Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen kell engedélyt...

20 évesen kell engedélyt kérni anyától, hogy vegyek telefont?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, magamnak fizetem a sulit és mindent mert az egyik diákhitelből megy a másikra pedig dolgozom.

Van egy telóm ami tönkrement mert leesett és nem volt rajta tok ugye mivel anyu anno azt mondta hogy nem ad érte több ezreket.. szóval betört a kijelzője már másodjára és használhatatlan. 60. ezer forintomba kerülne. Egyszer ugyanez volt a baja és 30-at fizettem érte.

Ma mondtam anyunak hogy akarok venni havi törlesztőrészletes telefon ( előfizus) elkezdett üvöltözni velem hogy akkor költözhetek el, meg hogy amúgy sem adják oda nekem mert nincs állandó munkahelyem stb stb.

Most 20 évesen nem dönthetem el mit akarok?!

Mit csináljak?


2016. okt. 8. 07:59
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:

De nem értem titeket is ez miért zavar? :) Teljesen idegen emberek vagytok nekem. Nem értem hogy ha pl "eladósodok " ami nem fog megtörténi mert van eszem

( a tokos dolog ez előtt 2 éve volt. Csak jelzem. Akkor még nem dolgoztam :) ) akkor az nektek miért fáj :) ?

Ha én úgy látom hogy van erre pénzem akkor van. Nem?

2016. okt. 9. 10:53
 42/58 Költőnő? ***** válasza:
88%
Egy mobilszolgáltató számlázási osztályán dolgozom. Majd rázizzensz...
2016. okt. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:

jaj itt mindenki mindig épp az aktuális téma munkahelyén dolgozik :D

jólvan :)

2016. okt. 9. 11:25
 44/58 anonim ***** válasza:
100%

Azért foglalkozunk a témával, mert te kértél rá :D Kérdést tettél fel egy nyilvános oldalon, csillagom :D


Ha nem érdekel a mások véleménye, akkor ne idegen embereket kérdezz meg az ügyről, tartsd ügyesen magadba és oldd meg családi körben. Ilyen egyszerű :D

2016. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:

én véleményt kértem. De nem azzal kapcsolatban hogy iphone-t vegyek-e vagy mást:D

Hogy ez miért fáj nektek azt még mindig nem értem : D

2016. okt. 9. 11:30
 46/58 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy régi telefont akarsz megvenni, egy olyan konstrukcióban, ami ha nem tévedek, korlátlan beszélgetést, és havi 1 GB mobilnetet biztosít. Utóbbi azért könnyen kevés is lehet, ha nekiállsz használni. Mindezt két év alatt 360 ezer forintért.


”Ha én úgy látom hogy van erre pénzem akkor van. Nem?”

Erre van egy mondás, miszerint szegénynek lenni drága. Sokkal olcsóbban ki tudnád hozni a dolgot, ha megvennéd a telefont függetlenül, és vennél mellé feltöltőkártyát, vagy kötnél mellé egy olcsóbb és megfelelőbb (!) előfizetést akár kiegészítő mobilnettel. Ha ez nem megy, márpedig úgy látszik nem megy, tényleg érdemesebb megfogadni a tanácsokat, és olcsóbb telefont venned.


(Itt egyébként nem az iPhone-nal van a baj, hanem a *három éves* iPhone-nal. Most még oké az iOS 10-zel, de nagy kérdés, hogy az iOS 11 vajon hogy fog menni az A7-es chip és 1 GB RAM mellett. Bennvan a pakliban, hogy valamelyik frissítés után jól lelassul, te meg nézegethetsz a havi 15 ezres törlesztőddel.)

2016. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
93%
hülye vagy te öcsém! vegyél egy telefont 5-10 ezer forintért hogy el lehessen érni vagy hogy te tudj hívni ha szükség van rá! ne akarj olyan telefonra amire nincs pénzed ! anyukádnak igaza van hallgass rá! elég szomorú hogy 20 évesen még ennyi eszed sincs...
2016. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 Költőnő? ***** válasza:
90%
Nem mki, de h én igen, az biztos. De ilyen mellénnyel szoktak nálunk nagyon gyorsan a behajtáson landolni.
2016. okt. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%
Feletted a kérdést, viseld a következményeket. De csak mondom, hogy ezt a hozzáállást, hogy felteszek valamit, várom, hogy nekem adjanak igazat, ha nem teszik, akkor is hajtogatom, hogy nekem van igazam, ezt 12-13 éves korodban ki kellett volna nőni. Vagy még inkább óvodában....
2016. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a kérdést. Egész megsajnáltalak. Aztán elolvastam a kommenteket, illetve a te válaszaidat. Szóval summa summarum, így, ahogy te leírtad, anyukádnak van igaza és lehet, hogy maradi, de hogy a te világképed is eléggé távol áll a realitástól, az is biztos. Egyetemistaként, diákhitel+munka mellett havi 15 ezret a nyakadba venni, nem vall egészen helyes realitás érzékre. Pont egy éve eltört a feleségem lába. Zéró adóssága volt, de akkor, ha nem vagyunk együtt, teljes lett volna a csőd. Pedig se hitele nem volt, se előfizus telefonja és még a lakhatása is meg volt oldva. Mindazonáltal, hogy még abban az esetben is nettó hülyeségnek tartanám az ötleted, hogy ha baj esetén lenne kire támaszkodnod. Biztos velem van a baj, én gondolom rosszul, de ez a havi 15k telefonra egy teljesen értelmetlen dolog.


Csak mondok egy példát, 4-5 havi 15ezerből, tehát 60-70 ezerből veszel egy zsír új független P8 vagy P9-et, ami mindkettő parádésan jó telefon, bele mellé, ha már mindenképpen a korlátlan csacsorászás kell, egy Vodafone RED kártyát havi 9ezerért. Már spóroltál havonta 6 ezret és nem verted magad hitelbe. És ez csak egy a számtalan lehetőség közül.


Leginkább meg azt csinálnám a helyedben, ha lenne fölös havi 15ezrem, hogy vennék egy gagyi font fillérekét, bele egy prepaid kártyát, a havi 15 ezret meg beraknám egy lakáskasszába, pl Fundamenta, hogy mielőbb eltakarodhassak otthonról az egyetem után.

2016. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!