Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kacifántos családi és pénzügyi...

Kacifántos családi és pénzügyi feszültség. Én nem értem! Valaki segítsen! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz!


Anyukámal és mostoha tesómmal lakok. Az apukám meghalt, a tesóm apukája nem él velünk, mert a szülők elváltak.


Közös lakásban lakunk, ami félig anyukám nevén van, félig az enyémen, mivel apukám halála előtt rám íratta a részét.


Anyukám és a tesóm költözni szeretnének. Ettől ők annyira boldogok, hogy kár lenne elrontanom örömüket.

Nekem hiányozni fog egy-két dolog... de megoldom.

Dúl az öröm: látszólag.


Tesóm azóta tök bunkó velem, agresszívan próbálnak meggyőzni a költözés létjogosultságáról. Anyám tesómmal teljesen egyetért. Olyanok mint két szerelmes pár, akik egymásra találtak.

Szeretnék elhálítani az egyetlen akadályt/ gátló tényezőt: Engem!

Figyelem se veszik, miért maradnék...


Oké!Rendben költözzünk. Én is azt mondtam.


Nah, de itt jön a csavar.


Felajánlottam, hogy ha nem jövünk ki jól és továbbra is tapló velem a mostoha tesóm,akkor akár ki is fizethetnék nekem a lakás felének árat, amit apám rám hagyott. Elvégre is az enyém.

De ez nekik nem jó.

Miért nem?

Mert már lefoglalózták az új lakást és csak akkor tudnák megvenni, ha én is költöznék. Ergo: Nem lépnék le a részemmel.


Oké. Akkor költözök én is...

Viszont ott jön be a másik csavar, az új lakást már ANYÁM NŐVÉRÉNEK A NEVÉRE akarják iratni...


Erre azt mondták, hogy majd egy év múlva az új lakás is az félig az én nevemre kerül, félig a tesóm nevére kerül.

Oké, elhisszem...


De nekem ez akkor is sántít.


1. Hogy a mostoha tesóm miért akar költözni azt értjük: az ő nevén is legyen lakás.

Viszont nem vette figyelembe azt, hogy nem jövünk ki jól! Nekünk inkább elköltözni kéne egymástól, nem még inkább "összemelegedni" közösen. Miért, nem érdekli ez?


2. Miért akarnak költözni, ha pénz sincs rá? (Az én részem kell bele.)


3. Ha az új lakást elfelejtik majd félig a nevemre írni? Elcsesztem? Mehetek majd az utcára?


4. Egyáltalán mi értelme költözni, ha fele-fele részesedésben lennénk a tesómmal? Ha külön akarnánk költözni az új lakást elkéne adni. Nincs benne logika!


5. Anyám a haláláig velem és a tesommal akar lakni?


Nem megkérdezni nem tudom őket.

Csak vádaskodnak. Mekkora zsidó vagyok, hogy foglalkozok azzal, hogy a lakás félig az enyém.

Ezzel szerintük nem kéne törödnöm.


Mi folyik körülöttem???


2017. jan. 15. 23:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/135 anonim ***** válasza:
0%

A mostoha testvérednek miért járna a te anyukádtól bármi? Miért nem az apjával él? A kérdésednek akkor lenne értelme, ha a féltestvéredről lenne szó.

Ennyire határozatlan nem lehetsz, bakker, elvileg felnőtt vagy....

2017. jan. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/135 A kérdező kommentje:

"Írj már konkrétumokat légyszíves. Mennyi a jelenlegi lakás értéke, és az új lakás ára? És mi az, hogy mindenképp kell a pénzed az új lakáshoz?"


A jelenlegi lakást 25 millió forintért akarják eladni (megmásítottam),az új lakást 22 millióért akarják megvenni (megmásítottam, de az ár külömbség stimmel).

A külömbséget meg a felujításra költenék.

2017. jan. 16. 01:51
 23/135 A kérdező kommentje:

"Ha beszállsz az új lakásba, és mondjuk nem is fosztanak ki, hanem rendesen felvesznek a tulajdoni lapra felesben, mégis hogy akarod pénzzé tenni amikor 3-5-10 év múlva saját lakást akarsz venni vagy családot akarsz alapítani?"


Ez az amit én sem értek. :(

2017. jan. 16. 01:55
 24/135 anonim ***** válasza:
97%

Ez esetben a családod hazudik neked, és ezt vésd az eszedbe jól. Anyád 12.5 millájával nagyon kedvező hitelt kaphatnának az új lakásra, még úgy is, hogy mondjuk csak 9-et raknak le belőle és a többiből felújítják.


Ki akarnak semmizni. Nincs szükségük a pénzedre. Hazudnak neked. Ezt most vedd komolyan, és menekülj előlük, amint tudsz.

2017. jan. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/135 A kérdező kommentje:
De hogyan meneküljek el?
2017. jan. 16. 02:22
 26/135 anonim ***** válasza:
95%

Ez kamu kérdés! Ennyire buta nincs egy dolgozó fiatal,még akkor sem,ha 18 éves!

Egyébként egyszerű a menekülésed ebből a családból! Szépen fogod a fél ház árát és veszel magadnak valami kis garzont! Anyádék oldják meg úgy,ahogy akarják! Ha nem ezt teszed,hamarosan a híd alatt leszel,mert,hogy kisemmizned,az 1000% !

2017. jan. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/135 A kérdező kommentje:

"Miért akarják egyáltalán anyukadnak a nővéreknek a nevére íratni?"


Azt mondták, hogy: "azért mert valami ingatlan iroda részesedést kér és ha anyám növérére iratják azzal kikerülik ezt."

2017. jan. 16. 02:29
 28/135 anonim ***** válasza:
100%
Ha rájönnek,akkor meg a háromszorosát fizetik a jutaléknak! Neked az életben nem lesz lakásod ha fatökűsködsz! Nehogy belemenj ilyen zagyvaságokba! Kérd a pénzt és fuss!!
2017. jan. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/135 A kérdező kommentje:
De nem akarják majd úgy sem oda adni...
2017. jan. 16. 02:46
 30/135 A kérdező kommentje:

Ha nem kp.-ban fizetik, akkor nyilván utalni fogja a vebő a pénzt, anyám vagy valaki más kártyájára...

Onnan én hogy szedem le?

2017. jan. 16. 02:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!