Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen kell engedélyt...

20 évesen kell engedélyt kérni anyától, hogy vegyek telefont?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, magamnak fizetem a sulit és mindent mert az egyik diákhitelből megy a másikra pedig dolgozom.

Van egy telóm ami tönkrement mert leesett és nem volt rajta tok ugye mivel anyu anno azt mondta hogy nem ad érte több ezreket.. szóval betört a kijelzője már másodjára és használhatatlan. 60. ezer forintomba kerülne. Egyszer ugyanez volt a baja és 30-at fizettem érte.

Ma mondtam anyunak hogy akarok venni havi törlesztőrészletes telefon ( előfizus) elkezdett üvöltözni velem hogy akkor költözhetek el, meg hogy amúgy sem adják oda nekem mert nincs állandó munkahelyem stb stb.

Most 20 évesen nem dönthetem el mit akarok?!

Mit csináljak?


2016. okt. 8. 07:59
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:

most ez miért olyan fura? :D

mi az hogy miféle szerzet?

:D

2016. okt. 8. 08:59
 12/58 Alain Delon ***** válasza:
84%
Te tudod, hogy mit csinálsz, de miért nem elég neked egy sokkal olcsóbb, használt telefon?
2016. okt. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
95%
Válaszaid alapján azért téged se kell félteni. Ugy kedves kérdező? :)
2016. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
92%

Ennek tudatában anyukádnak adok igazat. Elnézést érte, de irreális a vágyad, hisz munkád sincs. A takaró nem ér el idáig.

Vannak olcsóbb telefonok is, amik jók. Csak érteni kell hozzá.

2016. okt. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
67%
Retardált szerzet.
2016. okt. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
96%
Szülői engedély nem kell! Jövedelemigazolás sem, hogy részletre vedd meg. De! Ha így is hiteled van, nem engedheted meg magadnak, akkor nézz olcsóbbat! Ha telik rá, akkor pedig vedd meg. A te dolgod. Ha később belebux a törlesztésbe az is a tiéd.
2016. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező jól gondolom, hogy két évre aláírnál egy havi 15 ezer forintos előfizetést, egy most három éves telefonért cserébe?


Nem gondolom, hogy anyukád üvöltözése segítene a helyzeten, a döntés is a tied, de én a helyedben kétszer is átszámolnám, tényleg jól járok-e így.

2016. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
10%
Anyukád egyszerűen maradi. Mivel te magad állod a sulit, te magad dolgozol meg mindenért akkor szerintem simán belefér egy telefon. Az hogy anyukádnál élsz nyilván azért szól bele, mert akkor nem tudsz neki hazaadni meg irigy hogy neked ennyi mindenre telik. Én anyám csak pár évvel fiatalabb mint a tiéd, és mégis különbül látja a dolgokat, pedig ő aztán olyan jellegű kommunista nevelést kapott hogy csak lesni lehetne, de mondta hogy ma már más világ van. Én is anno 19-20 évesen akartam komolyabb telefont venni, mert ami volt meghibásodott, és engem ő beszélt rá arra hogy vegyem előfizetéssel havi részletre. Mivel kamatmentes részlet, meg úgy igazán hitelnek sem minősül, nagykorú embernek gond nélkül megadják ezt a lehetőséget ha nincs tartozása egy szolgáltató felé. Meg amit ő állít hogy mehetsz majd az adósok börtönébe az erős túlzás, az nem így működik. Vedd meg, nyugodtan ha pattog úgy is lenyugszik. Nagykorú vagy, saját kereseted van, ennyi.
2016. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
87%

Ebben a szituban biztos nem 15.000 Ft-os törlesztőrészletes telefont vennék. Egy olcsóbb okostelefont választanék addig, amíg kilábalok a diákhitelekből és lesz rendes munkám. Szóval ezt a részt megértem anyukád álláspontjából.


26/N

2016. okt. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
87%
Most komolyan az emberek úgy vesznek telefont, hogy csak részletben tudják kifizetni? Mert azt megértem, hogy valaki lakást így vesz, de hogy egy telefont? Ha nincs rá pénzed, akkor talán ne a legdrágábbat vedd meg, már 30 ezerért is lehet jó okostelefont kapni, de annál olcsóbbért is.
2016. okt. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!