Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kacifántos családi és pénzügyi...

Kacifántos családi és pénzügyi feszültség. Én nem értem! Valaki segítsen! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz!


Anyukámal és mostoha tesómmal lakok. Az apukám meghalt, a tesóm apukája nem él velünk, mert a szülők elváltak.


Közös lakásban lakunk, ami félig anyukám nevén van, félig az enyémen, mivel apukám halála előtt rám íratta a részét.


Anyukám és a tesóm költözni szeretnének. Ettől ők annyira boldogok, hogy kár lenne elrontanom örömüket.

Nekem hiányozni fog egy-két dolog... de megoldom.

Dúl az öröm: látszólag.


Tesóm azóta tök bunkó velem, agresszívan próbálnak meggyőzni a költözés létjogosultságáról. Anyám tesómmal teljesen egyetért. Olyanok mint két szerelmes pár, akik egymásra találtak.

Szeretnék elhálítani az egyetlen akadályt/ gátló tényezőt: Engem!

Figyelem se veszik, miért maradnék...


Oké!Rendben költözzünk. Én is azt mondtam.


Nah, de itt jön a csavar.


Felajánlottam, hogy ha nem jövünk ki jól és továbbra is tapló velem a mostoha tesóm,akkor akár ki is fizethetnék nekem a lakás felének árat, amit apám rám hagyott. Elvégre is az enyém.

De ez nekik nem jó.

Miért nem?

Mert már lefoglalózták az új lakást és csak akkor tudnák megvenni, ha én is költöznék. Ergo: Nem lépnék le a részemmel.


Oké. Akkor költözök én is...

Viszont ott jön be a másik csavar, az új lakást már ANYÁM NŐVÉRÉNEK A NEVÉRE akarják iratni...


Erre azt mondták, hogy majd egy év múlva az új lakás is az félig az én nevemre kerül, félig a tesóm nevére kerül.

Oké, elhisszem...


De nekem ez akkor is sántít.


1. Hogy a mostoha tesóm miért akar költözni azt értjük: az ő nevén is legyen lakás.

Viszont nem vette figyelembe azt, hogy nem jövünk ki jól! Nekünk inkább elköltözni kéne egymástól, nem még inkább "összemelegedni" közösen. Miért, nem érdekli ez?


2. Miért akarnak költözni, ha pénz sincs rá? (Az én részem kell bele.)


3. Ha az új lakást elfelejtik majd félig a nevemre írni? Elcsesztem? Mehetek majd az utcára?


4. Egyáltalán mi értelme költözni, ha fele-fele részesedésben lennénk a tesómmal? Ha külön akarnánk költözni az új lakást elkéne adni. Nincs benne logika!


5. Anyám a haláláig velem és a tesommal akar lakni?


Nem megkérdezni nem tudom őket.

Csak vádaskodnak. Mekkora zsidó vagyok, hogy foglalkozok azzal, hogy a lakás félig az enyém.

Ezzel szerintük nem kéne törödnöm.


Mi folyik körülöttem???


2017. jan. 15. 23:44
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/135 anonim ***** válasza:
76%

Van aki menthetetlen, hiába lenne pénze...


És van olyan is, akinek bárcsak lenne, mégis kicseszett vele az élet.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Ilyenkor sajnálom, hogy a jó Isten, a sors nem olyan helyre rakta a pénzt, ahol tényleg szükség van rá, és aki tudna is vele mit kezdeni, beszámítható.


Mert ez a kérdező egyenlő kuka. Más, ha megfeszül se kerül ilyen helyzetbe. Ez a kérdező annyira gyékény, fel se fogja milyen helyzetben van, és mennyire szerencsés. Fingja sincs, és nem is tud vele mit kezdeni. Az ilyentől el kellene venni amije van, és odaadni azoknak, akik tudnának vele mit kezdeni.


Ok, ne akard eladni azt a lakást, te szerencsétlen. Csak magaddal tolsz ki. Hogy anyáddal és a mostohatestvéreddel kell továbbra is laknod úgy, hogy simán külön életet is élhetnél. Na de.... ehhez te túl hülye vagy. Kb. 8 oldalnyi tesze-toszaság az már betegség. Úgy, hogy a többiek kezüket-lábukat törték, hogy itt segítsenek neked és kiokosítsanak, erre fel a végszó az, és ennyit sikerült leszűrnöd belőle a magad oktondi módján, hogy: - majd elzavarom apám szellemével a vevőket, és az ügyvéd előtt majd azt mondom, hogy ehhez a lakáshoz nekem semmi közöm.


Észlény! Gratulálhatsz saját magadnak. Téged is inkább gyámság alá kéne helyezni, mert nincs még egy ilyen 19 éves, akinek ott az internet, itt a válaszok, és ennyit sikerült leszűrnie. Ez valami vicc? Lipótot vissza, én is azt mondom.

2017. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/135 anonim ***** válasza:
91%

"Ilyenkor sajnálom, hogy a jó Isten, a sors nem olyan helyre rakta a pénzt, ahol tényleg szükség van rá, és aki tudna is vele mit kezdeni, beszámítható."


Szerintem az a pénz hamar meg fogja találni útját valakihez, aki tud majd vele mit kezdeni :)

2017. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/135 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes,hogy még nincs is vevő a házra!Mintha mást írtál volna eddig! Akkor amit kinéztek anyádék,,minek foglalózták le? Már belegabalyodsz a kis mesédbe! :) Kamu vagy,remélem jól szórakoztál! Aki aránylag ilyen profin kiír egy kérdést,az nincs ennyire sík h@lye,mint ahogy előadod magad! A kérdés és a válaszai alapján két gondolkodás játszik...
2017. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/135 A kérdező kommentje:

De ti nem fogjátok fel azt, hogy ők NEM akarják oda adni a pénzem!!!!

Családi perpatvar lesz majd belőle az ügyvéd előtt mikor kijelentem igényt tartok a részemre és nem a lakásba adom bele.

Szerintetek szóba áll majd velem anyám valaha?

Oké, lesz pár millám. De családom soha többé nem fog befogadni. :(

Ti nem értitek, hogy ez mekkora felelősség.

De mivel megbeszélni nem tudom velük, velük maradni sem szeretnék. A pénzemet sem akarom, hogy elvigyék...

Valószínüleg majd abba kell hagynom a sulit és elköltöznöm, másik városba, hogy többé ne találjanak meg.


Az árvaságit nekem postán hozták ki, de azt már nem kapom mert anyám újra férjhez ment azóta.

A lakás félig már 8 éves korom óta az enyém. Ekkor nyilván nem törödtem vele.

2017. jan. 16. 23:21
 75/135 A kérdező kommentje:
Azt írtam lefoglalózták az újat, a régit hirdetik, de még nincs rá vevő.
2017. jan. 16. 23:23
 76/135 A kérdező kommentje:

Szerintem veszek egy nagy hátizsákot, átgondolom, mit tudnék magammal vinni, mi az amit nem.

Megnézem melyik városban van olcsó albérlet és megfelelő munka lehetőség stb.

Elhúzok a francba (lehetőleg a részemmel együtt).

Tudom, hogy hatalmas csalódást fogok nekik ezzel okozni és az új lakást nem fogják tudni megvenni, vagy csak hitellel.

De miért nem kérdeztek meg engem is?

Én nem akarok velük egy fedél alatt maradni még évekig.

2017. jan. 16. 23:38
 77/135 anonim ***** válasza:
75%

"Az árvaságit nekem postán hozták ki, de azt már nem kapom mert anyám újra férjhez ment azóta. "


Semmi köze anyád házasságának a te árvaellátásodhoz, ezt benézted.


"Az árvaellátást attól független folyósítják, hogy a túlélő szülő házasságot köt, vagy az árva házasodik meg, esetleg örökbe fogadják az árvát."


[link]


Erősen kételkedem, hogy ez valódi kérdés, de ha mégis, akkor sürgősen írj a nyugdíjigazgatóságnak, küldj tanulói jogviszonyt igazoló nyomtatványt, a honlapjukról letöltheted. Kotord elő a törzsszámodat valahonnan, mert az is kell rá.

2017. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/135 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, lesz pár millám. De családom soha többé nem fog befogadni. :( "


Mármint azokra gondolsz, akik bunkóznak veled, a te tulajdonoddal akarnak gazdálkodni a megkérdezésed nélkül, és jó eséllyel mindenedből kiforgatnának?

2017. jan. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/135 anonim ***** válasza:
81%

"De ti nem fogjátok fel azt, hogy ők NEM akarják oda adni a pénzem!!!!

Családi perpatvar lesz majd belőle az ügyvéd előtt mikor kijelentem igényt tartok a részemre és nem a lakásba adom bele.

Szerintetek szóba áll majd velem anyám valaha? "


Ekkora sggfej nem lehetsz!

A pénzedet oda megy, ahova te kéred, arra bankszámlaszámra. Te nem egy kisgyerek vagy, akinek akkor adnak cukorkát, amikor jól viselkedett. A te pénzed a te számládra megy. Világos? Már, ha képes vagy elintézni egy számlaszám nyitását, mert én még ezt se nézem ki belőled..


És igen: tényleg családi perpatvar lesz, mert nem az ÜGYVÉD ELŐTT kell kijelentened, hogy nem akarod a másik ingatlanba rakni a pénzedet.

Már bocsika, de ez családi probléma, otthon oldjátok meg. Nem az ügyvéd elé tartozik a hisztéria és a hülyeséged.

Ne cigánykodj már ott a jó isten asszon meg! Mit járatod le ott magad, mint egy 5 éves? Ezek a dolgok nem odavalóak, oda csak a papírmunka való. Ha ennyire hülye vagy, hogy hátráltatod az eladást, ásó kap és lapát kell neked, meg egy koporsó, mert ennyire sík hülye tényleg nem lehet valaki, mint te, hogy ott a lé elvileg, és képes ezekkel együtt élni, utána meg panaszkodni!!!

2017. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/135 A kérdező kommentje:

De nem tudok velük beszélni... nem értenek meg.


Az árvasági témát ne hántorgassátok fel, nem ez volt a kérdés. Nem kapom már, ez a lényeg és úgy tudom, hogy jogosan nem kapom.

2017. jan. 17. 00:10
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!