Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig a gyerek a...

Miért mindig a gyerek a hibás? Miért hiszi azt mindenki, hogy ha a szülők nem foglalkoznak a gyerekkel, akkor az úgy van jól?

Figyelt kérdés
Anyám elhagyott és odaköltözött a pasijához és most lesz közös gyerekük, felőlem nem is érdeklődik, 2 hetente egyszer. Régen tök jóban voltunk, de ez a pasi tönkretett mindent. Most a nagyanyámmal élek, mert apám meg szintén a másik családjával foglalkozik. Anyám barátnőjének elmondtam, hogy mennyire kivagyok, ő meg azt mondta "Hagyd őket élni, hadd legyenek boldogok". De hát rám konkrétan tesznek! 16 és fél éves vagyok és senki nem áll mellettem. Annyira dühös vagyok, mert milyen az, hogy elköltöznek új pasihoz, új barátnőhöz, lesz még egy gyerekük és engem meg emberszámba se vesznek. Amíg apám csinálta ezt, addig még elvoltam, mert itt volt az anyám, de most ő is az új pasijával, meg új gyerekével foglalkozik. Komolyan, arra gondoltam, elmegyek pszichológushoz, de az se segítene, nincs kihez forduljak. Miért ennyire szemét ez a világ?
2010. ápr. 17. 14:30
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Kedves! Utolsó szerintem arra hogy egy szülő elhagyja a gyerekét semmilyen magyarázat nincs! A kamaszok 90% csinál hülyeséget még se lép le az anyjuk! Bár mit is tett ha a párja ezt nem tolerálta akkor is a gyereket kellett volna választania.
2010. ápr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző! Akármilyen gonosz egy kamasz az én vérem, az én gyerekem, és nem hagyom el még egy arany fa.szú férfiért sem! Cserben hagytak a szüleid, szégyeljék magukat, örülj a mamádnak!!! Ő szeret téged, és nem a világ szemét, a szüleid drágám!!! Nem baj, a sors majd visszaadja neki, de tudom ez nem vígasztal. De nem tudok mit mondani, sajnos neked ilyen szülőket dobott a gép! Nagyon sajnállak!!
2010. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
előző voltam, 14:56-ra gondoltam, de azóta jött válasz
2010. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
De basszus, én nem vagyok elvetemült kamasz, nem ismertek, de ez az egy biztos. Nem is jártam bulizni, nem maradtam ki éjszakákra, max színházba vagy moziba mentem el, még azt sem mondhatta volna, hogy nem bír velem. Egyszer kezdtem el találkozgatni egy sráccal, csak ismerkedtünk, akkor is azt mondta, hogy "korán kezded", mondom jó. Mérges vagyok rá, mert régebben, mikor valami eredményt értem el versenyeken vagy bárhol, akkor tudott velem dicsekedni mindenkinek, hogy jaj ez az én gyerekem, most meg magasról tesz rám és annyira..nagyszerűen érzem magam, de komolyan
2010. ápr. 17. 15:05
 15/37 anonim ***** válasza:
10%
Látszik, hogy még nem voltatok ilyen helyzetben. Könnyű azt mondani, hogy a gyerekért mindent. De ha látod, hogy direkt keresztbe tesz neked, mert féltékeny, akkor elgondolkozol azon, hogy neked nincs jogod boldognak lenni? Ezt a kamasz gyereked megakadályozhatja? És nem tudod vele megértetni, hogy te is szeretnél szeretni és szeretve lenni. Észre sem veszi, amikor beszól. És nem érted, hogy miért ilyen, amikor nem így nevelted, te megtettél érte mindent...
2010. ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Mama rendes, meg még fiatalos is szerencsére, régen is jóban voltam vele, meg mindig kiállt mellettem, ha anyám ok nélkül piszkált, meg ordibált vagy ilyesmi
2010. ápr. 17. 15:09
 17/37 anonim ***** válasza:
Bocsi, kedves kérdező! Eltértem a témától az előbb. Szerintem meg kellene beszélned az anyuddal a dolgot, bár szerintem már próbáltad. Ha igen, akkor tényleg sajnállak azok után, amit leírtál.
2010. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
15:08 Örülök, hogy ítélkezel annak ellenére, hogy már többször elmondtam, hogy NEM VAGYOK HÜLYE KAMASZ, SE VITATKOZÓS IDIÓTA. Rohadt jól esik, hogy általánosítotok. Már megbocsáss, de a környezetemben értelmesnek, jól neveltnek tartanak, nem egy buta 16 évesnek, akinek nincs más témája a bulizáson, pasizáson kívül és állandóan lázad.
2010. ápr. 17. 15:15
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ha már valakinek van egy gyereke, akkor ne pasit válasszon a gyerek helyett...undorító, hánynom kell. Joga van boldognak lenni, de a gyerekének is joga van a szülői szeretethez.

Sajnállak kérdező :( Őszintén sajnállak :( Esetleg nincs a közeletekben veled egykorú barátnő? Vagy nincs még barátod? Kamaszkorú vagy, ilyenkor szoktak jönni az első szerelmek :)

2010. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Szegény Kislány! NAgyon sajnállak! Összeszorult a szívem, ahogy a kommentjeidet olvastam. Igazuk van azoknak, akik a védelmedre keltek. Nem adódhat olyan helyzet, hogy egy anya a gyerekét eldobja magától! Ha a pasi a világ leggazdagabb vagy akár legjobb pasija, akkor sem! A gyerekem az én húsom, vérem, az életem legnagyobb kincse (akármennyi gyerek van, mind azok :) ), soha-soha nem hagynám el egyetlen kapcsolatért sem. Ha a gyerekem nem kell neki, én sem megyek! Nagyon szomorú, hogy édesanyád ilyen lelketlen. Próbáld feldolgozni a feldolgozhatatlant és örülj, hogy nagymamád melletted van, támogat. Meríts erőt a kapcsolatotokból, szeresd, vigyázz rá és majd legyél a saját gyermeke(i)dnek sokkal jobb édesanyja mint amilyet neked osztott a sors.
2010. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!