Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már érzelmi zsarolás, vagy...

Ez már érzelmi zsarolás, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Nemrég hunyt el apukám. A temetés után két nappal a párom elvett két csavarhúzót a szerszámai közül. Szólni mertem a páromnak,hogy nekem még nagyon friss a gyász,és nagyon rossz érzés az a tudat,hogy valaki máris elvesz valamit a cuccai közül.

A párom erre nagyon dühös lett,és többször is lehordott mindenféle szerencsétlen hülyének,meghogy szálljak le a földre, mert az apám nem jön vissza többé,anyám meg soha nem fogja tudni ezeket használni. A fejemhez vágta,hogy ha mi nem,a sógoromék majd úgyis elhordják,nekünk meg csak a fityisz marad.

Azt vágta a fejemhez,hogy én azzal vádolom őt,hogy hasznot húz apám halálából,holott ez nem igaz! A veszekedés alatt ezt el is mondtam neki többször! Már olyan dolgokkal riogat,hogy nagyon rossz jel,ha apró dolgokban nem értünk egyet(érezteti,hogy nem illünk össze,pedig nagyon jól tudja,hogy nagyon szeretem,és ragaszkodok hozzá!)

Meghogy majd Ő nem segít ebben,nem segít abban...)

Nekem egyszerűen csak még friss a gyász,miért olyan nagy bűn,ha finoman a tudtára adtam?

Olyan durván hangzik a szájából a "nem jön vissza soha többé" kifejezés.

Komolyan mondom,már nem is az a két csavarhúzó fáj,hanem ahogy ilyen helyzetben belémtaposott...

Ez így dupla annyira fáj!


2016. okt. 11. 04:31
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
20%

A leírásból gyanítom, hogy egyszerűen csak betelt nála a pohár. Biztos nem első alkalommal hisztiztél az elmúlt napokban. Az teljesen normális, hogy gyászolsz, de ne erőltesd rá másra, főleg akinek nem volt olyan közeli rokona, mint neked (vagy jelen esetben nem is volt rokona). Tény, hogy nem szép reakció, de biztosan neki is fáj apud halála, csak másként fejezi ki, pluszban még te is b1asztatod őt, elszakadt a cérna.


Azzal megint nincs baj, hogy elvett 2 csavarhúzót. Nem a ruháit hordja, vagy a kedvenc csészéjét vette el. Pasiból van, neki az a csavarhúzó hiányzik a készletből, úgy kéne felfognod, hogy legalább azzal fog szerelgetni, ami apud kezében is megfordult.

2016. okt. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
71%

Jó nagy érzéketlen , empátiára képtelen tapló a "párod" , sajnos azt hiszem, hogy ez csak az elsö felvonás, h apukád halála után kimutatja a foga fehérjét, de ez egyre inkább igy lesz. Nem fogsz tudni rá számitani , úgy látszik, ha te mélyérzésü emberkent gyaszolod apukád, ö ahelyett h szeretettel támogatna, gyulöl teged es jól belédrúgna, gyengeségedben. Vérszagot érez , most gyenge vagy es ilyenkor bántana.

Egy semmi ember

2016. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem érzelmi zsarolás.

Vagy betelt nála a pohár, vagy ha korábban sem volt "túl kedves", akkor érzelmi taplóság. De valszín az első.

2016. okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
43%

Az érthető, hogy friss a gyász. De mi köze van ennek két csavarhúzóhoz??? Nagyon gáz, hogy ezért rászóltál a párodra.

Mindketten hülyék voltatok.

2016. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
82%
Emberek, tényleg olyan világban élünk, ahol egyesek szerint nem gáz, ha a másik lop? Elveszi más tulajdonát? Még ha két csavarhúzóról van is szó, nem az övé, nem veheti el kérdezés nélkül...pláne ilyen undorító szöveggel kísérve.
2016. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
86%

"az apám nem jön vissza többé"

Lehet hogy piszlicsáré dolog miatt hangzott el ez a mondat,de ez vág.Nem létezik olyan ok ami miatt a gyászoló PÁRUNKAT (de még idegent se) ebben az időszakban azzal vágjuk fejbe,hogy az apja nem jön vissza.

Lélektelenség kimondani is,pártolni is.

Aki ilyet ki tud mondani,nem szerethet igazán.

2016. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
16%
Mi is kimondtuk már a családban, nyugodt hangnemben ugyan, de nincs ebben semmi pláne, ez az igazság. Aki meghalt, nem fog visszajönni, ezzel éppen semmi rosszat nem mondott, maximum rossz időben, a gyász és a vita kellős közepén (bár a gyászról nem ő tehet, és őt is érinti, a vita meg a kérdező miatt pattant ki).
2016. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
82%
Vagy egy lelketlen szardarab aki így bántja a párját,és aki szerint ez helyes.
2016. okt. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
21%
Ne lássunk már bele többet egy történetbe, mint ami. "Elvett két csavarhúzót"-hol van itt szó lopasrol? Mi ezzel a probléma? Nyilván ha a kérdező apja élne, elkerte volna tole. Könyörgöm, mekkora érték ez, 200 forint? Emiatt kell balhét csapni? Hülye mindkettő. A kérdezonek nem kellett volna beszolnia, akkor nem kapta volna a beszolast ő se. Ez a kapcsolat amúgy is reménytelen, úgy tűnik, a kérdező sima tarsfuggo, a pasi meg max a dugopartnert látja benne
2016. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
83%

Eleve, ha még csak a párod, és nem a férjed, akkor semmi, de semmi köze nincs apukád cuccaihoz.


Mindenki másképp gyászol, van aki magába fordul, van akinek kell, hogy kibeszélje. Van aki csendbe elvan, van aki hisztizik. KÉT nappal a temetés után, nekem is szarul esett volna, és igenis szóvá teszem. Ha szépen elmondja, hogy bocsi, de úgy gondolta hogy... stb. Akkor is előbb anyukádat kellene megkérdeznie.

2016. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!