Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen kell engedélyt...

20 évesen kell engedélyt kérni anyától, hogy vegyek telefont?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, magamnak fizetem a sulit és mindent mert az egyik diákhitelből megy a másikra pedig dolgozom.

Van egy telóm ami tönkrement mert leesett és nem volt rajta tok ugye mivel anyu anno azt mondta hogy nem ad érte több ezreket.. szóval betört a kijelzője már másodjára és használhatatlan. 60. ezer forintomba kerülne. Egyszer ugyanez volt a baja és 30-at fizettem érte.

Ma mondtam anyunak hogy akarok venni havi törlesztőrészletes telefon ( előfizus) elkezdett üvöltözni velem hogy akkor költözhetek el, meg hogy amúgy sem adják oda nekem mert nincs állandó munkahelyem stb stb.

Most 20 évesen nem dönthetem el mit akarok?!

Mit csináljak?


2016. okt. 8. 07:59
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
88%

Kisfiam, nem maradi vagyok, csak nem szokásom két éves részletre venni telefont. Kifizetem egyben, amire futja.

De te tudod, kisgyerek, biztos ez a maradiság.

2016. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
73%
A törlesztőrészleten kívül egyetértettem veled, amíg le nem írtad, hogy Iphone kell. Minek? Mennyivel jobb, mennyivel tud többet mint az én 28000-es okostelefonom? Vegyél egy olcsóbbat, telefonálni jó, üzeneteidet is megnézni, másra meg gondolom van laptopod, tableted. Nem kell a telefonon élni az életedet.
2016. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
90%

Nekem Samsung Galaxy A3 van, 70 000-ért vettem újan 2 éve.

Mai napig semmi baja, el nem tudom képzelni, mennyivel tudhat többet egy Iphone azon kívül, hogy"neve"van.

Tökéletesen futnak az aplikációk, gyors, nem fagy,stb.

Szerintem az vegyen többszázezres telót, akinek nem gond zsebből kifizetni, dolgozik rendes fizuért stb.

Nem kell hozzá anyud engedélye, de biztos 2 évre adósságot akarsz akasztani a nyakadba egy telefonért, ami két év múlva már szinte semmit nem ér?

Havi 15 000 két évig.

Ha 2 számlával elcsúszol, kikapcsolják és behajtást kezdeményeznek, nem felejtődik csak úgy el, perkálni kell minden hónapban mint a katonatiszt, ha telik rá épp-ha nem. Jól gondold meg.

Ha már előfizetés, a helyedben max 7-8 000ig gondolkodnék.

2016. okt. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
91%

A kérdező kommentje:


Iphone5s-t akarok

15 ezer lenne havonta


És van annyid? Mer ha nincs akkor futhatsz anyu után, vagy viszik a telefonod.

2016. okt. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
89%

anyukád azért nem tud "felzárkózni" a mai világhoz,mert nem veri magát ész nélkül adósságokba,mint te?

inkább te vagy buta,hogy ezt csinálod...havi 15 ezer a te helyzetedben,ne haragudj nem vall sok észre,főleg,hogy már így is tökig el vagy adósodva.

2016. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 Kóboráramszelidítő válasza:
47%

Felnőtt vagy, tényleg azt tehetsz, amit akarsz...

Ha átgondoltad és biztosnak látod, hogy végig tudod fizetni, vágj bele. Ha bizonytalan vagy, inkább várj.

Anyukád valószínű előbbre lát és veszélyben látja a biztonságot. Érted aggódik, csak jót akar, mondjuk a kiabálás helyett jobb lenne higgadtan átgondolni, ezzel segítve a helyes döntésedet. Én ezt tenném.

A mai világ meglehetősen ingatag, villámszerűen változik, és az sem biztos, ami annak látszik.

Ne csodálkozzon senki, ha az aggódó tyúkanyók idegesebbek adott helyzetben.

A higgadtság, az ész érvek, a belső csendben születő érzés-gondolatok sokat segítenek.

2016. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
88%
Legalabb ne egy 2 eves telefont vennel amit 1 ev mulva nem tudsz mar hasznalni mert nem adnak ra ki tobb frissitest... Vegyel egy kozepkategorias Androidosat, az en telefonom 60 ezer volt, 20 ezret fizettem be, 8000 havonta meg 1000 ft a torleszto. Nekem ez igy megfelel, de nem okoz problemat havonta kifizetni.
2016. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
90%
És mit fogsz csinálni ha mondjuk vizsgaidőszakban nem tudsz dolgozni? vagy lebetegszel és nem tudsz dolgozni? Esetleg más, fontosabb dolgokra kell a megkeresett pénzed? Én a helyedben biztos nem vennék hitelre telefont, csak mert menő, úgy, hogy nem biztos hogy tudom fizetni. Két évig, havi 15 ezer rengeteg egy dolgozó diáknak, bármi közbejöhet, a diákmunka is olyan hogy egyszer hopp, máskor kopp, nem lehet vele előre tervezni.
2016. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
95%

De, csak amíg nincs jövedelmed, ne akarjál már drága telefont.

Anyád helyében én is ki lennék akadva ilyen fokú idiotizmus hallatán.

2016. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyében megmondanám, hogy ha ilyen buta vagy, nem szólok bele, viszont tőlem egy fillért nem fogsz kapni, ha csúszol a részletekkel
2016. okt. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!