Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen kell engedélyt...

20 évesen kell engedélyt kérni anyától, hogy vegyek telefont?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, magamnak fizetem a sulit és mindent mert az egyik diákhitelből megy a másikra pedig dolgozom.

Van egy telóm ami tönkrement mert leesett és nem volt rajta tok ugye mivel anyu anno azt mondta hogy nem ad érte több ezreket.. szóval betört a kijelzője már másodjára és használhatatlan. 60. ezer forintomba kerülne. Egyszer ugyanez volt a baja és 30-at fizettem érte.

Ma mondtam anyunak hogy akarok venni havi törlesztőrészletes telefon ( előfizus) elkezdett üvöltözni velem hogy akkor költözhetek el, meg hogy amúgy sem adják oda nekem mert nincs állandó munkahelyem stb stb.

Most 20 évesen nem dönthetem el mit akarok?!

Mit csináljak?


2016. okt. 8. 07:59
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:
jójó:)
2016. okt. 8. 18:30
 32/58 anonim válasza:
100%
Én azt mondanám, előfizetéssel még ne vegyél telefont. Viszont ha egyben ki tudod fizetni, akkor oké.
2016. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim válasza:
50%

Nem olvastam el az összes hozzászólást, bocsi ha már kaptál hasonló választ, de szerintem egyszerűen csak jót akar neked. Az ő eddigi tapasztalati alapján mondja azt, hogy ilyen fiatalon ne vásárolj drága terméket részletre, mert nem tudhatod, hogy hogyan alakulnak az anyagi dolgaid később... vagy akár a család anyagi helyzete. Lényeg, ahogy előttem is írták, ha egyben kitudnád fizetni (és ezzel nem nullázod le a vagyonodat), akkor nem lenne ezzel a helyzettel gondja. Összegezve és egyszerűen, a te érdekedben nem javasolja, hogy hitelbe verd magad ilyen fiatalon... bár később sem ajánlott.


Minden jót! 20/F

2016. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%

én is 20 éves egyetemista vagyok. szóval nem hiszem,hogy maradi gondolkodású lennék.

mégis úgy gondolom a leírtak alapján,hogy anyukádnak igaza van. így is el vagy adósodva a diákhitel miatt, nem hiányzik még egy hitel. ráadásul az iphone 5 már most is kicsit réginek számít, mire visszafizeted, addigra már totál elavult lesz, mint kb most az iphone 3 .

diák vagy, magadnak kell állni a sulit meg mindent. szerintem be kéne látni,hogy ilyen helyzetben meg kéne elégedni egy max 30-40 ezres telefonnal és feltöltőkártyával. hitelre telefont venni és előfizusnak lenni elég hülye dolog,főleg diákként,úgy hogy te állsz mindent.

nyilván anyukádnak ehhez semmi köze, nem kell az engedélye. neked kéne belátni,hogy nem szabad minden esetben a hitelre/kölcsönre hagyatkozni.

az meg kicsit gyerekes,hogy anyukádat hibáztatod, mert összetört a telefonod. ha annyira akartál volna venni rá tokot, akkor vettél volna. főleg,hogy kínából 1-2 dollárért is lehet már venni. de itthon sem sokkal drágább egy egyszerű alap tok. kár anyukádat hibáztatni. te nem vettél rá tokot, te ejtetted le. nem az ő hibája.

egyébként is szerintem csak jót akar neked, nem akarja,hogy mindenféle kölcsönbe ,tartozásba verd magad.

egyébként az iphone 5s már kifutó termék,tényleg nem éri megvenni. de ha mindenáron ilyet akarsz,akkor szerintem gyűjtsd össze az árát előbb és utána vedd meg a telefont.

2016. okt. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
95%
Műanyag tokra nem tellett saját zsebből, hitelből élsz hónapról hónapra, de havi 15 ezer belefér neked egy elavult telefon két éves törlesztésére? Ezek után nincs több kérdésem, nem csodálom, hogy anyukád kiakadt.
2016. okt. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%

"nem volt rajta tok ugye mivel anyu anno azt mondta hogy nem ad érte több ezreket."


Hát kicsilány, ha azért nem volt tokod mert anyud nem vett neked, akkor bele ne ugorj egy előfizetésbe, mert ha még egy tokot sem tudtál MAGADNAK venni, mégis miből akarsz törlesztőt fizetni? Ja hogy 30ezerért csináltattad meg elsőre, akkor megint felteszem a kérdést, hogy ha volt 30ezred javításra miért nem tudtál utána venni egy tokot, hogy ne törjön újra????

2016. okt. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
95%

tipikus magyar dolog, hogy alapvető dolgokra nincs pénz, de azért a drága telefon kell részletre.

ha mindenáron ilyen telefont akarsz, akkor hozd ki 50 ezerért(kezdőrészlettel) és utána a havi törlesztés nem 15ezer lesz,hanem csak 7 körül. nem mindegy szerintem.

biztosítást meg mindenképp köss ,ha lesz új telefonod. pár ezer forint, de cserébe törés esetén kicserélik.

de én amúgy a helyedben beérném egy olcsóbb telefonnal. 30-40 ért már lehet egész jókat venni. de ha még gyűjtesz hozzá,akkor vehetsz még jobbat.ami 100x lepipálja az ezer éves iphone5-t.

2016. okt. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%

Telefon hitelből. Csodás :) Valódi konzumidióta.

Mi a francnak kell adósságba verni magadat egy nyamvadt telefon miatt?? Miért? Inkább gyűjtenél valami értelmesre, de a hozzád hasonló az, aki később majd a hitelét is hitelből fizeti majd ki, mert természetes neki, hogy minden megóhajtott vackot meg kell venni, ha nincs rá pénz, meg majd ott a hitel.

2016. okt. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
jaj,utolsó,olyan izé vagy,tényleg...ő csak megérti a kor szavát,nem olyan maradi mint mi. Az új emberideál.
2016. okt. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim válasza:
67%
iPhone 5s havi 15-ért? Nekem iPhone 6s-em van 64GB-os, havi 14-ért. Bár lehet az 5s rövidebb ideig kell törleszteni akkor.
2016. okt. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!