Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már érzelmi zsarolás, vagy...

Ez már érzelmi zsarolás, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Nemrég hunyt el apukám. A temetés után két nappal a párom elvett két csavarhúzót a szerszámai közül. Szólni mertem a páromnak,hogy nekem még nagyon friss a gyász,és nagyon rossz érzés az a tudat,hogy valaki máris elvesz valamit a cuccai közül.

A párom erre nagyon dühös lett,és többször is lehordott mindenféle szerencsétlen hülyének,meghogy szálljak le a földre, mert az apám nem jön vissza többé,anyám meg soha nem fogja tudni ezeket használni. A fejemhez vágta,hogy ha mi nem,a sógoromék majd úgyis elhordják,nekünk meg csak a fityisz marad.

Azt vágta a fejemhez,hogy én azzal vádolom őt,hogy hasznot húz apám halálából,holott ez nem igaz! A veszekedés alatt ezt el is mondtam neki többször! Már olyan dolgokkal riogat,hogy nagyon rossz jel,ha apró dolgokban nem értünk egyet(érezteti,hogy nem illünk össze,pedig nagyon jól tudja,hogy nagyon szeretem,és ragaszkodok hozzá!)

Meghogy majd Ő nem segít ebben,nem segít abban...)

Nekem egyszerűen csak még friss a gyász,miért olyan nagy bűn,ha finoman a tudtára adtam?

Olyan durván hangzik a szájából a "nem jön vissza soha többé" kifejezés.

Komolyan mondom,már nem is az a két csavarhúzó fáj,hanem ahogy ilyen helyzetben belémtaposott...

Ez így dupla annyira fáj!


2016. okt. 11. 04:31
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
68%
Érzelmi zsarolás.
2016. okt. 11. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
80%
A parodtol ez nagyon onzo es erzeketlen huzas, valoban erzelmi zsarolas, gyakorlatilag kiforgatja a szavaidat.
2016. okt. 11. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
80%
Undorító módon viselkedik a párod! Mi jogon vesz ő el bármit is az apukád dolgaiból??! És mit érdekli, hogy "akkor majd a sógorék elhordják"?! Az égvilágon semmi köze hozzá, majd a saját halott apja cuccait úgy hordja szét, meg lopkodja, ahogyan akarja, a Tiedet meg tartsa tiszteletben, nálatok ez nem szokás. Én úgy gondolom, hogy majd Anyukád szól, ha úgy véli, hogy vigyétek el, amire szükségetek van, és neki úgyse kell, de nehogy már az "idegen vér" kezdje el ilyen magyarázattal lopkodni a cuccot! Eleve nagyon gáz a hozzáállása, meg hogy máris azt nézze, hogy mit lehet széthordani, meg mivel lehet "beelőzni" sógorékat...Hányni tudnék tőle, mint valami ágrólszakadt csöves. Nem tud magának venni csavarhúzót, ha kell? Talán esetleg anyukádtól kérdezte volna meg, hogy erre és erre lenne szüksége, tudna -e adni, és akkor anyud nyilván azt mondta volna neki, hogy figyu, ott van a garázsban nézd meg, de így? Kimutatta a foga fehérjét, hogy milyen ember...Az ő családja így működik? Keselyűk módjára lesik az öreg halálát, aztán gyorsasági alapon lopkodják el egymás elől a dolgokat? Akarsz te ilyen pondró népséghez tartozni??!!
2016. okt. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
39%
Két éretlen gyerek. Te bolhabol csinálsz elefántot, neki meg nulla az érzelmi intelligenciaja.
2016. okt. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 szántóvető ***** válasza:
82%
jobb ha elhagyod,egy baromállat mellett csak szívni fogsz életed végéig.
2016. okt. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy érzéketlen elmebeteg.

Nem nagy cucc a csavarhúzó elvétele, de ez a reakció megdöbbentően hideg. Nem az apró dolgokban egyet nem értés a legnagyobb jel, hanem ez. Én kivágnám a halálba.

Voltaképp én is hasonló miatt dobtam ki egy exbarátnőt, pár napja halt meg a nagymamám és nem volt kedvem találkozni senkivel, ő meg megsértődött emiatt és veszekedett velem. Az ilyen érzéketlen tuskókat ki kell dobni.

2016. okt. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
31%

Ezzel így csak az a baj, hogy nem írod le te mit és hogyan szólsz. Lehet, hogy olyan hisztit levágtál, hogy az egész utca hallotta. (Nyilván lehet az is, hogy nem)

"A fejemhez vágta,hogy ha mi nem,a sógoromék majd úgyis elhordják,nekünk meg csak a fityisz marad."

Ez teljesen logikus, amennyiben ilyen sógorodék stílusa. Úgy értem ha valóban szétkapkodják, akkor inkább ti hozzátok el, mint ők - mert ha ők hozzák el, akkor aztán tényleg semmi nem marad neked.

Azzal egyáltalán enm értek egyet, hogy ha az ember a padlón van, bele kell rúgni még egyet. Ki kéne bekkelnetek ezt a két hónapot kb, én a helyedben utána döntenék a kapcsolat sorsáról.

(Most jönni fog alepontozás, pedig végső sorban a kérdező igazát állítottam a második részben - csak a védelmező anyatigrisek rögtön rátolják a pirosat egy mondat után :D )

2016. okt. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
35%
Azért 2 csavarhúzó még nem a világ.
2016. okt. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
88%

Miből gondolja a párod,hogy anyukádnak nem kellenek a szerszámok? Mert ő nő? Ki fog ezután bármit megjavítani a lakásban? Ha a párod elhordja a szerszámokat, akkor ő?

Az én anyukám is rengeteg mindent megjavít maga, vagy egy férfi rokont megkér, ha ő nem boldogul, ehhez szerszámokra van szüksége.

Egyébként alap dolog, hogy másét nem veszem el. Majd ha anyukád szétoszt közted és a testvéred közt bármit, azt elfogadjátok, de így kérés nélkül elemelni bármit (értéktől függetlenül), lopás.


A másik része a dolognak, az igen érzelmi zsarolás. Lelketlenség volt részéről, hogy friss gyászba így belegyalogol. Inkább azt kellene keresnie, miben segíthetne. Vigasztalás helyett fenyeget? Hát bajban ismerszik meg a barát. Ő nem segít? ezt így előre közli. Lehet,hogy kár is ragaszkodni hozzá. Elgondolkodnék, maradok-e vele.

2016. okt. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
86%
én röviden összefoglalva úgy nevezném,hogy: érzéketlen bunkó volt..
2016. okt. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!