Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira felháborító,...

Tényleg annyira felháborító, amit mondtam?

Figyelt kérdés

A családban meghalt az egyik rokon. Mindenki gyászol, szomorú, stb, észrevették, hogy én egész jól elvagyok, persze belém kötöttek, én meg elmondtam, hogy szerintem a halál nem is rossz dolog tulajdonképpen, az illetőnek már egyáltalán nem rossz, és soha többé nem is lesz rossz, valamint ő biztosan nem akarná, hogy szomorúak legyünk, inkább azt, hogy a jó dolgokra emlékezzünk vele kapcsolatban, ha nem is vidáman, de jó érzéssel. Annyi a baj, hogy hiányzik, de hát ezzel nincs mit tenni, emiatt kár elszomorodni. Az egészből engem az visel meg a legjobban, hogy mindenki ilyen szomorú. Pedig nagyon szerettem az illetőt.

Azóta alig szólnak hozzám, szerintük nincs szívem, nincsenek érzéseim, és felháborító a hozzáállásom.. Tényleg annyira rossz? :/


2016. jún. 30. 13:58
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Ez tényleg érzékeny téma, de szerintem nem felháborítóak a gondolataid.

Én is valahogy így gondolok a halálra. Veszítettem már el olyan embert, akit nagyon-nagyon szeretek, de próbálok nem sírni, és arra gondolni, hogy nincsen már, hanem próbálom valahogy "megtisztelni" az emlékét.

Nem kell nagy dolgokra gondolni: amikor lemegyek futni, amikor körülnézek, mielőtt átmegyek az úttesten, amikor nevetek, boldog vagyok, szép dolgokat gondolok magamról vagy másokról, akkor arra szoktam gondolni, hogy így olyan leszek, amilyennek ő szeretett látni - egészséges és boldog.

Próbálom nem a halált, hanem az életet ünnepelni. Visszaemlékezem a közös emlékeinkre, és nevetek, mert viccesek, és mert boldogok voltunk akkor. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem sírtam a temetésén, vagy utána, de igyekszem, hogy ne a szomorúsággal kössem össze az emlékét.

Olvasd el ezt a verset, szerintem tetszeni fog: [link]

Viszont az ismerőseidet is meg tudom érteni. Aki nem így gondol a halálra, akinek nem ez segít a gyász feldolgozásában, annak ez tényleg egy kegyetlen gondolat. Tudom, hogy ők kérdezték tőled, nem is hibáztatlak, csak ezt is bele akartam írni. Szerintem tartalékold ezeket a gondolataidat ezentúl -egy darabig biztosan - és inkább öleld meg a rokonaidat, vagy valami. Segíts nekik feldolgozni a gyászt, az ő saját eszközeikkel. Én is így szoktam a mi családunkban.

Részvétem, és remélem sikerül feloldani a konfliktusokat!

2016. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!