Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig a gyerek a...

Miért mindig a gyerek a hibás? Miért hiszi azt mindenki, hogy ha a szülők nem foglalkoznak a gyerekkel, akkor az úgy van jól?

Figyelt kérdés
Anyám elhagyott és odaköltözött a pasijához és most lesz közös gyerekük, felőlem nem is érdeklődik, 2 hetente egyszer. Régen tök jóban voltunk, de ez a pasi tönkretett mindent. Most a nagyanyámmal élek, mert apám meg szintén a másik családjával foglalkozik. Anyám barátnőjének elmondtam, hogy mennyire kivagyok, ő meg azt mondta "Hagyd őket élni, hadd legyenek boldogok". De hát rám konkrétan tesznek! 16 és fél éves vagyok és senki nem áll mellettem. Annyira dühös vagyok, mert milyen az, hogy elköltöznek új pasihoz, új barátnőhöz, lesz még egy gyerekük és engem meg emberszámba se vesznek. Amíg apám csinálta ezt, addig még elvoltam, mert itt volt az anyám, de most ő is az új pasijával, meg új gyerekével foglalkozik. Komolyan, arra gondoltam, elmegyek pszichológushoz, de az se segítene, nincs kihez forduljak. Miért ennyire szemét ez a világ?
2010. ápr. 17. 14:30
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
93%

Azért mert egy bizonyos kor után már a gyerek a hibás. Nekem sz*r életem van, a szüleim gyűlölik egymást, egymáshoz küldözgetnek közben nekem nincs kajám, az állataimnak sincs, nem szeretnek sok helyen, pl iskolában, nekem kell ellátni egy egész házat, mert mindenki elköltözött és egyedül vagyok egész nap és egész héten és mindig és még sorolhatnám! De ennek ellenére, még sosem jutott eszembe egy rossz gondolat, sosem piáltam, cigiztem, drogoztam, buliztam álló nap! Mert attól még hogy rossz van eszem hogy ne ezekkel vezessem le a feszültségem, mert nem fogom saját magam megszivatni. A szüleim is hibásak hogy engem ilyen helyzetbe hoztak, de azzal nem érek el semmit ha rájuk mutogatok. Aki nem akar, az igenis nem fog rosszab helyzetbe kerülni.

Amúgy anyukád tényleg nagyon csúnya dolgot tett. De mivel én erre megoldást nem tudok ezért azt mondom foglalkozz magaddal és abból hozd ki amit tudsz és ne felejtsd el hogy mit tett, mert az nem úgy van hogy egyszer csak eszébe jutsz és akkor minden megy tovább mint rég.

18L

2010. ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
21%
Én vagyok a 14:56, 15:08 stb. Valamit félreértettetek. Egy szóval sem írtam, hogy én elhagynám a gyerekem, sőt - ahogy írtam - sajnálom a kérdezőt. Nekem is van egy 16 éves lányom, aki nem mindig jön ki a párommal. Természetesen mint jó anyatigrishez méltó: mindig megvédem a gyerekem. Utána négyszemközt azért elmondom a véleményem a gyerekemnek. Én soha nem hagynám el senki kedvéért, mert imádom és ő a legjobb barátnőm is egyben. Csak tudom, hogy vannak olyan kamaszok, akik megkeserítik anyujuk társkeresését. Ha jól emlékszem, már az első hozzászólásomnál is bocsit kértem, csak egy lehetséges okot írtam. A lényeg: teljesen felesleges felkapnotok a vizet egy olyan helyzetben, amit igazán egyikőtök sem gondolt át. Vagy legalább olvasnátok a válaszokat nyitott szemmel!!!
2010. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
79%
Gyakorlatilag mindent elmondtak, amit hozzáfűzhetnék. Max annyit tennék hozzá, hogy ha valaki a fejedhez vágja, hogy a k.urva anyád, azt kezelheted tényként is... Maximum az "anya" szón lehet fennakadni.
2010. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy önző. Egy szülőnek kötelessége törődnie a gyereke lelkével, még akkor is, ha a gyereke már felnőtt, családos ember. Hiszen ezért is szülő.
2010. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
A közelmúltban mondta nekem egy tizenhat éves kislány szerelméről, hogy ő az első ember, aki figyel rá. Bár őt el nem hagyták szülei, de néha így sem jobb. Bármelyik pillanatban Rád találhat az első szerelem, és azonnal könnyebb lesz életed. Lesz egy ember, aki csak Rád figyel, és Te őrá, s a hűtlen szülők elveszítik jelentőségüket.
2010. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
én a helyedben odaállnék apád meg anyád elé,lehetőleg akkor amikor mindketten vannak,és meg mondanám h ha már ide b.asztak a világra,vegyék már észre h létezem!
2010. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Azóta mi lett veled? Remélem, jobbra fordult az életed!
2019. máj. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!