Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kacifántos családi és pénzügyi...

Kacifántos családi és pénzügyi feszültség. Én nem értem! Valaki segítsen! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz!


Anyukámal és mostoha tesómmal lakok. Az apukám meghalt, a tesóm apukája nem él velünk, mert a szülők elváltak.


Közös lakásban lakunk, ami félig anyukám nevén van, félig az enyémen, mivel apukám halála előtt rám íratta a részét.


Anyukám és a tesóm költözni szeretnének. Ettől ők annyira boldogok, hogy kár lenne elrontanom örömüket.

Nekem hiányozni fog egy-két dolog... de megoldom.

Dúl az öröm: látszólag.


Tesóm azóta tök bunkó velem, agresszívan próbálnak meggyőzni a költözés létjogosultságáról. Anyám tesómmal teljesen egyetért. Olyanok mint két szerelmes pár, akik egymásra találtak.

Szeretnék elhálítani az egyetlen akadályt/ gátló tényezőt: Engem!

Figyelem se veszik, miért maradnék...


Oké!Rendben költözzünk. Én is azt mondtam.


Nah, de itt jön a csavar.


Felajánlottam, hogy ha nem jövünk ki jól és továbbra is tapló velem a mostoha tesóm,akkor akár ki is fizethetnék nekem a lakás felének árat, amit apám rám hagyott. Elvégre is az enyém.

De ez nekik nem jó.

Miért nem?

Mert már lefoglalózták az új lakást és csak akkor tudnák megvenni, ha én is költöznék. Ergo: Nem lépnék le a részemmel.


Oké. Akkor költözök én is...

Viszont ott jön be a másik csavar, az új lakást már ANYÁM NŐVÉRÉNEK A NEVÉRE akarják iratni...


Erre azt mondták, hogy majd egy év múlva az új lakás is az félig az én nevemre kerül, félig a tesóm nevére kerül.

Oké, elhisszem...


De nekem ez akkor is sántít.


1. Hogy a mostoha tesóm miért akar költözni azt értjük: az ő nevén is legyen lakás.

Viszont nem vette figyelembe azt, hogy nem jövünk ki jól! Nekünk inkább elköltözni kéne egymástól, nem még inkább "összemelegedni" közösen. Miért, nem érdekli ez?


2. Miért akarnak költözni, ha pénz sincs rá? (Az én részem kell bele.)


3. Ha az új lakást elfelejtik majd félig a nevemre írni? Elcsesztem? Mehetek majd az utcára?


4. Egyáltalán mi értelme költözni, ha fele-fele részesedésben lennénk a tesómmal? Ha külön akarnánk költözni az új lakást elkéne adni. Nincs benne logika!


5. Anyám a haláláig velem és a tesommal akar lakni?


Nem megkérdezni nem tudom őket.

Csak vádaskodnak. Mekkora zsidó vagyok, hogy foglalkozok azzal, hogy a lakás félig az enyém.

Ezzel szerintük nem kéne törödnöm.


Mi folyik körülöttem???


2017. jan. 15. 23:44
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/135 anonim ***** válasza:
19%
A popód azért egyedül törlöd ki ugye?... istenem te rettenetesen sötét vagy
2017. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/135 anonim ***** válasza:
96%

Én még mindig nem érzem kérdező, hogy felfogtad a dolig súlyát és sarkadra állsz! Annyira naiv vagy, higy nagyon!

Fogd már fel, hogy az életed az örökölt vagyonról van szó, ami a tiéd!!!

Komolyan én szerintem jobban aggódok az ügyedért, mint te magad!

Az a szomorú az egészben, hogy az anyád teszi ezt veled. Köpedék egy nő!!!

2017. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/135 anonim ***** válasza:
87%

Ne csodálkozzatok, ilyen családban az ember vagy elzüllik,, vagy ilyen kis szerencsétlen lesz, mint a kérdező.

Kérdező, nem értelek, milyen segítséget vársz a barátaidtól? Mi nem világos az adott helyzetben?

Ez a te örökséged, a te pénzed, a te családod, senki nem fog kézenfogni, és elkísérni az ügyvédhez.

Felnőtt ember lettél, ennél nagyobb kihívások is várnak még az életben...

Itt az Internet, információk tárháza, fél órába kerül, hogy választ találj minden kérdésere, és még fórum se kell hozzá.

2017. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/135 anonim ***** válasza:
95%

OFF: Szegény kislány odejött segítségért, ti meg jól lehúztátok. Ha ilyen uralkodó típus az anyja, simán el tudom képzelni, hogy semmit nem tanított meg neki az életről.


ON: Át fognak verni. Ez egy tökéletes terv, hogy kisemmizzenek. Anyádnak szúrja a szemét, hogy apukád mindent rádhagyott. Valószínűleg ő ismerte anyudat, hogy milyen, ezért akarta bebiztosítani a te jövődet. Ezt ne hagyd veszni. A lelki terrort is azért csinálják, hogy te feladd. De ne tedd. Légy erős.

Holnap kérsz a suliból egy iskolalátogatásit (titkárságon), és elbattyogsz egy otp-be. Ott kérsz egy sorszámot (sok helyen van már sorszámos megoldás). Van biztonsági őr, elmondod, mit szeretnél, ad egy megfelelő sorszámot. Ha nincs őr, akkor kiválasztod, hogy lakossági folyószámla nyitása, ad egy fecnit, te kivárod a sorod. Az ügyintézőnek elmondod, hogy tanulsz, junior számlát szeretnél nyitni. Segíteni fog. A bankkártyát is kérheted úgy, hogy ha megjött, akkor ne postázzák, hanem bemész érte (így anyádék rá se jönnek, hogy nyitottál). Ezt soha, senkinek nem adod oda, ha kell, dugdosod. A pin kódot sem mondod meg soha, senkinek (ez fontos)!!!

A számlaszámot tudni fogod, azt ki lehet adni (mindenféle a kódot tarts meg magadnak).

Az adás-vétel ügyvéd előtt történik, ott megadod a számlaszámod, így a vevő neked utalja a vételár felét. Ahhoz senki nem férhet hozzà. Ne add oda anyádnak, mert lenyúlja. Vegyél belőle egy kis lakást, ennyi pénzből már hitel nélkül is találsz szerintem. Legalább lesz hol laknod, hisz valószínű, hogy anyád kirak otthonról. De ha oda is adnád a pénzt, akkor is kirakna, csak akkor csupasz fenékkel. Utána más soha nem fogod tudni visszaszerezni. Hidd el, egy év múlva sem fogják a nevedre iratni.

Legjobb lenne valaki segítségét kérni (apai nagyszülők?, vagy egy általad választott ügyvéd). Van rá pénzed, hogy egy ügyvédet fogadj? Szerintem annyira nem nagy összeg, de ezt sajnos nem tudom. Kitartás, ne hagyd magad kisemmizni.

2017. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/135 anonim ***** válasza:
25%
Szegény kislány aha... értetlen mint 6 másik, hiába írta le mindenki mi van, csak nem érti meg, csak siránkozik, akkor nyúlják le ha ennyire önállótlan meg életképtelen...
2017. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/135 anonim ***** válasza:
89%

A nevedre nem fog kerülni az új lakás, de a mostani eladási illetékéről neked szóló levelet fog küldeni az állam, ennek a mértékét itt tudod pontosan kiszámolni:

[link] .


Ha belemész az eladásba anyádék elgondolása alapján, a fél lakás árán túl ezt az összeget is ki kell fizetned, add hozzá a veszteséglistádhoz.

2017. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/135 anonim ***** válasza:
89%

Ez a helyes link, bocs:

[link]

2017. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/135 anonim ***** válasza:
87%
Komolyan...Lenne kedvem odamenni és helyre tenni a kedves anyukát!!! Hogy teheti ezt valaki a saját gyerekével?
2017. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/135 acelsziv ***** válasza:
91%

Az Élet nevű szappanopera következő részét olvashatjuk "Hogyan csesszünk ki minél alaposabban a saját gyerekünkkel és forgassuk ki a teljes örökségéből" címmel.

Kérdező: Mindenképp beszélj egy ingatlanjogásszal. Tudd meg, hogyan kell megírni a szerződést ahhoz, hogy mindenképp megkapd a pénzed.

Sajnos ezen a ponton fel kell nőnöd.

Ugyanis dolgoznod kell suli mellett, hogy eltartsd magad.

Nyiss egy bankszámlát, ahogy feljebb már írták neked

Valahogyan oldd meg a lakhatásodat is, mert ha nem adod csak úgy nekik a részedet akkor bizony kiraknak az utcára.


Mielőtt megrémülnél elárulom. Így is kiraknának, csak épp a pénzed nélkül egy nagy illetékkel a nyakadon.


Kérhetsz szociális segítséget az önkormányzatnál tanulói mivoltodra hivatkozva.

Illetve ha vannak nagyszülők az lenne a legjobb, mert ott tudnál lakni is. Vagy kollégium szociális alapon.

2017. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/135 anonim ***** válasza:
31%

"Igazából én úgy dolgozom, hogy még suliba járok, és mellette alkalmi munkákat végzek zsebpénznek, ezért nincs bankkártyám. "


Tisztázzunk valamit: a bankkártya és a számlaszám 2 külön fogalom, neked számlaszámot kell nyitnod.


Nekem sincs bankkártyám, mert nincs szükségem rá és csak felesleges pénzkidobás, csak számlaszámom van. Remekül elvagyok vele.

2017. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!