Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már érzelmi zsarolás, vagy...

Ez már érzelmi zsarolás, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Nemrég hunyt el apukám. A temetés után két nappal a párom elvett két csavarhúzót a szerszámai közül. Szólni mertem a páromnak,hogy nekem még nagyon friss a gyász,és nagyon rossz érzés az a tudat,hogy valaki máris elvesz valamit a cuccai közül.

A párom erre nagyon dühös lett,és többször is lehordott mindenféle szerencsétlen hülyének,meghogy szálljak le a földre, mert az apám nem jön vissza többé,anyám meg soha nem fogja tudni ezeket használni. A fejemhez vágta,hogy ha mi nem,a sógoromék majd úgyis elhordják,nekünk meg csak a fityisz marad.

Azt vágta a fejemhez,hogy én azzal vádolom őt,hogy hasznot húz apám halálából,holott ez nem igaz! A veszekedés alatt ezt el is mondtam neki többször! Már olyan dolgokkal riogat,hogy nagyon rossz jel,ha apró dolgokban nem értünk egyet(érezteti,hogy nem illünk össze,pedig nagyon jól tudja,hogy nagyon szeretem,és ragaszkodok hozzá!)

Meghogy majd Ő nem segít ebben,nem segít abban...)

Nekem egyszerűen csak még friss a gyász,miért olyan nagy bűn,ha finoman a tudtára adtam?

Olyan durván hangzik a szájából a "nem jön vissza soha többé" kifejezés.

Komolyan mondom,már nem is az a két csavarhúzó fáj,hanem ahogy ilyen helyzetben belémtaposott...

Ez így dupla annyira fáj!


2016. okt. 11. 04:31
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
76%

Itt nem arról van szó, h mekkora ertek ket csavarhúzó , hanem maga a gesztus érzéketlen , beletapos vele a kerdezö erzeseibe, tudatositja benne , h az apja mar nincs, söt nem is szamit , a dolgai mar szethordhatóak.

Aki ennyire tapintatlan , h ezt nem érti , annak nincs mit magyarazni

2016. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
78%

"Elvett két csavarhúzót"-hol van itt szó lopasrol? Mi ezzel a probléma?"

Csupán annyi, hogy nem az övé, és nem ő dönti el, hogy ki fogja használni és ki nem.


A párod egy nagy tuskó. Csak azt nem értem, hogy most hirtelen lett ilyen? Kétlem. Lehord szerencsétlen hülyének és fenyeget? Mit szeretsz te ebben az emberben?

2016. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
26%
Igen, az lett volna a normális, ha a halálától 3 évig még azt a tányért sem mossák el, amiből utoljára evett. A csavarhúzó nem az apja, már nem is az apjáé, hiszen nem fogja többet használni, ha ennyire kötődik valaki a csavarhúzóhoz vagy ennyire nem tudja elhatárolni egy személytől, az nem normális. Viszont egy szülő halála esetén pszichológus segítségét kérni normális, csak ajánlani tudom.
2016. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
31%
Nincs itt szó semmilyen érzelmi zsarolásról, meg lelketlenségről sem. Egész egyszerűen nem illetek össze. Ennyi. Dönts, mert az idő megy közben meg nem történik semmi.
2016. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
67%

OFF

Ilyenekre más nem lehet írni és ezt tudatosítani kell.Az sokkal rosszabb ha ezt az egészet elfogadjuk és ráhagyjuk, nehogy azt gondolja hogy mindenkinek ez a véleménye.Nem tetszik a stílus? Zsepit elő és zárod az oldalt.

ON

Van hagyatékátadói végzés? Nincs.Addig pedig egy gombostűt se LOPHAT el senki,csak a tételes pecsétes végzés után.Addig LOPÁS.

Az illető meg semmibe veszi a kérdező érzéseit,nyilván barlangban szocializálódott,mint az itteni hatvannyolcas és társai is,csak enni és ugatni tud.

Kérdező, én dobnám ezt a férget.

2016. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
80%

Hát behalok itt néhány válaszon.

Mikor én haza megyek anyámhoz és fáj a fogam valami apróságra, amiről tudom, hogy csak porosodik és nem használja, akkor is megkérdezem normálisan, hogy elvihetem e (halálesettől függetlenül).

Néznék nagyot, ha s férjem anyámnál kérdezés nélkül felkapna valamit, hogy ez jó lesz neki és viszi.

Az meg, hogy így beszélt veled apukádról, arra már nem is mondok semmit.

2016. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
93%

Akár él, akár nem él az édesapám, kérdés nélkül elvenni valamit, legyen az bármilyen apróság is, parasztság. Neki ahhoz semmi köze, nem ő dönti el, hogy kié lesz.

De az, hogy valaki egy ilyen fájdalmas időszakban ilyen szinten beléd tapos, hogy ilyeneket mondjon, azt páros lábbal rúgnám ki. Bár érzelmileg biztosan nagyon nehéz lenne, főleg egy ilyen periódusban, bár gyanítom, a kérdező párja nem most mutatta ki először a foga fehérjét.

2016. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
6%
Csak halkan jegyzem meg, hogy esélyes, a kérdező meg a párja otthon éltek, azért mereszelte elvei a csavarhúzót a pasi. Épeszű ember ebből nem csapott volna pataliat. Hagyatéki végzést emlegetni meg emiatt ritka nagy baromság.
2016. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
6%
mindketten feleslegesen túl reagáltátok
2016. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
85%

"Hagyatéki végzést emlegetni meg emiatt ritka nagy baromság."

Meg is értem hogy a törvény neked nem jelent semmit, de attól még érvényes. Ha nem így van akkor szólj hol lakik anyád, ha meghalt akkor megyek vinni a dolgait, úgysem kell végzés és nem nagy cucc. :)

Áhh, ha lerajzolnám se fognád fel se ezt, se az érzelmi sekélyesség mértékét a történetben.

2016. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!