Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem itthoni munkája miatt...

Férjem itthoni munkája miatt anyósnál kell lennünk babámmal - hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Próbált bezárkózni, csendben voltunk, de egy baba hanggal jár.

1-2 hónapja a férjem "megoldotta" a helyzetet, reggel megyünk anyóshoz, este jövünk. Csak nekem a tököm tele van, folyton a hülyeségeit hallgatni, azt figyelni nehogy a fotelon hagyja a gyereket, nem neki való kaját adjon.. itthon se tudok haladni..

Ő azt mondja anyóstól nem tud dolgozni, a munkahelyén nincs fenntartva iroda.

Csak a költözés segítene? Munkahelyet nem vált.

Legszívesebben a saját anyámhoz költöznék csak ő 120 km-re lakik, úgy a férjemmel se találkoznék.

Volt valaki ilyen hülye helyzetben? :-(



2016. szept. 5. 18:40
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
44%

Terhesen kezdtem el egy képzést, a vizsgaidőszakok egy része már belecsúszott abba az időszakba, amikor megszületett a gyerek.

A férjem igyekezett segíteni, amíg én tanultam, ő szabit vett ki és ő gondozta addig, én meg napi fél liter kávéval tanultam, mint a gép. Igen, sírt a gyerek, stb, viszont a tudat, hogy jó kezekben van, megnyugtatott és nem ugráltam fel ilyenkor. Amikor már a fülemen folyt ki az agyam, akkor babáztam, játszottam vele. De a pelenkázás, etetés, sétáltatás, fürdetés és szórakoztatás nagy része a férjemre hárult. A szüleim is jöttek segíteni néha, de ők is csak akkor szóltak hozzám, ha tényleg fontos volt. Ezt anno 40 nm-en oldottuk meg.

(Tápszeres baba volt, így fizikailag nem volt rám szükség az etetéshez.)


A vizsgaidőszakokra készülés jellemzően 1-2 hét volt fél évente, ennyit a család bevállalt, hogy segítsen nekem.

Közben-utána fordításokat csináltam, ami tényleg koncentrációt igényel. Ha fel kell ugrálni a gyerekhez, valóban nehéz visszazökkenni. Így egyszerűen éjjel dolgoztam, meg alvásidőben. Mivel a munkaterhelés egyenetlen volt, néha egy hétig folyamatosan dolgoztam, néha hetekig nem. A férjem ettől függően folyt bele jobban vagy kevésbé a gyerekgondozásba.

Ha egész éjjel dolgoztam, akkor anyósom reggel átjött, én délig aludtam, addig ő látta el a gyereket. Felkeltem, magamhoz tértem, aztán átvettem.

2016. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
48%

párod vesz egy laptopot, felteszi rá ami kell, beül egy kávézóba, könyvtárba.

amúgy nem hiszem, hogy tök csendben tud csak melózni, munkahelyen sincs teljes csend nem?!

amúgy kimegy a nappaliba, konyhába, vhova és kész.


vagy néztek olyan lakást, ahol van plusz szoba. de pl most akár a hálóban is dolgozhat, te meg gyerekkel a lakás többi részében.


ha vki zajond a szomszédban, akkor se melózik?

2016. szept. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
56%
Felröhögtem...
2016. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
78%
Akkor a következő években is ez lesz? Ti csak hétvégén lehettek otthon a babáddal? Oviba is majd az anyóshoz megy haza?
2016. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
69%
Kedves kerdezo, eleg egyontetu valaszokat kaptal, kivancsi vagyok,hogy alakulnak a napjaitok ezutan, megirid majd?
2016. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Panelben lakunk, 2 kis egybenyíló szoba.

A baba születése után váltott munkahelyet, a korábbi távol volt, kevesebbet keresett. Ekkor még örült is hogy napközben is babázhat, de aztán zavarni kezdte, sokat sétáltunk, átsétáltunk anyóshoz. Nyáron végül is nem volt rossz a kertben lenni, de azért heti 4-5 nap már sok belőle... meg hűvösebb időben nem akarok vele ülni bent. Ha nem mentünk akkor ő jött át este, végül is anyós alapjáraton rendes lenne, csak elég erőszakos (a saját lánya gyerekét is ő akarta nevelni) leragadt a 30 éves babagondozásnál, figyelmetlen.


Nem tudom a férjem hogy tanult régen, azt mondta éjjel tanult vagy amikor senki nem volt otthon. Ehhez képest én kolis voltam, rádió, ordító teso mellett, buszon tanultam...

2016. szept. 6. 16:48
 37/40 anonim ***** válasza:
28%

Van, aki képes zajban dolgozni, van, aki nem. Férjed helyében én bérelnék egy helyet egy közösségi irodában és oda települnék be laptoppal.


Mondjuk nem tudom, ez a rengeteg "bibííí, én akkor is tudok dolgozni, ha leomlik körülöttem a ház" hozzászóló ezt úgy érti, hogy akkor mehetsz hozzájuk lakni? Fogd szavukon őket :D

2016. szept. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
90%

Elolvastam és elképedtem!

Ne csövezz sehol, se anyádnál, se anyósodnál, mit fog tanulni ez a gyerek?

Ha már ilyen "különleges" férjet választottál, akkor

hangszigeteljétek a szobát hungarocellel, (vagy a fene tudja mivel, ez tűnik a legolcsóbbnak) az ajtóra is lehet tenni, ezért vannak a bőrrel borított ajtók egyes irodákon is.

Olcsóbban jöttök ki mintha irodát bérelne.

Így a panelszomszédot sem kell hallania, elvégre azt nem zavarhatja el otthonról.

2016. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
26%
Azért érdekes ez a rengeteg anyós, akire "nem lehet bízni a gyereket"... legalább egy gyereket azért csak felnevelt, különben nem lehetne anyós, nem igaz?
2016. okt. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
90%
Off, utolsonak: ez igaz, de ahogy a jatszoteri anyatarsak nevelesi elveivel sem mindig ertunk egyet, ugy az anyoseval sem feltetlen muszaj. Hany lelki serult felnott ember van a vilagon, azoknak a nagy resze a szulo miatt olyan, amilyen. Pedig oket is nevelte valaki. Nem tudhatom, hogy a kerdezo anyosa konkretan milyen anya volt, nem ra mondom, hanem altalanossagban. Sajnos sok "mergezo szulo" van/volt/lesz. Attol, hogy valakinek felnőtt gyereke van, attol egyaltalan nem biztos, hogy jo szulo vagy jo nagyszulo.
2016. okt. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!