Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen kell engedélyt...

20 évesen kell engedélyt kérni anyától, hogy vegyek telefont?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, magamnak fizetem a sulit és mindent mert az egyik diákhitelből megy a másikra pedig dolgozom.

Van egy telóm ami tönkrement mert leesett és nem volt rajta tok ugye mivel anyu anno azt mondta hogy nem ad érte több ezreket.. szóval betört a kijelzője már másodjára és használhatatlan. 60. ezer forintomba kerülne. Egyszer ugyanez volt a baja és 30-at fizettem érte.

Ma mondtam anyunak hogy akarok venni havi törlesztőrészletes telefon ( előfizus) elkezdett üvöltözni velem hogy akkor költözhetek el, meg hogy amúgy sem adják oda nekem mert nincs állandó munkahelyem stb stb.

Most 20 évesen nem dönthetem el mit akarok?!

Mit csináljak?


2016. okt. 8. 07:59
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%
Van rá pénzed? Komolyan? Akkor miért részletre hozod ki? Ja, hogy arra nincs pénzed? Igen, igazad van, nem ismerünk, nekem aztán tök mindegy ha fél év múlva itt fogsz sírni mert nem tudod fizetni és úszik a telefon.. de áruld már el nekem, vizsgaidőszakban hogy tudsz annyit dolgozni, hogy fizesd belőle a sulit, egyéb költségeket plusz még a telefont is? Én akkor örülök ha arra van időm és energiám hogy a szobámat összepakoljam.
2016. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sok felelőtlen ember van , aki totál el van adósodva és nem tanul belőle, ha kell neki valami,akkor megveszi részletre. nem számít,hogy amúgy totál nem éri meg a havi törtlesztőrészletes meg előfizus telefon.

sokkal okosabb lenne,ha összespórolnál egy telefonra és feltöltőkártyás lennél. ez az előfizus csomag nagyon nem éri meg. havonta 15 ezret ki fogsz perkálni azért,hogy 1 giga neted legyen? feltöltőkártyásként ez kb havi 1500 forint lenne. a korlátlan beszélgetés nem tudom mennyire szükséges, de ha igen, arra is biztosan találsz olcsóbb alternatívát.

és akkor nem kéne több évig nyögni a törlesztőt meg az előfizut,hanem havi 2-3 ezerből megúsznád az egész telefon mizériát.

egy normális ember,akinek helyén van a pénzügyi kultúrája, soha nem vesz telefont részletre, hanem inkább összegyűjt rá és egy összegben kiviszi. utána nincs rá gondja,használhatja évekig.

magáról az iphone5s-ről meg annyit,hogy tényleg jó telefon, de MÁR nem éri meg azt venni,főleg nem annyi pénzért,amennyiért még mindig árulják. mire kifizetnéd a törlesztőt, már nagyon elavult lenne. (De szerintem már most is az)

2016. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem kell engedélyt kérni. DE komolyan, nem elég a diákhitel meg a másik, amire dolgozol? Miért kell ilyen drága telefon? 15ezer/hó szerintem rengeteg. Oké, hogy menő meg minden, de ráérsz menőzni miután lediplomáztál és van rendes munkád. Azt a havi 15ezret költhetnéd értelmesebb dologra is pl. kajára...
2016. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%

miből gondolod,hogy ez nekünk "fáj"?

leírjuk a véleményünket,aztán megyünk tovább.

hogy ebből tanulsz-e,a te dolgod. Nem nekünk lesz értelmetlen adósságunk hanem neked.

2016. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%

Tokra nem volt pénzed, de havi 15ezret, ki tudsz fizetni?


Oké, először anyuci nem vette meg a tokot, és miután 1x már összetört, te miért nem vettél, inkább megvártad míg betörik másodjára, gratulálok!

"szóval betört a kijelzője már másodjára "


A mai egyetemistáké a jövő... yess!

2016. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy 90000 forintos telefont megvenni 360000 forintért, nekem elég meredek dolognak tűnik. De te tudod.
2016. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ezt a kérdést már az ájfónról írta, csak fél anyucitól, azért védelmezi magát ennyire.
2016. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
70%

ez a telefon amúgy 86 ezer forinttól kapható

[link]

de ha megbízhatóbb helyről akarod, akkor pl a media marktban 99 ezer. emagon is ennyi körül van.

ha annyira ez a szíved vágya,akkor szerintem vedd meg ezekből egy összegben. diákként,hitellel ne vállalj be 2 év hűséget, nem kevés törlesztővel.

főleg,hogy baromira nem éri meg, mert mint írtam még a legdrágább helyeken is kihozod 100 ezerért.

nem 360 ezerért.. annyiért már iphone 7-t is vehetsz + marad is költőpénzed...

ezek a telecomos meg egyéb részletre kihozott előfizus telefonok a tipikus proliknak van kitalálva.

2016. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!