Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, lassan már...

Mit csináljak, lassan már otthon sem merek maradni?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak mikor 3 éves voltam, testvérem nincs. Anyámhoz kerültem, apám 11 éves koromig havonta látogatott de már akkor sem nagyon érdekeltem. 5 éve szinte nem is láttam.

Lényegében anyámnak azóta sok pasija volt, de általában semmi bajom nem volt velük. De a legújabb valamiért a frászt hozza rám. Kb. 190 c. magas, és van egy elég ijesztő vigyora, amivel folyton illet. Az elején még csak nézett. Aztán egyre zavarba ejtőbb kérdéseket tett fel nekem pl. van-e barátom, szűz vagyok-e még stb. De most az utóbbi időben màr közelebb is jön hozzám, simogatja a karom... Rettentően félek tőle, és nem tudom hogy mit csináljak!

Anyának próbáltam mondani, de szerinte csak túl spilázom a dolgokat.

És ami még zavar, hogy anyu este sokáig dolgozik, ami azt eredményezi, hogy kettesben kell lennem egy lakásban a pasival. Nem győzök programokat szervezni estére, hogy ne kelljen otthon maradnom!

Szerintetek mit tehetnék?

A segítőkész válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

16\l



2016. szept. 13. 14:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
92%

Engem a nagybátyám zaklatott. Anya nem hitt nekem. Sőt a mai napig nem hisz nekem. Mostanra összeszedtem magam de belül eltörtem. Már sosem leszek ugyan az...

Keresd meg apukádat. Mond el neki hogy bajban vagy. Hátha ráébred hogy most nagyobb dolog forog kockán mint az hogy mennyire jó a viszonyotok.

Én nem szóltam apának és már látom milyen őrülten nagy hiba volt.

2016. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
22%
szerezz pasit olyat aki eros mint egy bivaly. az majd megved
2016. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
89%
Anyádat pofán kene csapni, hirtelen, elso felindulásból ez jutott eszembe.
2016. szept. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
83%
Az előttem szólóknak a tanácsai ténnyleg hlnagyon hasznosak, azokat felhasználhatnád, továbbá én még azt tanácsolom, hogy a körzeti családsegítőbe menj be, jelezd, és suliban is jelezheted olyan tanárodnak, akiben meg mersz bízni, a tanárnak is kötelessége, és ezáltal automatikusan jelzi is illetékes helyen. A családsegítőből kirendelnek egy szociális munkást aki minden nap jár ellenőrizni, illetve beszélget is veled. Jelezd a gyámügynél, onnan is kijárhatnak ellenőrzésre hozzátok, házhoz, és kb. 1 órán át biztosan veletek tölt, ha igényled. Az anyudnak ultimátumot adnak többszöri figyelmeztetések mellett, és a nevelőapádat is befenyítik. Általában ez az ultimátumban az hangzik el, hogy ha ez a molesztálásos ügy (mert ezt lehet annak nevezni, vagy zaklatásnak, családon belüli erőszak) nem akar megszűnni, akkor anyudat felvilágosítják, hogy ki is emelhetnek Téged a családból, véges esetben anyudat arra kötelezik, hogy távolítsa el a háztartásból az élettársát, vagy ha nem, akkor bírói végzés alapján kiemelnek a családból. De ez nem mindenáron megy, mert ha anyud normál esetben Téged választ, akkor nyugtod is lesz, hidd el. Akkor jelezhetnéd még valóban a rendőrségen is, illetve hívhatod az ingyenes lelki segély szolgálatot abban az esetben, ha további tanácsra, és pánik esetén pár jó szóra IS! szükséged lenne. Bemutatkoznod sem kell, titoktartási kötelezettségük is van. Ha felhívod a 112-t, akkor onnan kikérheted a lelkisegélyvonal számát. Kb. 30perc az amit egy segítségre szoruló emberre szánnak (öngyilkosság felmerülése esetén gyakran nyugtatnak embereket). Szólj iskolapszichológusnak, ha van. Ha utálsz otthon lenni, a suliban ha tudsz, ha van rá lehetőség akkor vállalj el szakköröket, menj könyvtárba házit írni (ÉN ÁLLANDÓAN A KÖNYVTÁRBAN KUKSOLOK ZÁRÁSIG, AZ OLVASÓJEGY NÁLUNK 1 ÉV 500-1000Ft) suli után be tudnál ülni oda, legalább csönd, nyugi van. Ha nincs rá szükséged amúgy, mert jól megy a tananyag, akkor is, ha tudsz 0. órára menj korrepetálásra (én matekból mentem reggel 7-re), vagy máshová korrepre. Legjobb barát/barátnőhöz ha át tudsz menni, és ha ott aludhatsz, akkor a szülei, ha jó fejek, tudhatnának erről a bajról, és úgy talán több alkalommal is engedik, hogy ott aludj, + még ők is tudnak támogatni Téged, hogy a molesztáláshoz "hasonló" ügyedet hivatalos útra tereljék, ha anyukád továbbra sem veszi komolyan, az amúgy igenis komoly tényt. Ez a szituáció akár meg is törhet Téged lelkileg egy egész életre, szóval ne habozz cselekedni. Én a napközbeni távolléthez leginkább a könyvtári nyugalmat tudnám ajánlani, nekem a családi perpatvarok ellen segít, az a mentsváram. Viszel szendvicset, cizet, vagy üdcsit, beülsz egy nyugis sarokba, és ott tudsz enni, és általában van netezésre is lehetőség. Sport esetleg? Futás, az szintén jó feszültség oldó. Tudod, így ilyen fiatalon szörnyű nehéznek tűnik, hisz valamennyire meg van kötve a kezed, mert még fiatalkorúnak számítasz, de rajtad sem uralkodhat senki ezért, ugyanis a jogaid azok korlátlanok, és bizony élni kell vele. Ha kell, zárkózz be valahogy a szobádba, torlaszold el az ajtód, vagy rakass föl zárat, vagy riglit. Továbbá, lehetnél kicsit "agresszív" úgymond nagyon heves, mikor piszkál az a nyomorék, ugyanis ha a félelmed agresszióban mutatod ki, akkor látni fogja az a pedomaci, hogy tarthat tőled!!! A félelem kimutatása ily módon kedvezőbb tud lenni. Ha hátrányaid vannak, ami miatt nem mersz a tettek mezeére lépni, akkor azt váltsd előnyödre, azaz használd ki az elesettséged egy panaszáradattal minden olyan embernek, akik intézni tudják az ügyed, pl. egy rendőr, pszichológus, szoc. munkában dolgozó ismerősnek, akár ha védőnő is, hiszen ha ismernek, akkor mégtöbb az esélyed a felszabadulásra. Remélem nem voltam bonyolult, de nagyon szeretnék Neked segíteni. AMÚGY A VIDEÓS-HANG FELVÉTEL AZ TÖKÉLETES BIZONYÍTÉK LENNE! TEDD VÁZÁBA A TELÓDAT, DE NÉMÍTSD LE, HOGY NE HALLJA MEG HA PITTYEN VAGY VMI, A REZGÉST IS VEDD LE!!! ÍGY NEM FOG RÁJÖNNI, JAH ÉS NE IS FIGYELMEZTESD ERRŐL AZT A NYOMORÉK PEDOMACIT, ÉS NE IS KÉRKEDJ A FELVÉTELLEL, MERT FEL TUD AKKOR KÉSZÜLNI, ÉS ELVESZI TŐLED, MEG NEHOGY AGRESSZÍV HAJLAMOT VÁLTSON KI BELŐLE!!! MINDENT TITOKBAN TEGYÉL, HOGY A VÁRATRAN RAJTAÜTÉSSEL SEBEZHETŐVÉ VÁLJON!!! ÍRJ, HA ÚGY ÉRZED, KELL SEGÍTSÉG, MI IS ITT VAGYUNK NEKED! SOK ERŐT, KITARTÁST KÍVÁNOK!!! SZORÍTOK ÉRTED, TUDOM MILYEN SZ*R LEHET, MIVEL ÉN MEG PERPATVAROK KÖZEBETTE TENGŐDTEM, ÉS ÉN VOLTAM/VAGYOK MOST IS A LEGGYENGÉBB LÁNCSZEM. AMÚGY ÉN MÁR PSZICHIÁTERHEZ JÁROK TÖBB ÉVE, ÉS GYÓGYSZEREKET IS SZEDEK. HANGULATJAVÍTÓK, ALTATÓK STB. AZ EGÉSZ ÉLETEM EL LETT CSESZVE, AZ ÉN NEVELŐAPÁM 10 ÉVET LOPOTT EL A JELENLÉTÉVEL AZ ÉLETEMBŐL, ÉS AZ ÉN APÁM IS SZ*RIK A FEJEMRE. ÉN TÚLÉLÉSBŐL ÉLTEM, TÚL VAGYOK 2 GYOMORMOSÁSON ÉS FIATALKORÚKÉNT 4X, ÍGY FELNŐTTKORÚKÉNT 5X VOLTAM PSZICHIÁTRIAI BENTTFEKVŐ BETEGKÉNT HÓNAPOKBA MÉRVE. GYEREKKÉNT A LIPÓTON SZÓ SZERINT 1 ÉVIG, ÉS TÖBBEK KÖZÖTT A CSALÁDON BELÜLI DULAKODÁSOK OKOZTÁK A GONDOT. A SULI KIRENDELTE A CSALÁDSEGÍTŐBŐL A SZOC MUNKÁST, MINDEN NAP JÖTT ÁT HOZZÁNK 1-2 ÓRÁRA, ELBESZÉLGETÉS STB. VOLT, HOGY SULIBA IS Ő KÍSÉRT! NE VÁRD KI, HOGY NAGYOBB LEGYEN NÁLATOK A BAJ, NEHOGY OLYAN CSAPDÁBA ESS MINT ÉN, AHONNAN NEHÉZ LESZ KIMÁSZNI.
2016. szept. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
61%
Amugy a krapek mit dolgozik?
2016. szept. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
1%

Nézd, én biztosan nem a családon belüli eröszakot támogatom. De egyenlőre anyád pasija nem csinált semmit. Az egyetlen, ami talán kifogásolható, hogy megkérdezte szűz vagy-e, gondolom ezt is más ember előtt kérdezte, viccesen. Ha téged zavar egy ilyen kérdés, akkor mondd meg, hogy neked ez magánszféra és ne tegyen fel ilyen kérdéseket.

Ha viszont komollyá válik ez az ügy, akkor ismét szólnod kell anyádnak, felhívhatsz segélyvonalakat, nyilván nem kell és nem szabad megvárni, amíg erőszak történik.

De amíg nem történt semmi, addig ne vidd túlzásba a parázást, semmi nem indokolja, hogy ne merj hazamenni.

Minden embernek olyan a vigyora, amilyen, attól még nem szatír. Az meg, hogy megsimogatta a karod, hát, ha én minden szinte idegen embert feljelentenék, aki megsimogatott, nagyon magas lenne az a szám, sokan ezt kedvességből teszik. De ha zavar, szólj neki, mondd meg, hogy ne érjen hozzád.

2016. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
81%
Ritka erkölcstelen anyád van. Váltogatja a pasikat, mint egy zoknit, ráadásul haza viszi a lánya mellé felügyelet nélkül. Vedd fel rejtett kamerával a pedofil férget és jelentsd fel. Anyád helyében elásnám magam.
2016. szept. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
89%
16-os, ne magyarázd meg!
2016. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
7%
16-os vagyok, még valami, sok olyan ember válaszolt neked, aki átesett családon belüli erőszakon, ebből is látszik, hogy sajnos milyen gyakran fordul ez elő. De mivel ők érintettek, nehéz elfogulatlanul megítélniük a helyzeted. Ha a nevelöapád kérésed ellenére is magánjellegű kérdéseket tesz fel, vagy simogat, akkor természetesen azonnal segítséget kell kérni, de a semmiért ne csinálj balhét.
2016. szept. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
88%

En attól tartok nehogy megeröszakoljon. Arra készul ha ilyet kerdez , h szüz vagy e. Gondolja ha nem, akkor úgyis mindegy neked . Borzasztó. Tenyleg ne mutasd ki h felsz hanem fenyegesd meg mert ha félsz , húzódozol egy ilyen elmeroggyant perverznek olaj a tüzre.

Anyukadat szóra sem méltatom.

Gyámügy

2016. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!