Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem elköltözött egy összeve...

Férjem elköltözött egy összeveszésünk után. Közölte velem fel év pihenő kell neki. Ennek van értelme?

Figyelt kérdés
Két ünnep között összevesztünk a piálásán. Próbáltuk megbeszélni a dolgot. Mondta, hogy neki most fél év kell hogy összeszedje magát anyagilag (hitele van) meg lelkileg. Én félek h ez idő alatt inkább eltávolodunk egymástól. 2 kislánnyal vagyok. Sosem gondoltam volna hogy így itt tud bennünket hagyni. Mindig a család volt neki a legfontosabb.
2017. jan. 2. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
93%

"Mindig a család volt neki a legfontosabb."


Ezt kétlem. Akinek a család a legfontosabb, az egyrészt nem piál annyira, hogy az veszélyeztesse a családi békét, másrészt nem vonja ki magát a "családosdiból" fél évre, "utánam a vízözön" alapon. Hogy akarja magát anyagilag összeszedni? Úgy gondolta, hogy valaki nyakára költözik, és otthonra egy fillért sem ad? Mert ha elmegy, akkor valamiből élnie kell+ a lakhatás, tehát nem lesz előrébb, vagy csak abból van elege, hogy sokba kerültök? Vagy kimegy külföldre dolgozni? Hogy képzelte? Addig te viselsz minden terhet egyedül, anyagilag, meg a gyerekekkel való foglalatoskodásban, míg ő mit is csinál pontosan, amiben ti zavarnátok? Te meg vársz rá, mint egy messiásra, majd félév elteltével diadalittasan beállít, hogy megjöttem, mostantól minden meseszerű lesz?

Család vagytok, ha ő egyoldalúan meghoz egy ilyen döntést, akkor ezt felrúgta. A család nem egy elemes játék, amit ha megun, akkor kiveszi belőle az elemet és felrakja a polcra, aztán , ha megint kedve szottyan hozzá, akkor vissza az egész... A helyedben bemennék a bankba, levenném az összes pénz felét, mielőtt a fene nagy önkeresés túl sokba fájna a közösből, aztán elkezdeném szépen a cuccait összeszedni és kipakolni, miközben megindítanám a válópert is, hogy legalább utólag kapj valamennyi gyerektartást erre az időre. Mit képzelt? Ha nagyon akar, akkor majd hódítson vissza, de ne képzelje, hogy átjáróház az életed és a szíved, a gyerekekével együtt...

2017. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
7%
Lehet, elvonóra ment.
2017. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
95%
És az elvonón mégis hogyan tudja magát anyagilag összeszedni? Azalatt még dolgozni sem tud, fizetést nem kap, félévnyi fizetett szabadság nincs, a táppénz meg ha jár is, azzal nemhogy összeszedi magát, de még nagyobb hiányt keletkeztet, hiszen jóval kevesebb, mint a fizetés.
2017. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:
Nem elvonóra ment. Kamionozik. 3 hét kinn 1 hét magyarban. Tényleg sokat veszekedtünk karácsony előtt. Piásan jött haza a céges buliból. És teljesen nekem esett. Mindennek elnevezett. Még anyámmal is veszekedett. Anyámé a ház, ott lakunk. Hitele még házasságunk előtti időből van neki. Tehát nem közös. De emiatt van bár listán.
2017. jan. 2. 14:27
 15/63 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki, hogy bezzeg én nem tehetném ezt meg. A gyerekekkel akar találkozni mikor itthon van. Csak nem lakik itt. Ergo nem kell hazaadnia. Gyerekekkel amúgy mikor itthon volt akkor sem törődött sokat.
2017. jan. 2. 14:29
 16/63 anonim ***** válasza:
45%

Akkor hogy iszik, ha vezet?

Vagy csak a buliban ivott?

Szerintem egy buli miatt nem érdemes veszekedni. Mindenkivel előfordulhat, hogy kicsit többet iszik a kelleténél.

Miket vágott a fejedhez? Azokat kéne megbeszélni, megoldani. De közösen. Persze ehhez mindkét fél kell. Úgy nem igazán működik, hogy elmegy. Maguktól csak úgy nem oldódnak meg a dolgok.

2017. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
97%
Nyilvánvaló hogy ki akar lépni a család életéből. Persze, egy hónapban egyszer látni akarja a gyerekeket, de hogy részt vegyen az eltartásukban azt már nem? Na menjen a francba az ilyen "férfi"....
2017. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
16%
Nyilván nem jó, ha alkoholista, de szerintem itt veled nagyobb gondok vannak. Lelép fél évre, de szerinted neki a család a legfontosabb. Írod, hogy 1 hetet van otthon havonta, akkor sem sokat foglalkozik a gyerekekkel, de neki a család a legfontosabb. Piál -ki tudja mióta- de te nyugodtan ott maradtál mellette, sőt még a 2 lányotokat is kitetted ennek. Megkérdezed a neten a nyilvánvalót, holott már valószínűleg nem vagy a rózsaszín ködös fázisban, racionálisan is lehetne gondolkozni egy kicsit. Hagyd őt a pcsába, mert nemcsak te, de a 2 gyerek is szívni fog a kapcsolatfüggőséged miatt!
2017. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
25%

Tényleg sokat veszekedtünk karácsony előtt. Piásan jött haza a céges buliból. És teljesen nekem esett. - és mi az előzmény?


Alkoholista, vagy csak jó gyk-s szokás szerint anak van kikiáltva?

2017. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:
Nem alkoholista. Legalábbis még. Mindenfajta k*nak nevezett meg h engem mindenki utál a családomban. De mielőtt valaki azt mondja h jogosan nevezett e k nak. Nem. Nem csaltam meg soha és ő is tudja. A pia hatására mondta. Nekem is ezek szaladgálnak a fejemben. Az egész család csodálkozik rajta. Mindenki úgy tudta, hogy ő a családjának él. Máskor is voltak konfliktusok közöttünk, de mindig meg tudtuk beszélni.
2017. jan. 2. 14:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!