Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondanátok példát egyszerű...

Mondanátok példát egyszerű 'falusi', szűklátókörű megnyilvánulásra, gondolkodásmódra, amit a családotokban tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Az "egyszerű falusi megnyilvánulás"-t úgy értem, hogy pl öreg emberek nézetei, akik az ész érvek ellenére is kötik az ebet a karóhoz és szajkózzák a saját baromságaikat.

Pl az én nagymamám nem engedi, hogy ha nála vagyunk, a konyhájában használjuk a mosogatót, csak lent az udvaron egy lavórban lehet elmosogatni. Attól fél, hogy elrozsdásodik a mosogatótálca és "tönkremennek a csapok a sok nyitogatástól". Múltkor a teámba tettem cukrot és utána leöblítettem a kanalam tiszta vízzel, arra is húzta a száját, hogy ezt miért nem lehet lent. Utána világosított fel, hogy miért nem.



2017. jan. 27. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
96%
Az ételt (bármelyiket) csak az óramutató járásával megegyező irányba szabad kavarni, különben összetörik. Igen, a leves is.
2017. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
47%
Az mszp-re nem szavaz, mert az egy túl modern párt, majd ha visszajön a mszmp akkor megy el újra választani.
2017. jan. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
90%
elosztón ha világít a kapcsolója, akkor kigyullad/sokat fogyaszt
2017. jan. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is mondják ezt a "ne lépd át a kisgyermeket mert nem nő meg"


Ebben azért van igazság - ha nem is a növekedés, de véletlenül ráléphetünk vagy megrúghatjuk, inkább kerüljük ki

2017. jan. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
92%

Most nem azért, de elég sok olyan van, ami teljesen logikus, semmi köze a falusiakhoz és veled van a baj, ha hülyeségnek tartod.

Én azon akadtam ki, amikor a combnyaktöréses néni elment a templomba, mert "mit fognak szólni, ha nem megy"

2017. jan. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 holnaptegnapja ***** válasza:
42%

# 46 !


:D :D

2017. jan. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
95%

A lámpát mindig le kell kapcsolni, ha nem vagy a szobában. Még akkor is ha csak egy pohár vízért szaladsz át a konyhába és fél perc múlva vissza is mégy, mert az úgy takarékos.


Nem szabad mezítláb lenni (még nyáron sem), mert felfázol és nem lehet gyereked. Ugyan ez a teória a kilógó derékra/hasra.

Nagymamám mániái. Utóbbira vicces történet: Feküdtem tavasszal a kb 25fokos szobában ölemben a laptoppal és egy kicsit fel volt csúszva a pólóm. Rám szól, hogy megfázik a méhem és nem lehet majd gyerekem. Mondtam, hogy meleg van nem fog ilyesmi történni és úgy hagytam a felsőm. Ő úgy döntött majd megigazítja, megérezte, hogy a laptop meleg "Meg fog főni a méhed és nem lehet gyereked"

Na most akkor melege van a méhemnek vagy éppen meddővé fagy? :D

2017. jan. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
89%

- Ne nézd a tévét, és nyomkodd a telefonod egyszerre! A kettő együtt nem tud működni.

- Nem megyek orvoshoz, mert kinevetnek.

- Délután nem lehet főzni, dolgokat csinálni, mert már este van!!!

- Este 8 óra fele, "Ideje aludni, aki este legény az legyen nappal is".

- Hogy néz ki az a ruha? Mit fog szólni a szomszéd ha véletlen meglátja?

- Azt ott kell hagyni a mélyhűtőben, jó lesz még! (Már rég avasodott hús...)

- Ne menj be a tiszta szobába!!

- Ne nyúlj hozzá, eltöröd!

2017. jan. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
82%

"A háziállat a kertbe való, lakásban tartani állatkínzás."

A kedvencem!

2017. jan. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
87%

Hogy lat a baratnom a szemevel es hogy kommunikalunk egymassal ha nem beszel magyarul (azsiai).

Macskat ne simogassuk mert tetvesek leszunk.

Allat ne nyalja meg a kezunket.

A kinti vecet hasznaljuk (pottyantos), mert a benti sok vizet fogyaszt.

Ragjuk el a sonka boret mert azt is meg lehet enni...

Kenyer tetejet mindig vizezzuk bes es tegyuk a sutobe atsutni mert azzal lejon rola a kosz.

2017. jan. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!