Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kacifántos családi és pénzügyi...

Kacifántos családi és pénzügyi feszültség. Én nem értem! Valaki segítsen! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz!


Anyukámal és mostoha tesómmal lakok. Az apukám meghalt, a tesóm apukája nem él velünk, mert a szülők elváltak.


Közös lakásban lakunk, ami félig anyukám nevén van, félig az enyémen, mivel apukám halála előtt rám íratta a részét.


Anyukám és a tesóm költözni szeretnének. Ettől ők annyira boldogok, hogy kár lenne elrontanom örömüket.

Nekem hiányozni fog egy-két dolog... de megoldom.

Dúl az öröm: látszólag.


Tesóm azóta tök bunkó velem, agresszívan próbálnak meggyőzni a költözés létjogosultságáról. Anyám tesómmal teljesen egyetért. Olyanok mint két szerelmes pár, akik egymásra találtak.

Szeretnék elhálítani az egyetlen akadályt/ gátló tényezőt: Engem!

Figyelem se veszik, miért maradnék...


Oké!Rendben költözzünk. Én is azt mondtam.


Nah, de itt jön a csavar.


Felajánlottam, hogy ha nem jövünk ki jól és továbbra is tapló velem a mostoha tesóm,akkor akár ki is fizethetnék nekem a lakás felének árat, amit apám rám hagyott. Elvégre is az enyém.

De ez nekik nem jó.

Miért nem?

Mert már lefoglalózták az új lakást és csak akkor tudnák megvenni, ha én is költöznék. Ergo: Nem lépnék le a részemmel.


Oké. Akkor költözök én is...

Viszont ott jön be a másik csavar, az új lakást már ANYÁM NŐVÉRÉNEK A NEVÉRE akarják iratni...


Erre azt mondták, hogy majd egy év múlva az új lakás is az félig az én nevemre kerül, félig a tesóm nevére kerül.

Oké, elhisszem...


De nekem ez akkor is sántít.


1. Hogy a mostoha tesóm miért akar költözni azt értjük: az ő nevén is legyen lakás.

Viszont nem vette figyelembe azt, hogy nem jövünk ki jól! Nekünk inkább elköltözni kéne egymástól, nem még inkább "összemelegedni" közösen. Miért, nem érdekli ez?


2. Miért akarnak költözni, ha pénz sincs rá? (Az én részem kell bele.)


3. Ha az új lakást elfelejtik majd félig a nevemre írni? Elcsesztem? Mehetek majd az utcára?


4. Egyáltalán mi értelme költözni, ha fele-fele részesedésben lennénk a tesómmal? Ha külön akarnánk költözni az új lakást elkéne adni. Nincs benne logika!


5. Anyám a haláláig velem és a tesommal akar lakni?


Nem megkérdezni nem tudom őket.

Csak vádaskodnak. Mekkora zsidó vagyok, hogy foglalkozok azzal, hogy a lakás félig az enyém.

Ezzel szerintük nem kéne törödnöm.


Mi folyik körülöttem???


2017. jan. 15. 23:44
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/135 anonim ***** válasza:
85%
Mit gondolsz kérdező ezek után mit kell tenned? Mit fogsz tenni most? Írdd le kérlek lépésről-lépésre.
2017. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/135 anonim ***** válasza:
88%

Egész pontosan lakossági folyószámlát kell nyitnod. Diákigazolvánnyal több banknál is van ingyenes számlavezetéssel, netbankkal stb., sztem ezt is nézd meg a neten.

Egyébként a legegyszerűbb, ha te fogadsz ügyvédet a lakás eladásához. Elmondod neki pontosan a helyzetet, lekéreted vele a tulajdoni lapot, és nagyon figyelsz arra, hogy mit mond. Ha valamit nem értesz, kérdezz. A vételár felét szigorúan NEKED, a te számládra utalja a vevő, a jelenlétedben, netbankon is simán megoldható, akár az ügyvéd irodájában. Addig nem írsz alá SEMMIT, amíg gondosan végig nem olvastad, és nem az van BETŰRE benne, amit te akarsz. Az ügyvéd díját pedig megfelezitek anyáddal.

Ha több, mint 5 éve örököltél, akkor neked nem kell adóznod a vételárból. Amennyiben nem találsz magadnak rögtön saját lakást, amit megvennél, tedd be a pénzed legalább betéti számlára, általában lehet ilyet nyitni a folyószámlához kapcsoltan, a bankban segítenek. Ne heverjen a folyószámlán.

2017. jan. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/135 A kérdező kommentje:

Még nincs meg a vevő a lakásra... ha nem tudják eladni szimplán semmi dolgom. Erre apelálok.

Elvégre is apám szelleme hátha itt van: megkértem zavarja el az összes vevőt.

Ha igaz, hogy itt van, senki nem fog beköltözni mellé!

2017. jan. 16. 16:13
 64/135 A kérdező kommentje:

Ha pedig oda kerül sor, hogy ülünk az ügyvéd előtt, nem írok alá semmit: azt mondva, nekem semmi közöm az eladáshoz.

Ha pedig kényszeritenek elmondom az én szabályaimat!

Eddig csak az övékkét halottam... nem fer. :(

2017. jan. 16. 16:29
 65/135 A kérdező kommentje:
Azon kivűl nem tudok mást tenni, úgy viselkednek mintha mi sem történt volna... mintha én is eladni akarnám.
2017. jan. 16. 16:31
 66/135 anonim ***** válasza:
86%

"Még nincs meg a vevő a lakásra... ha nem tudják eladni szimplán semmi dolgom. Erre apelálok. "


Akkor te szimplán hülye vagy. Saját boldogulásod és boldogságod útjába állsz. Neked nem az az érdeked, hogy NE adjátok el a lakást, hanem az, hogy számodra is megfelelő feltételekkel ELADJÁTOK.


Ugyanis ekkor valósulna meg az, hogy pénzed a zsebedben, és kereshetsz magadnak saját lakást. Még hitelt se kéne felvenned, mert lenne annyi pénzed, hogy kipengesd.


Szerintem te nem fogtad ezt fel, hogy 19 évesen, ha valakinek az "ölébe pottyan" egy lakás, akkor az milyen marha nagy mázlista. Másnak egy egész élete munkája és gürcölése is kevés, és vagy anyja nyakán marad, vagy pedig albérlet. Te egyszerűen kérdező ennek tükrében nem vagy normális!


Főként, hogy ahol most te vagy olyan helyzetben, neked menekülnöd kéne, mint egy patkánynak, és nem velük lenni és éldegélni tovább! Te komolyan ezekkel akarsz egy fedél alatt lakni?

Ez a szándékod?


Szerintem te nem fogtad fel milyen marha szerencsés vagy, hogy végre 19 évesen saját lábadra állhatnál (ez lenne a normális, régiek 18 éves korukban költöztek akik ma kb. 65 évesek), és maguknak kellett mindent megteremteniük úgy, hogy gyereke(eke)t neveltek, dolgoztak, lakásra gyűjtöttek, albérletben, vagy valami lukban húzták meg magukat.


Te meg itt állsz 19 évesen és simán vehetnél egy kisebb lakást magadnak és élhetnéd világodat.


Egyáltalán felfogtad miről van szó???


Ha neked után az "jön le", hogy jaj, nem szabad eladni a lakást, nem szabad belemennem, akkor te szimplán hülye és idióta vagy, már megbocsáss.


Neked az lenne az érdekes, hogy elköltözz és saját életet élj, ahogy az normális lenne..


De te azt hiszem ebből te SEMMIT nem fogtál fel :(((


Neked nem saját magad ellen kellene dolgoznod, hanem elősegítened a lakáseladást úgy, hogy az neked IS megfeleljen :(


Várom válaszodat :(

2017. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/135 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy nekem is egyre gyanúsabb ez a kérdés, pl. azért, mert ha kérdezőnk félárva és nappali tagozaton tanul, akkor 18 évesen már nyitnia kellett volna bankszámlát. Az árvaellátást ugyanis nagykorúnak már csak a saját számlájára küldik, a törvényes képviselőére (ez esetben az anyjáéra) nem.
2017. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/135 anonim ***** válasza:
91%

Még nincs meg a vevő a lakásra... ha nem tudják eladni szimplán semmi dolgom. Erre apelálok.

Elvégre is apám szelleme hátha itt van: megkértem zavarja el az összes vevőt.

Ha igaz, hogy itt van, senki nem fog beköltözni mellé!



nincs több kérdésem, menthetetlen vagy.

2017. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/135 anonim ***** válasza:
75%
Akkor élj és dögölj meg úgy, hogy egy lakás ára a kezedben van, de te mégis egy ilyen szar helyzetben maradsz!
2017. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/135 ede1219 ***** válasza:
83%

"Elvégre is apám szelleme hátha itt van: megkértem zavarja el az összes vevőt. "


Vissza a Lipótot, de azonnal!

2017. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!