Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondanátok példát egyszerű...

Mondanátok példát egyszerű 'falusi', szűklátókörű megnyilvánulásra, gondolkodásmódra, amit a családotokban tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Az "egyszerű falusi megnyilvánulás"-t úgy értem, hogy pl öreg emberek nézetei, akik az ész érvek ellenére is kötik az ebet a karóhoz és szajkózzák a saját baromságaikat.

Pl az én nagymamám nem engedi, hogy ha nála vagyunk, a konyhájában használjuk a mosogatót, csak lent az udvaron egy lavórban lehet elmosogatni. Attól fél, hogy elrozsdásodik a mosogatótálca és "tönkremennek a csapok a sok nyitogatástól". Múltkor a teámba tettem cukrot és utána leöblítettem a kanalam tiszta vízzel, arra is húzta a száját, hogy ezt miért nem lehet lent. Utána világosított fel, hogy miért nem.



2017. jan. 27. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
84%

Még pár:


- egy esküvő nem is igazi lakodalom, vőfély, mulatós zene meg töltött káposzta nélkül

- az esküvőre minden 20 éve nem látott, ötödrangbeli rokont meg kell hívni

- egy fiatal lány ne vágassa le a haját, mert akkor már nem néz ki nőnek

- kiskorban ki kell lukasztani a lánygyerek fülét, mert akkor azt fogják róla hinni, fiú

- fontos, hogy felvedd a férjed nevét, mert tudniuk kell, hogy férjnél vagy

2017. máj. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
68%
csomó dolog amit leírtatok, OCD-s tünet, városiakban ugyanúgy jelen szokott lenni
2017. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
46%
Atyavilág... sajnos nem tudok ilyenekkel szolgálni, és a nagyszüleim is normálisak, de itt jónéhány dolgot nem bírnék cérnával, az tuti. Olyan dolgokba tudnak beleszólni, hogy betojok :D
2017. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is sok ilyen van, a legtöbbet már leírták előttem. "Állatot lakásban tartani kínzás", nekem még hozzátették, hogy "ha tényleg szeretnéd akkor szabadon engednéd, nem kínoznád bezárva". (teknősöm van)


Van egy ismerősöm, aki pesti, de neki elég agyzsibbasztó felfogása van. Írok pár példát.

"A műanyag ablakkeret jobban szellőzik, mint a fa." (Párom asztalos, neki akarta elmagyarázni, hogy miért.)

"Nyáron azért van meleg a szobánkba, mert ketten vagyunk benne, ami már 2 db 36 fokos test és ez felfűti."

"Télen azért van meleg a szobánkba, mert megy a gép és felfűti az egész emeletet."(Annak, hogy a kémény átmegy a szobán semmi köze nincs hozzá.)

"Nem szabad szétszórva hagyni az aprót az asztalon, mert úgy rohad."

"Az akvárium kavicsát sem szabad víz nélkül a szobában tárolni, mert szintén rohad."

"Nem kell szalámi a szendvicsbe, mert a kenyérrel laksz jól nem azzal." (Max 1 szeletet szabad tenni bele.)

"Ha az embernek fáj valahol azért teszi oda mindig a kezét, mert így küldi bele a gyógyító energiát."

"Próbálta kézrátételes kezeléssel gyógyítani a férje lábát, de az nézte közbe a TV-t ezért nem használt." (Csakis ez lehetett az oka.)

"Nem szabad a zuhanyzóban fogat mosni, mert eldugul tőle a lefolyó."

"Ha megy a légkondi (a folyosón van) minden szoba ajtaját be kell zárni, mert csak úgy hűti le a teret." (Így a szobákban ugyan úgy meleg lesz, de mindegy.)

"Második fogást nem lehet mély tányérból enni, kivéve ha főzelék, de minden mást képtelenség abból enni."

"Nyáron nem szabad a benti kukába dobni a kotont, mert rohad." (Erre evés közbe hívta fel a figyelmemet.)

"Virágföldet, csak a tesco-ba lehet kapni."


Ennyi jutott hirtelen eszembe. Emellett nálunk is ment mindig a "Mit fognak hozzá szólni..." és társai.

Pl.:

"Akinek nagyon zárt a kerítése, nem lehet belátni az udvarára annak biztos azért olyan, mert titkol valamit." (Csak a szomszédok fantáziájára van bízva, hogy mit.)

"Evés közben nem szabad inni, csak utána, mert különben megfulladsz."

"Az állatok nem tudnak emlékezni."

"Mindenkinek köszönni kell, és ha kérdez válaszolni akkor is, ha nem ismered, mert attól Ő ismerhet téged." (Emiatt többször is neveletlennek lettem titulálva, mert nem álltam le csevegni idegenekkel személyes dolgokról.)

"Nem kell új, jó még a régi." (Igaz, hogy már 10 éves a papucsa és 2 mm talpa van már csak, de semmi baja. Ez mindenre érvényes amúgy.)

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni." (Magyarul nem számít, hogy ízlik e.)

"Meg kell hívni, mert úgy illik." (Nem számít, hogy jóban vagytok e, vagy hogy 5 éve nem láttátok egymást, ha családi esemény van, pl. esküvő, meg kell hívni.)

"Tisztelni kell az idősebbeket." (Akkor is, ha egy alkoholista, perverz, agresszív vénember. Be kell menni hozzá iskola után, mert milyen dolog, hogy nem mész.)

"A kisebbnek nem szabad visszaütni." (Hála ennek a felfogásnak mai napig látszanak a hegek, amiket a húgom "szórakozásból" csinált.)

"A nagyobb feladata vigyázni a kisebbekre" (Az utcában Én voltam a rangidős, így már 6 évesen 5 nálam kisebb gyerekre kellett vigyáznom.)

"Enni kell!" (Akkor is, ha nem vagy éhes és utána kihányod az egészet.)

"Ami a tányérodon van, annak el kell fogynia."

"Vendégségben nem illik visszautasítani, ha kínálnak." (Kiskoromban egyszer hányásig tukmáltak sütivel, majd mikor kijött az egész, csak annyit mondta anyumnak, hogy "Nem mondtad, hogy beteg, biztos valami vírus.")

"Italt sem illik visszautasítani" (Akkor sem, ha gyógyszert szedsz, amire nem ihatsz, mert "olyan nincs".)

Szívgyógyszert szedek, egyszer megkértük nagyapámat, hogy ha úgyis megy az orvoshoz írasson már nekem is, erre bemegy a spajza, hogy "szerinte van neki itthon hasonló, jó lesz nekem az is."

"A dezodor, tusfürdő büdös és fölösleges pacsuli."

"Boltban nem szabad semmit levenni a polcról, hogy megnézd, mert kiküldenek."

"Sportolás céljából futni értelmetlen" (Volt egy rendőr ismerősöm, aki súlyokkal járt futni és az öregek mindig ott értetlenkedtek, hogy "Minek fut, ha nem siet sehová? Minek viszi magával a súlyt, ha úgyis ide hozza vissza?")

"Kutyát sétáltatni nem szabad, mert kiszokik a kerítésen kívülre és szökni fog."

"Macskát nem kell etetni, mert akkor nem fog vadászni."


Ennyi jut hirtelen eszembe.

2017. máj. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
83%

74. vagyok. A kedvencemet kihagytam. :D

"Ha valami bajod van (beteg vagy, fáj valami, rossz a kedved, bármi) akkor nem kell rá figyelni és akkor elmúlik." (3 rokonom is úgy halt meg, hogy "nem vett róla tudomást" és már késő volt, mikor kórházba került. Húgomnak zúzódott a keze és Én mentem be vele 3 nap után a kórházba, mert otthon letudták annyival, hogy tegyen rá vizes ruhát.)


"A sebre kölnit kell önteni." (Tudom, hogy fertőtleníteni akarják, de akkor miért nem valami olyannal, ami arra is való?)

"Ha nincs 38 fok feletti lázad akkor nem vagy beteg." (Ha van akkor az az Én hibám, mert biztos nem öltöztem fel vagy ilyesmi és emiatt nem lóghatok a suliból szóval kaptam egy lázcsillapítót, hogy ha rosszul vagyok vegyem be és ugyanúgy elküldtek betegen is. Én is kerültem már emiatt kórházba, volt hogy suliba kellett értem jönni, mert összeestem, hiába mondtam reggel, hogy rosszul vagyok. Ők látják rajtam, hogy nem.)

"Pont attól lesz valaki allergiás, ha sokat van állatok között és felhalmozódik a szervezetében a szőr." (Ezzel akartak rávenni, hogy tegyem ki az állatokat a lakásból.)

"A macskának tejet kell adni inni, nem vizet." (2 szobacicám van és megy a tejtől a hasuk. Attól, mert a kint tartott macskánál nem látják még így van, erre anyum első dolga volt kiönteni a vizüket és tejet adni nekik, mert Én kínzom őket.)

"Csapból csak úgy lehet vizet engedni, hogy először kancsóba és onnan flakonba tölteni. Egyenesen flakonba nem szabad, mert elromlik tőle a csap." (Ezt a pesti ismerősöm mondta.)

"Ki kell húzni mindent, ami világít, ha nem használjuk, mert sokat fogyaszt." (Egy ismerősöm kiszámolta, hogy többet fogyaszt az állandó ki-be kapcsolgatás, mintha világít az a kis pötty a TV-n.)

"A vihar legkisebb jelére is áramtalanítani kell a lakást, ha elmegyünk otthonról akkor is, mert lehet akkor jön majd a vihar."

"A telefontöltő akkor is fogyaszt, ha nincs rádugva a telefon" (Szintén a pesti ismerősöm.)

"Ha valaki a saját butasága miatt sérült meg akkor had fájjon csak, megérdemelte." (Egy kisgyerek is.)

2017. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
57%
ez a viharban áramtalanítani kell a lakást az én nagyszüleimnél is megvan:D
2017. máj. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
97%
Három hete csapott a villám vihar közben az utcába. Led tv, routerek, Laptopok, töltők , mikró, mosógép, asztaligép meg egyáltalán MINDEN AMI BE VOLT DUGVA tönkrement. Nem csak egy házban hanem vagy 6-7 szomszédnál is. Lehet nem hülyeség...
2017. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a pestieket is lehet, akkor leírnám, hogy négy éve, amikor a nagy árvíz volt Pesten, valaki elkezdte terjeszteni, hogy ha minden lakásban megnyitnák a vízcsapokat, akkor lemenne a Duna vízszintje (mert a vízcsap a Dunából veszi ki a vizet), és megszűnne az árvíz. Facebookon osztogatták nagyban, csomóan teljesen komolyan vették. (A vízmű meg jól járt.)
2017. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 Röcsögei Péter ***** válasza:

Nagyszülők, szülők szűk látóköre vegyesen, ahogy eszembe jut az utóbbi 30 évből: "Banánt, narancsot mindig mosd jól meg, mielőtt meghámozod, mert FEKETÉK fogdosták össze." ugyanakkor:

"Mi gyerekkorunkban mindig a fáról ettük a gyümölcsöt, és nem volt bajunk tőle. Minek megmosni?",

"Boltba menni csak reggel 7 előtt érdemes, mert nem kapsz semmit.", "Bolondnak néznek az emberek, ha rövid ujjúban mész utcára szeptemberben. Hisz mindenki kabátba van már, fiam!", "Télen biciklizni őrültség, tüdőgyulladást kapsz azonnal", "Ezzel a lánnyal ne mutatkozz, mert szó éri a ház elejét!" :-D (pedig az olyanokat szeretem) ,

"Ne ereszd le a redőnyt nappal, mert azt hiszik, lakatlan a ház és bejönnek." Éjszaka dolgoztam. , "Ne szerelj fel kamerát, riasztót, mert akkor azt gondolják, innen van mit ellopni, és bejönnek!" "Karácsonykor ne világítsd ki a házat, mert nem illik a környékre". "Este 8 után ne égess villanyt az udvaron, mert azt hiszik, valami baj történt" "Zseblámpával ne menj ki a kertbe, mert azt hiszik, betörő vagy." "Ne hallgass hangosan zenét, mert nem a környékre való" "Ne dugd be a füledet fülhallgatóval, mert zörömbölhetek az ajtódon, és nem hallod meg." "Nem kell DVD lejátszó, mert az bonyolult nekünk" "Elment a TV adás, mert olyan csatornára kapcsoltál, amit nem fizettél elő, és letiltott a számítógép" "Képernyőt 3 méternél közelebbről nézni egészségtelen." "Az automata mosógép sok vizet és áramot zabál, pazarlás olyat üzemeltetni" "Ha LED-es izzókat veszel, sűrűbben jönnek majd ellenőrizni a villanyórát a gyanúsan kis fogyasztás miatt" "Ha villannyal fűtesz, folyton ellenőrizni fogják a gázórádat" "Ha napelemet veszel, az nem csak drága, de adózni is kell utána" (mondjuk ez már igaz lett azóta), "Festéskor ne az utca felőli részre pakold ki a bútorokat, mert úgy nézel ki, mint a cigányok" "Internetről vásárolni drága és nem látod előtte a terméket, meg a pénzed is ki tudja, hová kerül. Átverhetnek." "Ha olyat írsz interneten, amit nem szabad, bemérnek, és már itt is van a rendőrség" "Ha regisztrálsz fészbukon, mindent megtudhatnak rólad" "Ha külföldről vásárolsz, megbüntethetnek" "Ne panaszkodj a főnöködre! Jártál volna többet iskolába!" "Fűtött irodában, műhelyben dolgozol, azt sem tudod, mi az a munka" "A barátnőd teleültette a kertet a pénzedből, és ez a csicsás kert nem illik a környékre"

2017. szept. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:

" "Ha regisztrálsz fészbukon, mindent megtudhatnak rólad""


Ezt nálam 15 évvel fiatalabb (férfi) kollégám is meggyőződéssel vallja.:-) Ugyanakkor fent van Linkedinen, minden adatával, eggyel magasabb pozícióval, mint amit valójában betölt.:D

2017. szept. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!