Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, lassan már...

Mit csináljak, lassan már otthon sem merek maradni?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak mikor 3 éves voltam, testvérem nincs. Anyámhoz kerültem, apám 11 éves koromig havonta látogatott de már akkor sem nagyon érdekeltem. 5 éve szinte nem is láttam.

Lényegében anyámnak azóta sok pasija volt, de általában semmi bajom nem volt velük. De a legújabb valamiért a frászt hozza rám. Kb. 190 c. magas, és van egy elég ijesztő vigyora, amivel folyton illet. Az elején még csak nézett. Aztán egyre zavarba ejtőbb kérdéseket tett fel nekem pl. van-e barátom, szűz vagyok-e még stb. De most az utóbbi időben màr közelebb is jön hozzám, simogatja a karom... Rettentően félek tőle, és nem tudom hogy mit csináljak!

Anyának próbáltam mondani, de szerinte csak túl spilázom a dolgokat.

És ami még zavar, hogy anyu este sokáig dolgozik, ami azt eredményezi, hogy kettesben kell lennem egy lakásban a pasival. Nem győzök programokat szervezni estére, hogy ne kelljen otthon maradnom!

Szerintetek mit tehetnék?

A segítőkész válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

16\l



2016. szept. 13. 14:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
68%
Így van!!! Ha megtörsz, elhagyod magad, akkor kísérteni fog egy életen át!!! 53% rokkant vagyok, 18 évesen 47%, 20 évesen 50%, 22 évesen 52%, és most 24 évesen 1 hónappal ezelőtt voltam újra NRSZH felülvizsgálaton, és várom az új végzést a leszázalékolással. Nem tudom mennyi lesz, félek, hogy mi van, ha visszaminősítenek, ugyanis én tartós beteg vagyok, és mondom, hogy a családi hátteremnek köszönhetem többek közt a pszichiátriai diagnózisokat. Itt vagyok egy nagy nulla, csak 4 órában dolgozhatok, rehabkártyám is van, előny, jah, és ezt a sok gyógyszert egy életen át szednem kell, és ezt "megköszönöm" a volt nevelőapámnak, aki mondom, 10 KIB*SZOTT ÊVET ELLOPOTT AZ ÉLETEMBŐL, ANYÁMÉK MEG ENGEM NEVEZTEK KI GYŰLÖLKÖDŐNEK :'((( ÉS EZ NEM IGAZ!!! MÁR BÁNOM, HOGY AKKOR NEM FORDULTAM A GYÁMÜGYHÖZ!!!!!!! MÉG JOBBAN JÁRTAM VOLNA, HA A GYÁMÜGYHÖZ FORDULOK, EHELYETT MAGÁNTANULÓ LETTEM, ÉS AMIT ÍRTAM MÁR, HÁNYSZOR, A PSZICHIÁTRIA OSZTÁLYAIN VESZTEGELTEM, EGY UTOLSÓ FÉREG MIATT, ÉS LEGALÁBB TE MENTSD MEG MAGAD VALAMENNYIRE, HOGY NE ÍGY VÉGEZD MINT ÉN, VAGY A MÁSIK. SOK VÁLASZOLÓ NAGYONIS BÖLCS VÁLASZOKAT ADOTT, FOGADD MEG ŐKET, HIDD EL JOBB LESZ!!! MEGKÖNNYEBBÜLSZ!!!!!!!!!!
2016. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
23%
21-es mégis mit tett veled a nevelöapád? Mert már mindent tudunk rólad, csak a lényeget nem. A pszichiátrián meg olyan is lehet, akit senki sem bántalmazott, csak simán mentálisan beteg.
2016. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
37%
22-es! VERT! ÚGY IS, HOGY ÖSSZEPISILTEM MAGAM!!! LEKÖPÖTT, TOVÁBBÁ VOLT EGY HALÁLESET IS, A NAGYAPÁM, AKI APÁM HELYETT IS APÁM VOLT, ÉS MEGHALT. NEM MENT A GYÁSZFELDOLGOZÁS. MEGKAPTAM AZ ELSŐ GYÓGYSZEREKET, BEBAMBULTAM, AZT HITTÉK A SULIBAN, HOGY DROGOZOM. NEM TUDTAM BEILLESZKEDNI, JÖTT A MAGÁNTANULÓI LEHETŐSÉG, DE ÍGY IZOLÁLÓDTAM. A NEVELŐAPÁMMAL EGYRE DURVULT A DULAKODÁS, KÖZBEN KAMASZODTAM, KINYITOTTAM A SZÁM, ÉS VISSZAÜTÖTTEM. MEGÜTÖTT A SZEMEMNÉL, BEDAGADT. VISSZAÜTÖTTEM, GYŰRŰVEL, FELREPEDT NEKI EGY KICSI FELÜLETEN A SZEMÖLDÖKÉNÉK A GYŰRŰK MIATT. KITEKERTE A KEZEM. MIKOR ELENGEDETT FOGTAM EGY OLLÓT, ÉS HOZZÁVÁGTAM. AZUTÁN MIKOR MÁR BEVETTEM 4MG RIVOTRILT, BEZÁRKÓZTAM, AZTÁN 2 ÜVEG FRONTINT, MAJD MENTŐK KIMOSTAK, ÉS MEGVOLT AZ ÚT A LEJTŐ FELÉ. GYŰLÖLRÜK EGYMÁST, HISZEN MIKOR IDEJÖTT ÉN AZ ELSŐ HÓNAPOK UTÁN MÁR ÉSZLELTEM, AHOGY UTASÍTGAT, ÉS NEM FOGADTAM SOHA. ANYÁM AZ OLYAN, AMILYEN, NEM TUDTA EZT HOVA RAKNI. KÉK ZÖLD FOLTOK A BORDÁIMNÁL, COMBOMON, ÉS AZ OSZTÁLYFŐNÖKNEK SZÓLTAM, A HAJTÉPÉS UTÁN FÁJT A FEJBŐRÖM MIKOR MOZGATTAM. LEVITT A CSALÁDSEGÍTŐBE, 200MÉTERRE, LEVETKŐZTETTEK, ÉS KIJÁRT HOZZÁNK AZ EGYIK MUNKÁS. EGYSZER ELŐTTE IS ÖSSZESZÓLALKOZTUNK, DE AKKOR NEM BONTAKOZOTT KI A KONFLIKTUS. HA FELJELENTÉST KÉRTEM VOLNA, ÉS HA SIKERÜLT VOLNA MAGAM ELINTÉZNI, HOGY KIEMELJENEK A CSALÁDBÓL A PSZICHIÁTRIA HELYETT, AKKOR IS JOBBAN JÁRTAM VOLNA! HOGY MIÉRT? MERT NEM KELLENE ALTATÓKON, MEG NXUGTATÓKON, MEG HANGULATJAVÍTÓKON ÉLNEM! A ROKKANTSÁG 4% EGÉSZSÉGKÁROSODÁSBÓL AZ ENDOKRINOLÓGIAI LETT... DE EZ MÁR MÁS TÉMA. A LÉNYEG, HOGY ELVÉREZTEM, A GYENGESÉGEM MIATT!!! JOBB MEGOLDÁS IS LEHETETT VOLNA, DE PERSZE EGY BEGYÓGYSZEREZÉS EGY FIATALKORÚNÁL JÓ ALKALOM, HOGY MEGBÉLYEGEZZÉK, ÉS DIAGNÓZISOK SORAIVAL HATÁROZZÁK MEG AZ ÉLETÉT. MÚLTIDŐBEN BESZÉLEK ARRÓL A 10 ÉVRŐL, MIVEL KÜLÖN UTAKON JÁRUNK MÁR, ANYUMNAK VAN EGY ÚJ ÉLETTÁRSA, Ő JÓ FEJ, DE AMI A BÉLYEG, ÉS AMI KIVÁLTOTTA, AZ MEGMARADT.
2016. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező! sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél. Csak azt tudom mondani: Próbálj bizonyítékot szerezni a pasas ellen, és határozottan utasítsd el ha közeledik feléd. A nevelőapám ugyanezeket játszotta el velem mielőtt megerőszakolt. És mikor segítséget kértem, engem neveztek hazugnak. Szóval jó ha van valami bizonyítékod a disznó ellen.
2016. szept. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
86%
23 Sajnálom, ami történt veled, nyilván egyetlen nevelőapa sem normális, ha veri a nevelt lányát. De, hogy a további egészségkárosodásaid is ebből fakadtak volna megkérdőjelezhető szerintem. Nem biztos, hogy attól romlott el az életed, hogy vertek, viszont biztos vagyok benne, hogy van kiút a számodra is, csak meg kell találni, bízom benne, hpgy lehetsz te még egészséges ember. Sok sikert kívánok hozzá!
2016. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
14%
EGYÉBKÉNT MEG, AZ SEM NORMÁLIS, HOGY EGY FELNŐTT FÉRFI MEGVER EGY TINI LÁNYT! TUDOM, HOGY ÉN IS ROSSZUL CSELEKEDTEM, MINT MONDTAM, NEKEM KELLETT VOLNA LÉPNEM A GYÁMÜGY FELÉ, DE AKKOR NEM TUDTAM, HOGY NEKEM IS VANNAK JOGAIM, AMIVEL ÉLHETEK. AKKORIBAN INTERNETÜNK SEM VOLT, MEG RÁM AZ JELLEMZŐ, HOGY SZEMÉLYESEN JÁROK A DOLGOK UTÁN, ELLENBEN EGY ZAKLATOTT LELKŰ TINI LÁNY NEM TUD ADOTT PILLANATBAN AZON GONDOLKOZNI, HOGY MILYEN LEHETŐSÉGEI VANNAK. MEGVERT, BORDÁMAT ÉRTE A RÚGÁS, ÉN NYILVÁN PRÓBÁLTAM VÉDENI A LÁGYÉKOKAT IS. MEGALÁZÓ VOLT, HOGY BEPISILTEM ELŐTTE. KINEVETETT, ÉS FITOGTATTA AZ EREJÉT. MIKOR HÁTAT FORDÍTOTT, AKKOR PRÓBÁLTAM VISSZATÁMADNI. DE KÉRDEM ÉN, HOGY Ő NEM VOLT UGYANOLYAN HIBÁS? FELNŐTT FÉRFI VS TINI LÁNY??? CSAK AZ UTCÁN ÁLLTAK KÖZÉNT, OTT A HÁZUNK ELŐTT. A SZOMSZÉDAIM KIÁLLTAK MELLETTEM. KAPTAM TŐLÜK RÁNTOTT NYULAT, ŐKET NAGYON SZERETEM. MOST IS ITT VANNAK. UGYANAZ A SZOMSZÉDSÁG, ÉS VALÓJÁBAN ÍGY SOKKAL JOBB, HOGY NINCS JELEN A VOLT NEVELŐAPÁM. TUDOM, HOGY A PSZICHIÁTRIAI BETEGEK KÖZT VANNAK OLYANOK IS, AKIKRŐL BESZÉLSZ, DE MIATTUK SOK OLYAT HISZNEK ANNAK, AKIK NEM AZONOSAK VELÜK. NA EZ A BÉLYEG.
2016. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
17%
25-ös :'((( KÖSZÖNÖM SZAVAID, KÖNNYEKET CSALTAK SZEMEMBE, JÓL ESIK A KEDVESSÉGED!!! :'((( <3 AMÚGY ÉN MINDIG NAGYON APÁS VOLTAM. AZ IGAZI APÁM HIÁNYZIK, DEHÁT BIZTOS A VÁLÁS AZ OKA ANNAK, HOGY NEM AKAR ÖSSZEFUTNI ANYUMMAL, ÉS ÍGY VELEM SEM. DE REMÉLEM LEGALÁBB CSAK EGYSZER LÁTHATOM. MEGMONDANÁM NEKI, HOGY RÁ NINCS MIÉRT HARAGUDJAK, HOGY HIÁNYZOL, ÉS HOGY NÉHA TALÁLKOZZUNK, CSAK EGY 20-30 PERCRE! JÓLESNE. AMÚGY TUDOTT EZEKRŐL, DE SZERINTEM FÉLT BELEAVATKOZNI.
2016. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
39%
MI LEHET A KÉRDEZŐVEL? REMÉLEM NINCS BAJA! SAJNÁLOM ŐT! :'(((((((
2016. szept. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem te cselekedtél rosszul, hanem a nevelöapád, ez biztos, egy fiatal nőt és eleve nőt nem szabad megverni. De ez már a múlt és ha mindig csak hátranézel, csak ezt látod, hogy bántalmaztak, mindig ugyanazt éled át, túl kellene lépned ezen. Most már nem tud bántani a nevelöapád, más dolgokra kellene koncentrálnod.
2016. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
17%

A #19-el értek egyet. Egyelőre semmi olyan nem történ, amivel gyámügyre lehetne menni, és valószínűleg nem is fog. Ha zavarnak a bizalmas kérdései és viselkedése, akkor egyenesen és határozottan mond meg neki. Ha ezután is folytatja, na akkor lehet gyanakodni.

A 190 cm magasság és a furcsa vigyor nem sokat jelent.

Akinek volt része erőszakban, azoknak őszinte részvétem, de nyilván érzékenyebben reagálnak talán a kelleténél.


Azért légy résen, jó ötlet, hogy felveszed telefonon amit mond, de feleslegesen ne parázz.

2016. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!