Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kacifántos családi és pénzügyi...

Kacifántos családi és pénzügyi feszültség. Én nem értem! Valaki segítsen! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz!


Anyukámal és mostoha tesómmal lakok. Az apukám meghalt, a tesóm apukája nem él velünk, mert a szülők elváltak.


Közös lakásban lakunk, ami félig anyukám nevén van, félig az enyémen, mivel apukám halála előtt rám íratta a részét.


Anyukám és a tesóm költözni szeretnének. Ettől ők annyira boldogok, hogy kár lenne elrontanom örömüket.

Nekem hiányozni fog egy-két dolog... de megoldom.

Dúl az öröm: látszólag.


Tesóm azóta tök bunkó velem, agresszívan próbálnak meggyőzni a költözés létjogosultságáról. Anyám tesómmal teljesen egyetért. Olyanok mint két szerelmes pár, akik egymásra találtak.

Szeretnék elhálítani az egyetlen akadályt/ gátló tényezőt: Engem!

Figyelem se veszik, miért maradnék...


Oké!Rendben költözzünk. Én is azt mondtam.


Nah, de itt jön a csavar.


Felajánlottam, hogy ha nem jövünk ki jól és továbbra is tapló velem a mostoha tesóm,akkor akár ki is fizethetnék nekem a lakás felének árat, amit apám rám hagyott. Elvégre is az enyém.

De ez nekik nem jó.

Miért nem?

Mert már lefoglalózták az új lakást és csak akkor tudnák megvenni, ha én is költöznék. Ergo: Nem lépnék le a részemmel.


Oké. Akkor költözök én is...

Viszont ott jön be a másik csavar, az új lakást már ANYÁM NŐVÉRÉNEK A NEVÉRE akarják iratni...


Erre azt mondták, hogy majd egy év múlva az új lakás is az félig az én nevemre kerül, félig a tesóm nevére kerül.

Oké, elhisszem...


De nekem ez akkor is sántít.


1. Hogy a mostoha tesóm miért akar költözni azt értjük: az ő nevén is legyen lakás.

Viszont nem vette figyelembe azt, hogy nem jövünk ki jól! Nekünk inkább elköltözni kéne egymástól, nem még inkább "összemelegedni" közösen. Miért, nem érdekli ez?


2. Miért akarnak költözni, ha pénz sincs rá? (Az én részem kell bele.)


3. Ha az új lakást elfelejtik majd félig a nevemre írni? Elcsesztem? Mehetek majd az utcára?


4. Egyáltalán mi értelme költözni, ha fele-fele részesedésben lennénk a tesómmal? Ha külön akarnánk költözni az új lakást elkéne adni. Nincs benne logika!


5. Anyám a haláláig velem és a tesommal akar lakni?


Nem megkérdezni nem tudom őket.

Csak vádaskodnak. Mekkora zsidó vagyok, hogy foglalkozok azzal, hogy a lakás félig az enyém.

Ezzel szerintük nem kéne törödnöm.


Mi folyik körülöttem???


2017. jan. 15. 23:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/135 A kérdező kommentje:

Legfeljebb azt tudom tenni,hogy nem írom alá majd az adásvételi szerződést... és nem lesz eladva a lakás.

De gondolom ezt is kijátszák majd. :(

2017. jan. 16. 02:54
 32/135 anonim ***** válasza:
100%
Szedd össze magad. Csak akkor írod alá a szerződést ha az van benne hogy a te szamladra utálják máskülönben úgyse kapnád meg. Ha nincs számlád nyiss egyett.
2017. jan. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/135 anonim ***** válasza:
96%

Ja és nélküled nem tudják eladni a lakást úgyhogy az lesz amit te mondasz akkor is ha hisztiznek.

Amúgy én ezt nem értem az ingatlan irodás részt ha ők adják el a lakást akkor mindenképpen kell nekik fizetni ezt nem lehet kijátszani de amúgy még úgy is jól jársz ha te fizeted ki az ingatlan irodát a részédből meg magadnak veszel egy kis lakást.

2017. jan. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/135 anonim ***** válasza:
90%

Adásvételi szerződésnél megkérdezik a tulajdonos-ok számlaszámát és arra utalják! Neked ott kell lenni,ezt belefoglalják a szerződésbe!Ezt kijátszani nem tudják! Az ingatlanos pedig rá fog jönni a turpisságra!

Ha a Ti lakásotokat adja el az ingatlanos,nem is lehet kijátszani ezzel a trükkel,neki tök mindegy az új megvásárolt lakás ki nevére megy! Amit anyádék venni akarnak és ingatlanos mutatta meg a lakást,azt nem Ti fizetitek! Mindig az ELADÓ fizet! Ez gyenge trükk a részükről!

2017. jan. 16. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/135 anonim ***** válasza:
74%

Te komolyan nagyon hülye vagy kérdező!


Téged gyámság alá kéne helyezni!!!


Én nem hiszem el, hogy egy felnőtt dolgozó nő, ennyire primitív, és buta legyen, ennyire egyszerű!!


Itt a többiek már több oldalnyi regényeket írnak, és te még mindig nem értesz semmit? Még mindig nem tudod mit tegyél? Még mindig ilyen balga fos kérdéseket teszel fel, hogy ha ha ELADJÁK a lakást, akkor hogyan kapod meg a pénzedet?? Ezt nem hiszem el!!!


Ha meg nem írsz alá semmit és nem adjátok el amikor végre lenne lehetőség rá, akkor meg magadra vess, hogy nem tudsz mit kezdeni vele!


1.) Csak annyiért adjátok el, ami neked is megfelel!

2.) Olyan nincs, hogy a hátad mögött adják el, mivel tulajdonjogod van, 50 %-os. Tehát neked is pont annyi közöd van hozzá, mint anyádnak! Se több, se kevesebb!

3.) Ki kell kötni, ha eladjátok, hogy a TE részedet amikor kifizetik, akkor a TE számlaszámodra utalják át!!! Ennyi gógyid sincsen????


Amikor meg megvan, akkor pedig veszel magadnak egy saját ingatlant! Ilyen egyszerű!


De te szerintem olyan hót hülye vagy, hogy ha idáig valami csoda folytán el is jutsz veszteség nélkül, akkor a következő ingatlannal tosz át valaki, amit majd meg akarsz venni.

Mert egyszerűen ilyen nincs, hogy mégis van ilyen eccerű nő!

2017. jan. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/135 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nincs ővele semmi baj, egyszerűen nagy kamu az egész kérdés.
2017. jan. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/135 anonim ***** válasza:
100%

Már sokan leírták! Ne menj bele! Szerezz egy ügyvédet, ha ennyire nem érted mi folyik körülötted, bár már sokan leírták. Ha eladod a lakást a részeddel együtt és az új lakás nem kerül a nevedre, neked semmid nem lesz!!! Fogd már fel!!!

Én sem hiszem el, hogy valaki ennyire hülye lehet, mar bocsánat!

Ha nem akarsz az utcára kerülni, akkor szerezz egy ügyvédet, mondd el neki a jelenlegi helyzezet és majd Ő tudjs, hogy mit kell tenni!

Ha örökség nélkül utcára akarsz kerülni, akkor tedd amit a kedves jóanyád és a tesód akat és irasd a nénikére a házat!

2017. jan. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/135 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, de tényleg ilyen sötét vagy?

Ne haragudj de ez nonszensz, virít a sorok közt hogy ki akarnak semmizni és kb. ki is fognak, jó úton haladnak felé.

Magasról kell tenni arra, hogy lefoglalózták a házat amibe költözni akarnak. Eleve miért foglalóznak le bármit is anélkül hogy te is tudnál róla? Az meg röhej, hogy anyád nővérének a nevén legyen a lakás... mert majd egy év múlva rád íratják mi? El ne hidd már. Ha akarnák akkor már most a te részedre íratnák és ez az opció fel sem merült volna bennük. Ha bele is mész abba, hogy eladjátok a mostani lakást, akkor utána ragaszkodj hozzá hogy téged igenis fizessenek ki, és elindulsz a saját utadra a kapott milliókkal. Olyan nincs, hogy anyuka számlájára megy a pénz de te meg nem kapod meg a részed... de figyelj ha nekünk nem hiszel menj el egy ügyvédhez, majd ő felvilágosít, de a lényeg hogy nem adhatják el a házat ha te nem mész bele, és a pénzeddel sem léphetnek csak úgy le.

2017. jan. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/135 anonim válasza:
100%
Szia! Első, amit szeretnék írni, hogy HIDD EL! Ezt kisemmizésnek hívják, hiába a kacifántos történet köré! A mostohatesódnak SEMMI köze nincs anyukád és a Te vagyonodhoz! Sajnos jelenlek kő keményen el kell határoznod, hogy nem mész bele, mert az egész életedet befolyásolni fogja ez a döntés! Kicsit más oldalról megközelítve: ha magadért nem is tudod meghozni ezt a döntést, mert még tapasztalatlan vagy és fiatal és nem tudod még, hogy emberek rokkanak bele életük folyamán azért, hogy lehessen lakásuk, akkor tedd meg apádért! Édesapád ÉRTED dolgozott! Azért került a te nevedre halála előtt, mert téged akart biztonságba tudni!!!! Lehet nem véletlenül történt így!!!! Gondolkodj el ezen! Becsüld meg hát édesapád vagyonát azzal, hogy a sarkadra állsz és nem hagyod magad kisemmizni! A másik: lehet benne volt már előző válaszokban, de had írjam le, hogy egy ingatlan adás-vétele MINDIG ügyvéd jelenlétében történik, ahol a tulajdonosok részarányosan kifizetésre kerülnek!!!!!!!! Anyád nem tud mit csinálni akkor sem, ha talál vevőt, mivel te is kellesz hozzá! KÉRLEK kérj egy olyan felnőttől segítséget(barátaid szülei vagy akárki!!!) aki tapasztaltabb, mint te! Ez nem bántásként írom, hanem a védelmedben! Érzem, hogy lelkiismeretfurdalásod van emiatt. Borzasztó nehéz ez, de felül kell kerekedned ezen, mert különben egész életedben bánni fogod és azért fogsz gürizni, hogy megteremthesd azokat az anyagi feltételeket, amik újra lehetővé fogják tenni, hogy vehess magadnak egy lakást. Én a helyedben belemennék az eladásba, és anyád kezdjen a saját részével azt, amit akar, te meg vásárolj magadnak(semmiképp ne éld fel) egy lakást, így megoldva a mostohatesódtól való eltávolodást is! Sok sikert!!!!
2017. jan. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/135 anonim ***** válasza:
14%
Lehet, hogy az új ház jött ingatlanoson keresztül, és ott kéne fizetni. Amúgy te az ingatlan meghirdetésről tudtál mert ha nem, akkor lehet, hogy neked nem is kell az ingatlanosnak fizetni.
2017. jan. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!