Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondanátok példát egyszerű...

Mondanátok példát egyszerű 'falusi', szűklátókörű megnyilvánulásra, gondolkodásmódra, amit a családotokban tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Az "egyszerű falusi megnyilvánulás"-t úgy értem, hogy pl öreg emberek nézetei, akik az ész érvek ellenére is kötik az ebet a karóhoz és szajkózzák a saját baromságaikat.

Pl az én nagymamám nem engedi, hogy ha nála vagyunk, a konyhájában használjuk a mosogatót, csak lent az udvaron egy lavórban lehet elmosogatni. Attól fél, hogy elrozsdásodik a mosogatótálca és "tönkremennek a csapok a sok nyitogatástól". Múltkor a teámba tettem cukrot és utána leöblítettem a kanalam tiszta vízzel, arra is húzta a száját, hogy ezt miért nem lehet lent. Utána világosított fel, hogy miért nem.



2017. jan. 27. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
97%

A családomban nincsenek falusiak, de én jó ideje falun élek.

Ott hallottam:

- A kutya a kenyértől bélférges lesz.

- A férfiak azért köpködnek az utcán, mert régen voltak nővel. A "slájmnak" valahol ki kell jönnie.

2017. jan. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
93%

Jaja, wc ülőke lehajtása, mert elpárolog a szerencse. :D

Barátomat megszólják, mert tépett, hosszabb haja van, és borostája, nincsen legyalulva nullásgéppel a feje, mint "egy rendes férfinak". Mindig tőlem kérdezik sopánkodva, miért nem szólok rá...Ez mondjuk kissé idegesít.

2017. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
96%
Láncolajnak jó az étolaj is, mert olcsóbb és így a forgács mehet füstölőbe is (csak az étolaj eltömi az olajcsigát és lehet cserélni).
2017. jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
93%

Nem szabad nyitva hagyni a bejárati ajtót, 1 mp-re se, mert bejönnek a bogarak, de érdekes a nyitott ablakon nem jönnek be.

Amint dörren egyet az ég, ki kell húzni mindent, mert levágja az áram, de tényleg mindent, akármilyen pici vihar jön. A film legjobb része jön, de le kell kapcsolni a tv-t, egy viharért ami 5 percig tart, de a tv-t még fél óra múlva se lehet bekapcsolni.

2017. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell háziorvoshoz menni és gyógyszert kiváltani, úgysem működik egyik sem (jó az a cukor úgy ahogy van).
2017. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
91%
Mindent ki kell húzni amikor nem használjuk, mert nagyon sokat fogyaszt.
2017. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
95%
"Nem illik egy szobába aludni egy lánynak egy fiúval még ha a testvére is." Több nem jut eszembe.
2017. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
77%
Hideg vízzel kell zuhanyozni mert az felfrissit.
2017. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
90%
A doktornő ajánlotta ezt az új gyógyszert, csak feleannyiba kerül, mint a régi.
2017. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
96%
Amikor vesznek 10 erdei köb fát méterben és utána hőbörögnek, hogy kirakva nem ugyanannyi.
2017. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!