Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kacifántos családi és pénzügyi...

Kacifántos családi és pénzügyi feszültség. Én nem értem! Valaki segítsen! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz!


Anyukámal és mostoha tesómmal lakok. Az apukám meghalt, a tesóm apukája nem él velünk, mert a szülők elváltak.


Közös lakásban lakunk, ami félig anyukám nevén van, félig az enyémen, mivel apukám halála előtt rám íratta a részét.


Anyukám és a tesóm költözni szeretnének. Ettől ők annyira boldogok, hogy kár lenne elrontanom örömüket.

Nekem hiányozni fog egy-két dolog... de megoldom.

Dúl az öröm: látszólag.


Tesóm azóta tök bunkó velem, agresszívan próbálnak meggyőzni a költözés létjogosultságáról. Anyám tesómmal teljesen egyetért. Olyanok mint két szerelmes pár, akik egymásra találtak.

Szeretnék elhálítani az egyetlen akadályt/ gátló tényezőt: Engem!

Figyelem se veszik, miért maradnék...


Oké!Rendben költözzünk. Én is azt mondtam.


Nah, de itt jön a csavar.


Felajánlottam, hogy ha nem jövünk ki jól és továbbra is tapló velem a mostoha tesóm,akkor akár ki is fizethetnék nekem a lakás felének árat, amit apám rám hagyott. Elvégre is az enyém.

De ez nekik nem jó.

Miért nem?

Mert már lefoglalózták az új lakást és csak akkor tudnák megvenni, ha én is költöznék. Ergo: Nem lépnék le a részemmel.


Oké. Akkor költözök én is...

Viszont ott jön be a másik csavar, az új lakást már ANYÁM NŐVÉRÉNEK A NEVÉRE akarják iratni...


Erre azt mondták, hogy majd egy év múlva az új lakás is az félig az én nevemre kerül, félig a tesóm nevére kerül.

Oké, elhisszem...


De nekem ez akkor is sántít.


1. Hogy a mostoha tesóm miért akar költözni azt értjük: az ő nevén is legyen lakás.

Viszont nem vette figyelembe azt, hogy nem jövünk ki jól! Nekünk inkább elköltözni kéne egymástól, nem még inkább "összemelegedni" közösen. Miért, nem érdekli ez?


2. Miért akarnak költözni, ha pénz sincs rá? (Az én részem kell bele.)


3. Ha az új lakást elfelejtik majd félig a nevemre írni? Elcsesztem? Mehetek majd az utcára?


4. Egyáltalán mi értelme költözni, ha fele-fele részesedésben lennénk a tesómmal? Ha külön akarnánk költözni az új lakást elkéne adni. Nincs benne logika!


5. Anyám a haláláig velem és a tesommal akar lakni?


Nem megkérdezni nem tudom őket.

Csak vádaskodnak. Mekkora zsidó vagyok, hogy foglalkozok azzal, hogy a lakás félig az enyém.

Ezzel szerintük nem kéne törödnöm.


Mi folyik körülöttem???


2017. jan. 15. 23:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/135 anonim ***** válasza:
95%

1.Pont az amire gondolsz. Anyukádék a te pénzedből akarnak költözni majd a nővér nevére iratják hogy ki tudjanak túrni nem lesz itt olyan hogy majd a fele a te neveden lesz.


2. Csak hülyén jött le és emiatt paranoiás vagy.


Kettő közül az egyik.

2017. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/135 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen jogosak az aggályaid!

Ne menj bele semmi visszavonhatatlanba!

Ha jóhiszeműek lennének, már a vásárláskor is a nevedre kerülne a fele lakás.

A bunkó viselkedés pont arra szolgál, hogy lelkileg kifáradj, belemenj ebbe, és soha többé nem lenne semmi a neveden, és elüldöznének az új lakásból.


Ne feledd, hogy a jelenlegi lakást csak a te hozzájárulásoddal lehet eladni. A vételár arányos része a a tied lenne, amit senkinek nem vagy köteles odaadni.


Egyébként hirdetik a jelenlegi lakásotokat? Van rá érdeklődő? Az illető tud arról, hogy még abban sincs egységes vélemény, hogy egyáltalán minden tulajdonos eladná-e?

Mert ugye az új lakáshoz csak a jelenlegiből lenne pénzük, ha jól értem...

2017. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/135 anonim ***** válasza:
98%

"Erre azt mondták, hogy majd egy év múlva az új lakás is az félig az én nevemre kerül, félig a tesóm nevére kerül.

Oké, elhisszem... "


Ne hidd el.


A mai világban, ne engedd ki a kezedből, mert egy fél lakás hatalmas vagyon. Fizessék ki a részed, vagy ne menj bele a lakás eladásába. Sajnálom, a körülményeket, ahogy hozzá jutottál, de ne engedd, hogy elvegyék. Más egy életen át dolgozik egy lakásért.

2017. jan. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/135 anonim ***** válasza:
100%
Az is opció hogy eladjátok azt te a félből amit megkaptál veszel magadnak egy lakást. Kiakarnak túrni teljesen ne menj bele az új ház megvételébe.
2017. jan. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/135 anonim ***** válasza:
99%

Ne légy már buta!!!!


1.) Anyukád kivételezik. Miért? Az Őt illető rész 2 felé kellene osztódjon. Ez azt jelenti, hogy Tiéd a 3/4 rész, a mostohatestvéredé pedig az 1/4 ha meghal.

Ha a tesód megkapja a fél részt az új ház fölött az szimplán annyit jelent, hogy anyukád rád nem hagyott semmit. Illetve a Te jogaidat nem nézi.

(Persze anyai szemmel lehet úgy látja, hogy Ő is a gyermeke, és neki is ugyanakkorát szeretne.)

A fia érdekeit nézi, ezért nem akarja, hogy elmenj!!


2. Azért, hogy megszabaduljanak a mostani fél tulajdonjogodtól és onnantól kitudjanak aknázni.


3. Ha az új lakás nem lesz a nevedre íratva, akkor igen. ELBUKTAD!!! NEM JÁR SEMMI! (MAX A SZÁD)

Nincs értelme annak, hogy anyukádnak a Nővérének a nevén legyen a ház. Ez csak egy átlátszó trükk!!

Nehogy elfogadd!!!

Ha nincs tulajdonjogod, sem haszonélvezet, akkor igen! Irány az utca!


4. Ha elköltöztök, mint írtam a tulajdonjogod megszűnik. Ha azt eladják onnan már minden az övéké. Anyukádé, a nővéré.


5. Lehetséges.



Összességében: LEAKARNAK HÚZNI! A saját érdekedben ajánlom, hogy ne hagyd magad!

2017. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/135 A kérdező kommentje:

De anyám lehuzni engem? Nem tudom elhinni! :(


Nem lehet, hogy csak azt akarja, hogy (mivel az új lakás többet ér), ha fele enyém fele a tesómé, akkor az úgy több részesedés lesz...???

Szerintetek?

2017. jan. 16. 00:18
 7/135 A kérdező kommentje:

Viszont ha így is akarja, miért nem veszi azt figyelembe, hogy nem akarok már sokáig a tesómmal egy fedél alatt lenni. :(((

???????????

2017. jan. 16. 00:20
 8/135 A kérdező kommentje:

"Egyébként hirdetik a jelenlegi lakásotokat? Van rá érdeklődő? Az illető tud arról, hogy még abban sincs egységes vélemény, hogy egyáltalán minden tulajdonos eladná-e?"


Igen, már Karácsonykor meghírdették és áradoznak a költözésről.

Van rá érdeklődő, de mind a hátam mögött zajlik. Nem találkoztam egyik érdeklődővel sem és az új lakást sem láttam.

Hívtak ugyan, hogy nézzem meg, de mindig pont akkor amikor dolgoztam.


Nem, mert anyám a nevembe beszél, hogy "nekem a szobám kicsi stb."

Abban sem vagyok biztos, hogy anyukám nővére tudja-e, hogy félig az enyém a lakás és nem akarom eladni....

2017. jan. 16. 00:34
 9/135 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nagykorú vagy már? Ha nem, a gyámhivatal hozzájárulása kell ahhoz, hogy eladják a tulajdonodat, meg kell indokolni, hogy miért és mire lesz fordítva. Téged is meg kell, hogy hallgassanak, hogy hozzájárulsz-e. Ilyen formában semmiképp ne tedd. nagykorúként viszont neked is alá kell írni a papírokat, nélküled nem adhatják el a lakást.

Ez a megoldás, amit rád akarnak erőltetni, neked nem érdeked. Egyrészt, ha nem az új lakásba teszitek be (papíron is) a vételárat, akkor le kell adóznotok utána, mivel jövedelemnek számít. Másrészt, a világon semmi garancia nincs arra, hogy valaha is viszontlátod az örökségedet. Több millió forint esetében még családtagtól is kevés, hogy "azt mondja", majd így meg úgy lesz, ha bele is mész, kőkeményen le kell papírozni mindent ügyvéddel. Ne foglalkozz a vádaskodásokkal, ha nem képesek leülni veled normálisan beszélni, akkor nem írod alá a szerződést és kész. Mindenesetre, ha anyád eltökélt abban, hogy a saját részét a tesódra akarja íratni, számíts rá, hogy kenyértörés lesz a vége, és a fél lakás árával mehetsz világgá. Bár még mindig jobban jársz, mintha üres kézzel kéne ezt tenned.

2017. jan. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/135 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm. :)


Igen, már nagykorú vagyok. Köszönöm a papíros infót, mert nekem a tesóm azt mondta: "nem kell az engedélyem a lakás eladásához, mert félig anyánké."

Hazudott?


Meg azt is mondta, hogy az új lakásban "sehol sem fog szerepelni a nevem." Illetve azt is kérte, hogy száljak be a foglalóba."

Ez utóbbira a kiadásaimra hivatkozva nemet mondtam.


Anyukám viszont azt mondta: "jogilag iratják a nővérére a lakást, egy év múlva a fele az enyém."

2017. jan. 16. 00:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!