Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kacifántos családi és pénzügyi...

Kacifántos családi és pénzügyi feszültség. Én nem értem! Valaki segítsen! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz!


Anyukámal és mostoha tesómmal lakok. Az apukám meghalt, a tesóm apukája nem él velünk, mert a szülők elváltak.


Közös lakásban lakunk, ami félig anyukám nevén van, félig az enyémen, mivel apukám halála előtt rám íratta a részét.


Anyukám és a tesóm költözni szeretnének. Ettől ők annyira boldogok, hogy kár lenne elrontanom örömüket.

Nekem hiányozni fog egy-két dolog... de megoldom.

Dúl az öröm: látszólag.


Tesóm azóta tök bunkó velem, agresszívan próbálnak meggyőzni a költözés létjogosultságáról. Anyám tesómmal teljesen egyetért. Olyanok mint két szerelmes pár, akik egymásra találtak.

Szeretnék elhálítani az egyetlen akadályt/ gátló tényezőt: Engem!

Figyelem se veszik, miért maradnék...


Oké!Rendben költözzünk. Én is azt mondtam.


Nah, de itt jön a csavar.


Felajánlottam, hogy ha nem jövünk ki jól és továbbra is tapló velem a mostoha tesóm,akkor akár ki is fizethetnék nekem a lakás felének árat, amit apám rám hagyott. Elvégre is az enyém.

De ez nekik nem jó.

Miért nem?

Mert már lefoglalózták az új lakást és csak akkor tudnák megvenni, ha én is költöznék. Ergo: Nem lépnék le a részemmel.


Oké. Akkor költözök én is...

Viszont ott jön be a másik csavar, az új lakást már ANYÁM NŐVÉRÉNEK A NEVÉRE akarják iratni...


Erre azt mondták, hogy majd egy év múlva az új lakás is az félig az én nevemre kerül, félig a tesóm nevére kerül.

Oké, elhisszem...


De nekem ez akkor is sántít.


1. Hogy a mostoha tesóm miért akar költözni azt értjük: az ő nevén is legyen lakás.

Viszont nem vette figyelembe azt, hogy nem jövünk ki jól! Nekünk inkább elköltözni kéne egymástól, nem még inkább "összemelegedni" közösen. Miért, nem érdekli ez?


2. Miért akarnak költözni, ha pénz sincs rá? (Az én részem kell bele.)


3. Ha az új lakást elfelejtik majd félig a nevemre írni? Elcsesztem? Mehetek majd az utcára?


4. Egyáltalán mi értelme költözni, ha fele-fele részesedésben lennénk a tesómmal? Ha külön akarnánk költözni az új lakást elkéne adni. Nincs benne logika!


5. Anyám a haláláig velem és a tesommal akar lakni?


Nem megkérdezni nem tudom őket.

Csak vádaskodnak. Mekkora zsidó vagyok, hogy foglalkozok azzal, hogy a lakás félig az enyém.

Ezzel szerintük nem kéne törödnöm.


Mi folyik körülöttem???


2017. jan. 15. 23:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/135 anonim ***** válasza:
100%

Erősen remélem, hogy kamu a kérdés, mert ennyire tökfej nem lehet egy felnőtt ember.

Nem a zsebpénzedről beszélünk, ha anyád nem adja oda a lakásod ellenértékét, azt úgy hívják, hogy LOPÁS.

Valahogy nem nehéz milliók mozgását kinyomozni, bebattyogsz a rendőrségre, előadod a problémád, két napon belül el van rendezve az ügy.

Ilyen húzás után még anyádat se sajnálná senki.

2017. jan. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/135 ede1219 ***** válasza:
95%

"Ha nem kp.-ban fizetik, akkor nyilván utalni fogja a vebő a pénzt, anyám vagy valaki más kártyájára...

Onnan én hogy szedem le?"


Első körben meg kéne nézni a jelenlegi lakás tulajdoni lapját -helyi Földhivatal, 4000.-Ft. - egyáltalán szerepelsz-e rajta, ha igen akkor egyszerűen nem írod alá az adás-vételi szerződést, amit csak ügyvéd köthet, addig, míg nincs lepapírozva, hogy a te számládra utalják a rád eső összeget.

Új lakásra nem adsz pénzt, vagy ha igen, akkor, ha a nevedre kerül a fel, azonnal, adás-vételi szerződéssel.

2017. jan. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/135 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem menj el egy jó ügyvédhez.Kérj pontos felvilágositást.
2017. jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/135 anonim ***** válasza:
92%

Na jó, a kártyás rész után én is arra hajlok, hogy ez kamu.

18 éves ilyet nem ír, csak egy kiskamasz, aki bankot meg ATM-et csak filmben látott.

Olyan nincs, hogy te vagy az egyik tulajdonos, de az egész összeget anyád számlájára utalják az ő két szép szeméért. Ezt mégis hogy gondoltad? Szép lenne ha így működnének a dolgok. Mindenki ott b...na át mindenkit, ahol akarna.

2017. jan. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/135 anonim ***** válasza:
95%

SENKIBEN NE BÍZZ MEG!!!

Engem is a saját anyám lopott meg és küldött a padlóra minden szempontból, holott az utolsó ember lett volna a Földön, akiről ezt feltételezem

2017. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/135 kovpet ***** válasza:
94%

Ha esetleg nem kamu a kérdés (simán lehet igaz, hogy egy tini ennyire nincs képben, főleg, ha az hazudozik neki, akinek ez érdekében áll és sokkal dörzsöltebb is nála).


A tulajdoni lap lekérése 1000 Ft online. Ez legyen az első dolgod. Ha nincs ügyfélkapud, akkor egyrészt csináltass másrészt akármelyik ügyvéd lekéri neked.


Lehet, hogy nem tudod, de az ingatlan adás-vétel KÖTELEZŐEN ügyvédi közreműködéshez kötött, azaz nem azon múlik, hogy lesz-e ügyvéd, hogy épp kinek milyen a hangulata, hanem ha nincs ügyvéd, akkor nincs adásvétel.


Másrészt: nem "eladják" a lakást, hanem TE adod el a tulajdonrészed meg ő a sajátját. Így épp olyan jogod van neked is az ügylet lebonyolításához mint neki. Ha nem akarod eladni, akkor nem kell. Ha ők el akarják adni és nem tudjátok egymást kivásárolni, akkor peres úton lehet megszüntetni ezt az állapotot, ami több év.


Nincs olyan, hogy ide vagy oda írják az ingatlant. Nincs "névre írás", egyszerűen nem létezik ilyen. Van adásvétel és ajándékozás. Ha neked tulajdonod van, akkor az csak úgy lehet más tulajdona, hogy eladod neki vagy neki ajándékozod. Ilyenkor mint írtam, ügyvéd kell és van illeték is. Ilyet nem lehet véletlenül csinálni és nincs is olyan, hogy "egy év múlva ez meg ez lesz". Akkor már nem lenne tulajdonod, így csak a jóindulaton múlik, hogy valaha lenne-e ismét ÚJRA egy ajándékozás vagy adásvétel segítségével.


Mivel tízenmillióról van szó, mindenképpen egyeztess (egy általad választott, független!) ügyvéddel.

2017. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/135 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de már vagy egy hónapja megy a zsarolás, bunkózás, fenyegetőzés, sértődés a részükről, mellette pedig az áradozás a költözésről, érzelmileg már nagyon elfáradtam. :(

Azért teszek fel ilyen kérdéseket.


Igazából én úgy dolgozom, hogy még suliba járok, és mellette alkalmi munkákat végzek zsebpénznek, ezért nincs bankkártyám. Ezért is kérdeztem ilyenkor mi van...

2017. jan. 16. 12:02
 48/135 anonim ***** válasza:
95%

Netán bemehetsz a bankba nyitni egy számlát, 19 évesen már itt is az ideje lassan.

Hol dolgozol te, manapság szinte már mindenhol csak utalni hajlandóak, még diákmunkásnak is?

A válaszokat megkaptad, szóval rajtad múlik, hogy ne hagyd hülyére venni magad :)

Anyagiakban sose bízz meg családtagban sem. Soha.

Az én anyám, amikor két albérlet között szarban voltunk, 8 millát kért volna tőlem egy csöves örökölt kis házért, hogy elossza a két másik testvérem között, akik anyagilag is jobban álltak, mint én... amikor kedvesen elutasítottam az ajánlatot, odaköltöztette ingyen egy ismerősét, hogy mégse álljon üresen a ház. Nekünk albérletként se volt hajlandó kiadni, mert ugye az lassan csöpögtetett pénz, és lelakjuk, de a másik ismerőse meg teljesen oké volt ingyen.

Szerencsére azóta mi is talpra álltunk, de nem anyámnak köszöhetően.

2017. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/135 anonim ***** válasza:
96%

Jól tetted, hogy feltetted a kérdést. De most akkor vedd a fáradságot, hogy elgondolkozol a kapott tanácsokon, és MINDENT, amit a családodtól ezután ebben az ügyben hallasz, kellő kritikával kezelsz, és hazugságnak feltételezel mindaddig, amíg 100%-osan meg nem győződsz az ellenkezőjéről. Légy nagylány, és nőj fel a feladathoz.


Ami pedig a zsarolást, bunkózást, fenyegetőzést, fárasztást illeti, ősrégi taktika, és pont a hozzád hasonló embereken működik. Ne hagyd magad.

2017. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/135 A kérdező kommentje:

A kérdést pedig azért írtam ki ide, mert nem tudok kihez fordulni vele. :(

Az osztálytársaimnak ugyanúgy lővésük sincs róla, nagyrészt nincs is nekik vagyonuk se....


Van egy fiú barátom, aki már dolgozik, egyedül él, 7 évvel idősebb nálam. Szerintem tudna nekem segíteni.

Neki viszont nem merem elmondani, mert nem ismerem eléggé és lehet azt hinné ha segít nekem, akkor már örökké a "nyakán" maradok...

És ez igaz is, nem szeretném, ha magamra hagyna. :(

2017. jan. 16. 12:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!