Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig a gyerek a...

Miért mindig a gyerek a hibás? Miért hiszi azt mindenki, hogy ha a szülők nem foglalkoznak a gyerekkel, akkor az úgy van jól?

Figyelt kérdés
Anyám elhagyott és odaköltözött a pasijához és most lesz közös gyerekük, felőlem nem is érdeklődik, 2 hetente egyszer. Régen tök jóban voltunk, de ez a pasi tönkretett mindent. Most a nagyanyámmal élek, mert apám meg szintén a másik családjával foglalkozik. Anyám barátnőjének elmondtam, hogy mennyire kivagyok, ő meg azt mondta "Hagyd őket élni, hadd legyenek boldogok". De hát rám konkrétan tesznek! 16 és fél éves vagyok és senki nem áll mellettem. Annyira dühös vagyok, mert milyen az, hogy elköltöznek új pasihoz, új barátnőhöz, lesz még egy gyerekük és engem meg emberszámba se vesznek. Amíg apám csinálta ezt, addig még elvoltam, mert itt volt az anyám, de most ő is az új pasijával, meg új gyerekével foglalkozik. Komolyan, arra gondoltam, elmegyek pszichológushoz, de az se segítene, nincs kihez forduljak. Miért ennyire szemét ez a világ?
2010. ápr. 17. 14:30
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim, idősebbek is, velem egykorúak is, a legjobb barátnőm pl. 20 éves és olyan, mintha a tesóm lenne, azért rá nagy szükségem van. Barátom meg nincs, most nincs kedvem ismerkedni sem. Mindegy, majd lesz valami
2010. ápr. 17. 15:35
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

15:08-as, arra nincs mentség, hogy valaki a gyerekét elhagyja!!!!!!!!! És, akármilyen helyzetben vagyok a gyerekem ott van ahol én, és ő az első, és majd ha felneveltem akkor leszek boldog, de ne úgy legyek már boldog, hogy a számomra legdrágább személy sérüljön! Bár látom nem vagyunk egyformák!

És képzeld, voltam ilyen helyzetben, nem is olyan régen, de én a gyerekeimet választottam, tudom, 1 x ők elhagynak, de akkor sem tudtam volna úgy boldog lenni, hogy nekik fájdalmat okoztam volna. Inkább hagytam egy nagyszerű pasit menni, (akit a mai napig szeretek, de már csak emlék!!)

2010. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem költözhettél vele te is, mit mondott az anyád?
2010. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy nem "kötözhettem", hanem azt mondta, lakjam a mamával, mert ő most külön akar lenni, meg hogy nagy vagyok már, minek pesztráljon. Ez most kb azt jelenti, hogy felém se néz, ha kell valamit aláírni a suliban, azt is mama írja alá.
2010. ápr. 17. 15:49
 25/37 A kérdező kommentje:
*l
2010. ápr. 17. 15:50
 26/37 anonim ***** válasza:
78%
És fizet valamennyit a nagyidnak?
2010. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
15 ezret havonta, többi a mama nyugdíjából van, meg a keresetéből. Nyáron mindenképp segítek, de most tanulok.
2010. ápr. 17. 16:05
 28/37 anonim ***** válasza:
89%

Valaki írta, hogy ő is ilyen körülmények köött élt gyermekkorában. Mert te még gyermek vagy. Tenni nem túl sok mindent tudsz, hogy ez változzon, sajnos az "anyád" így döntött (bár erre nem jó szó az anya, az ilyen nő nem az). A pszichológus jó ötlet, a helyi nevelési tanácsadóban (már ha városban élsz) van, kérned kell időpontot (bár nálunk nyárra bezárnak, és nagyon leterheltek). Legyenek barátaid, szeresd a nagymamádat, keress magadnak célokat, és dolgozz azon, hogy elérd őket.


De azért, hogy ne maradjon benned tüske, egyszer ültesd le az "anyád", és mondd el neki szemtől szembe azt, hogy mit érzel, mit tett veled. Lehet, hogy fel tudja fogni, lehet, hogy nem, de legyen már egy kis lelkiismeret furdalása azért, mert elhagyta a gyermekét, és nem csak a nagy boldogság az új életében. Sírd ki magad, aztán emeld fel a fejed, és mutasd meg, hogy meg tudod csinálni. Na, jó zagyva voltam, de remélem, érted, amit mondani akartam.

2010. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Ja, és a 15 ezer remélem a családi pótlékon kívül annyi, nem ahelyett van.
2010. ápr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Ott van a nagymamád, vagy kereshetnél egy magányos rokont, aki törődne veled.
2010. ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!