Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bújjak ki sértés...

Hogyan bújjak ki sértés nélkül a rokonok "fogd meg a kisbabát" erőltetéséből?

Figyelt kérdés
Férjem testvére ráadásul. Az enyém nem degenerált, észreveszi legkésőbb a harmadik "nem, tényleg nem szeretném" után, hogy nem szeretném a minden testnyílásából mindenféle rémséget lövellő kisbabáját a kezembe fogni, de ez csak erőlteti. Eleve nincs sok kedvem átjárni, csak az udvariasság miatt látogatjuk őket, de ez a műsor minden alkalommal, ez idegtépő. Nyersen, őszintén persze meg tudnám mondani neki úgy, hogy egy életre megértse, az ő kis szemefénye engem teljesen hidegen hagy, na de akkor a férjem is kellemetlen helyzetbe kerülne... tehát a megoldhatatlannak tűnő kérdés: mi az a nem durva módja egy elvakult anyuka megfékezésének, ami után megmarad a családi béke, de békén hagy engem a gyerek tukmálásával örökre?
2016. szept. 12. 13:04
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
84%

Komolyan nem értem itt egyes válaszolók felháborodását. Mi rossz van abban, ha a kérdező nem fogdos idegen babákat. Én se szeretem, pedig imádok gyönyörködni bennük, szívesen játszom velük, de utálom, ha rám tukmálják. A másik véglettől is rosszul vagyok, amikor valaki feszt nyálazza, tapogatja más gyerekét.

Sajnos ezt máshogy nem lehet, csak milliószor ismételve, hogy nem szeretnéd megfogni.

2016. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
19%
Szomorú ha egy rokon kisgyerek és anyukája kedvessége ilyen ellenséges indulatokat ébreszt benned. Sajnállak. Nem lehet gyereked?
2016. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
77%

"nem szeretném a minden testnyílásából mindenféle rémséget lövellő kisbabáját a kezembe fogni"


Ha ezt nem írtad volna le..-akkor kicsit szimpatikusabb lett volna a dolog. de így...


Amúgy meg ha ennyire irtózol egy babát megfogni,akkor négyszemközt mondd el neki,hogy: ne haragudj,nem a te babáddal van a bajom hanem nem szeretém fogdozni őket. ebbők csak megérti

2016. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
69%

Egyszerűen mondd neki azt, hogy bocs, de "nem szeretném a minden testnyílásából mindenféle rémséget lövellő kisbabádat a kezembe fogni." Soha többé nem fogja rád tukmálni.

Ha egyszer ez a véleményed, mit szégyellsz rajta? Vagy miért gondolod, hogy ez a megnyilatkozás kellemetlen lenne a férjed számára? Ez vagy te, így vett el, az ő döntése, bátran felvállalhatja mások előtt is.:-)

2016. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
69%

A legjobb az lenne , h ha találnál magadnak elfoglaltságot mikor a férjed átmegy hozzájuk , te találj ki más programot.

Jobb mint ilyen érzésekkel járni közöttük.

Semmi értelmet nem látom a kapcsolat eröltetésére. Tehat en azon csodálkozom h átmész hozzájuk, rendszeresen, ha ennyire nincs inyedre az egesz helyzet.

Nem kell menni. Légy egyenes ember , ne titokban köpködö , fújtató. Az jellemtelen dolog .

A sógornöd meg nem birja felfogni , megérteni egyelöre h neked a gyerek ellenszenves

2016. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
14%

koszos a kezem (most vittem ki a szemetet, simogattam kutyat es toroltem segget ugyanazon kezzel), meg elkap valamit...


nekem remeg a kezem, elejtenem.

2016. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
35%
Ja, ha így érzel tényleg mondd meg. :)
2016. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, miért nem lehet megmondani őszintén, hogy nem szereted a gyerekeket? Nem sértődhet meg, nem az övékét nem szereted, hanem úgy általában az összeset. És megoldódna az is, hogy még egyszer a kezedbe adják.

Szerintem ebben semmi bántó nincs, és a legtöbb ember viselkedéséből amúgy is egyértelmű. Nem kötelező mindenkinek szeretni a babákat, akárki akármit mond.


Mondom ezt úgy, hogy nekem három gyerekem van.

2016. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
12%

Hány éves vagy? Mert tipikusan a tinik, illetve a gyermeket akaró, de egyenlőre nem terhes nők szoktak ennyire irtózni a gyerekektől.

Azt látom, hogy férjed testvérét utálod, de a gyereke, az egy másik ember, nem kellene máris utálnod.

Nem tartom normális felnőtt viselkedésnek, hogy azt akarja, hogy mindenképpen megfogd, de gondolom kedvességből teszi, biztat téged, hogy nyugodtan megfoghatod. Hidd el nem fog semmit rádspriccelni, betegséget se terjeszt. Tudod ez olyan, mint, hogy a rokonoknak puszit adunk, a csecsemőt pedig megfogjuk ringatjuk, így fejezzük ki a szeretetünket.

2016. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim válasza:
65%
Én sem láttam soha aranyosnak egy babát sem és soha nem éreztem késztetést, hogy döncöljem őket. A sajátjaimat fogom csak meg, szeretem és imádom döncölni őket, de másét azóta sem! Így vagyok beállítva gyárilag. Én meg szoktam mondani, hogy félek más babáját fogni, mert félek, hogy leejtem, nem az enyém, nem ismerem a habitusát. Az enyémeknek volt olyan időszaka, amikor hátravágták magukat, ilyenkor erősen kellett fogni, hogy ki ne essen a kezemből. Más gyerekét nem ismerem és ezért. A helyedben a 14-es válaszát mondanám, mert ha tényleg ez a véleményed a babákról, akkor ne keress itt kifogást, hanem mond meg neki szó szerint, amit írtál.
2016. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!