Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, lassan már...

Mit csináljak, lassan már otthon sem merek maradni?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak mikor 3 éves voltam, testvérem nincs. Anyámhoz kerültem, apám 11 éves koromig havonta látogatott de már akkor sem nagyon érdekeltem. 5 éve szinte nem is láttam.

Lényegében anyámnak azóta sok pasija volt, de általában semmi bajom nem volt velük. De a legújabb valamiért a frászt hozza rám. Kb. 190 c. magas, és van egy elég ijesztő vigyora, amivel folyton illet. Az elején még csak nézett. Aztán egyre zavarba ejtőbb kérdéseket tett fel nekem pl. van-e barátom, szűz vagyok-e még stb. De most az utóbbi időben màr közelebb is jön hozzám, simogatja a karom... Rettentően félek tőle, és nem tudom hogy mit csináljak!

Anyának próbáltam mondani, de szerinte csak túl spilázom a dolgokat.

És ami még zavar, hogy anyu este sokáig dolgozik, ami azt eredményezi, hogy kettesben kell lennem egy lakásban a pasival. Nem győzök programokat szervezni estére, hogy ne kelljen otthon maradnom!

Szerintetek mit tehetnék?

A segítőkész válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

16\l



2016. szept. 13. 14:37
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
90%
Vagy csak van tapasztalatuk. Esetleg náluk os igy kezdodott. Akik meg nem estek zaklatás áldozatául, azok meg a kelleténél erzeketlenebbul reagálnak.
2016. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
97%

"Egyelőre semmi olyan nem történ, amivel gyámügyre lehetne menni, és valószínűleg nem is fog. " És ezt miből gondolod?


"Akinek volt része erőszakban, azoknak őszinte részvétem, de nyilván érzékenyebben reagálnak talán a kelleténél. " Vagy csak felismerjük azokat a dolgokat amivel nálunk kezdődött az erőszak. Menj fel a beszélj róla oldalra: Az esetek nagy része így kezdődött. És gyakran évekig tartó, sorozatos nemi erőszak lett a vége.


A nem történt semmi részhez pedig. akarata ellenére ért a kérdezőhöz. ez jóval több a semminél, főleg ha a kérdező egyértelműen tudatta vala hogy nem akarja. Ha folyatja az egyet jelent: nem számít neki mit akar a kérdező.

2016. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
11%
32 ezzel az üggyel gyámügyön, rendőrségen nem foglalkoznak, plusz felmerül, hogy egy teljesen ártatlan ember, a nevelőapa lesz meghurcolva, nem érzéketlen vagyok, hanem tisztában vagyok a jogi háttérrel. Ha valaki hozzádér a karodhoz az nem bűncselekmény, ez van. Igen, nyilván a családon belüli erőszak is így kezdődik. De ez olyan, mintha azt mondanám, hogy ha egy nevelőapa köszön a nevelt gyermekének, akkor az már közeledés és erőszak lesz belőle. És ez hülyeség, mert minden nevelöapa köszön és nem mindegyikből lesz erőszak. Sajnálom az áldozatokat, de ennyire nem kellene bekattanni. És beparáztatni egy 16 évest.
2016. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
97%
Értem amit mondasz, de az sem jó ha a tizenhat évesnek bedumáljunk hogy teljesen rendben van ha nevelő aput az izgatja hogy szűz-e még.
2016. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
1%

34 Nem írtam, hogy teljesen rendben van. Leírtam mire kellene figyelni. A nevelöapa eddig ennyit követett el:

- 190 cm magas

- ijesztő vigyora van

- megkérdezte a kislányt, hogy van-e barátja

- és hogy szűz-e

- az utóbbi időben közelebb jött

- és egyszer megsimogatta a kérdező karját.

Most komolyan bárki azt gondolja, hogy ez akkora vészhelyzet, hogy 20 komment érkezzen arról, hogy ez bizony a nemi erőszak felé vezető út?

Ebből egyetlen kérdés aggályos, ami a szüzességre vonatkozik, de az meg lehet, hogy akár a kérdező anyja, előtt hangzott el, poénból, vagy egyértelműen veszélytelen szövegkörnyezetben, mert a körülményeket nem tudjuk.

Azt már csak félve merem megemlíteni, hogy a gyerekek és a tinik szeretik kiszínezni a történéseket, vagy alaptalanul rettegni valamitől a filmélményeik, stb. alapján.

2016. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
70%

szólj az osztájfőnöködnek és kérj segítséget a gyámügytől

vagy nane.hu

2016. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
24%

"anyámnak azóta sok pasija volt"


Nyugi! Ha a jóanyád nagykanállal eszi a pasikat, akkor előbb-utóbb ezt is lecseréli majd.

Amúgy szép példát mutat a lányának...

2016. szept. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi történt azóta?
2016. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!