az is, hogy hogyan mondtad. Sokkal többet számít mint gondolnád, most pedig különösen.

Az első felén pedig érthető hogy felháborodtak, hiszen gyászolnak, nekik rossz a halál.

2016. jún. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
50%

ez a szitu attól is függ hogy pl: az illető mennyi idős volt,megváltás volt e neki a halál..

de valóban elég illetlenség volt,mert ha a te közeli rokonod lett volna az biztos nem igy reagálsz

2016. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

"Mit tennél, ha a szüleid temetésén mondaná neked valaki ugyanezt mosolyogva?"

Nos, a szüleim rettenetesen, és pótolhatatlanul hiányoznának. Emiatt szomorú lennék. Viszont megpróbálnék nem magamba roskadni, és inkább arra emlékezni, mennyi jót kaptam tőlük, és milyen jó volt velük, stb.

Ez nem azt jelenti, hogy nem érdekel a dolog, egyszerűen nekem az a fontos, hogy ismertem az illetőt, és szerettük egymást, és milyen jó közös emlékeink vannak, és én úgy érzem, ezzel tisztelem meg az emlékét, hogy úgy emlékszek rá, amilyen életében volt, és az bizony jó emlékeket jelent.

Ez még mindig nem azt jelenti, hogy pl vigyorognék a temetésen, nem vagyok pszichopata.... Egyszerűen nem vagyok hajlandó depresszióba süllyedni.

2016. jún. 30. 14:36
 15/31 anonim ***** válasza:
32%

Mindenkinek joga van a maga módján gyászolni. Neked is.

Hívő embereknek pont ez nyújt vigaszt halálesetekben. Akit szerettünk, már a mennyben van (remélhetőleg, vagy legalábbis előbb utóbb ott lesz). vár és segít minket.

Persze hiányzik, de tudjuk, hogy ő már célba ért.

2016. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem egyrészt abszolút igazad van, abban amit mondtál. Egyáltalán nem felháborító! Viszont mindenki másképp éli meg és dolgozza el a gyászt. Az emberek 98 %-a épp úgy, mint azok a rokonaid, akik a véleményeden felháborodtak. De ez még nem jelenti azt, hogy szívtelen, meg felháborító lennél...mert nem.
2016. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, nem, egyáltalán nem felháborító a hozzáállásod, legfeljebb szokatlan manapság.

Nézd meg ezt:

[link]

Ami felháborító, az sokkal inkább az, aki ilyenkor a másik csesztetésével foglalkozik az elhunyt helyett.

2016. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon távol áll tőlem mindenféle vallás, túlvilág, stb.
2016. jún. 30. 14:45
 19/31 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem felháborító a hozzáállásod. Nekem is volt már rokon, akire így gondoltam vissza. Hosszú, teljes életet élt, de az utolsó időszakban már látszott, hogy nem akarna élni, ha választhatna. Így nem bírtam tragédiaként megélni, hogy meghalt és nem azért, mert ne hiányozna. Én sokkal jobban sajnáltam őt, amíg élt. Ezzel sokan nem értenének egyet, sokan felháborítónak tartanák, értelemszerűen nem terjesztem a családban ezt az ötletet, de ha rákérdeznének én is elmondanám. Szerintem a rokonaid viselkedése sem szép, hibáztatnak és bűntudatot akarnak benned kelteni, mert nem gyászolsz az elvárásaiknak megfelelően. Lássuk be, a halál körüli szertartások és szokások 90%-ban az élőkért vannak, mert nekik van igényük a búcsúzásra és a történtek feldolgozására. Te ezt így teszed és ehhez senkinek semmi köze. Nehogy már kötelező legyen napokig sírni és látványosan szenvedni...
2016. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
51%
Én meg azt mondom, hogy ha emiatt nem szólnak hozzád, az ő hozzáállásukkal sincs minden rendben. Nem lehet mindenki ugyanolyan, nem kezelhet mindenki mindent ugyanúgy, itt nincs olyan, hogy helyes vagy nem helyes. Más a véleményed, ennyi. Ha te elfogadod, hogy ők így gyászolnak és tekintettel vagy rájuk, akkor ők is megtehetnék, hogy hagynak úgy gyászolni ahogyan te szeretnéd.
2016. jún. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!