Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondanátok példát egyszerű...

Mondanátok példát egyszerű 'falusi', szűklátókörű megnyilvánulásra, gondolkodásmódra, amit a családotokban tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Az "egyszerű falusi megnyilvánulás"-t úgy értem, hogy pl öreg emberek nézetei, akik az ész érvek ellenére is kötik az ebet a karóhoz és szajkózzák a saját baromságaikat.

Pl az én nagymamám nem engedi, hogy ha nála vagyunk, a konyhájában használjuk a mosogatót, csak lent az udvaron egy lavórban lehet elmosogatni. Attól fél, hogy elrozsdásodik a mosogatótálca és "tönkremennek a csapok a sok nyitogatástól". Múltkor a teámba tettem cukrot és utána leöblítettem a kanalam tiszta vízzel, arra is húzta a száját, hogy ezt miért nem lehet lent. Utána világosított fel, hogy miért nem.



2017. jan. 27. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 holnaptegnapja ***** válasza:
27%

# 48 :)


A nagymama nagyon bölcs és tapasztalt + igazi falusiasan aggódó + kedves akart lenni.


Ezt inkább írd a jó számlájára :) - sokan örülnének, ha csak ennyire volna valaki, aki odafigyelne rá.


---

A laptop melegsége :) hahaa, azt meg viccesen ... :D


56- ban a fővárosba is felmentek parasztfalváról a bölcs falusiak, mert tudták, hogy a város nem a túlélés környezetének bölcsője.

Azt a helyet úgy hívják, hogy falu :)

Vitték is a forradalmároknak a jó fajta kenyeret és szalonnákat lovaskocsiszámra...


Mert a puska önmagában nem hoz győzelmet :) és ezt tudták falun is. Nem kellett őket kérni a városiaknak, felkérés nélkül segítették a várost.

"bezzeg" "bölcs" volt a falu és fontos).


A város és falu közül a falu, ahol nagyobb az életbiztonság.

(ezt nem szabad elfelejteni amikor erről beszél valaki)


A takarékosságot inkább (még ha túlzás is), példának még most is érdemes a falutól tanulni.

Mert a "szűk-látókör" a városban a nambervan pazarló életmód van most is, és az is volt.


Különben én falusi is és városi is vagyok.

Nem légből vettem amit írtam. Fél életemben falusi és szerencsére épp az első felében falusi (!).

Nem mindegy a sorrend. (!)

---

Mindkettő fontos és lényeges. a -(V/F)is, ez nem kérdés.

... aki azt írta, hogy a városban is van szűklátókörűség szemlélet - annak adtam is egy zöldet itt :)


Jó pihenést :) 7V-gét.

2017. jan. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
90%

"A doktornő ajánlotta ezt az új gyógyszert, csak feleannyiba kerül, mint a régi."


Ezzel nem tudom, mi a problémád, sokszor ha egy gyógyszernek kijön a generikus változata, az igenis olcsóbb, és a háziorvosoknak kötelességük felhívni rá a figyelmet. Ha lenne olcsóbb, de továbbra is a drágát írnák fel, akkor meg az lenne a baj...

2017. jan. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
94%
Van a szomszédban egy nagyon kedves (tényleg az) 80 fölötti bácsi. Mikor megszületett a lányom nagyon lesajnálva jegyezte meg, h nem baj, hisz már van egy gyerek (a fiam), de azért jó lett volna még egy.
2017. jan. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
93%
Delutan kettokor mar nem lehet sehova menni, se fozni, semmit se csinalni, mert ejszaka van.
2017. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
86%

A kutya nem való a házba.

A macska fogyóeszköz.

A nő dolga az, hogy a férfire főzzön, mosson takarítson.

A férfi szava szent és sérthetetlen.

A gyereket kézhez kell szoktatni (avagy verni mindenért).

Amit a férfinek szabad, azért a gyerek verést kap.

A számítógéptől és a tévétől elbutul az ember.

Szidni kell a szomszédot, de közben jópofizni neki.


Apámnak ez a felfogása, ahogy a szüleinek is.

2017. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
96%

"A fiú unoka többet ér."

Ezt nekem, mint lány unokájának mondta, miután ebédet vittem neki.

2017. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
88%

Ha egy nő nem főz minden nap/ hétvégén elbóbiskol a kanapén/ teóisten nem süt-főz húsvétkor, hanem ételt rendel/ hétvégén pihen, na az egy lusta asszony.

Azt a konditerem árt a lányoknak baromságot én is hallottam, összekötve rendkívül káros és ostoba "fogyókúrás" tippekkel ( ne egyél semmit, akkor fogysz, gyümölcsös joghurt az egészséges- amiben rengeteg cukor van). Bár ezeket tényleg lehet simán hallani városiaktól is.

2017. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
85%

Én falun nőttem fel, de ennek a sok marhaságnak, amiket itt összerhordtak a hozzászólók, töredékét sem tapasztaltam.

Az tény, szomszéd a szomszédot figyeli. De basszus, beköltöztem bérházba, megyeszékhelyre, bemutatkoztam a szomszédoknak, aztán évekig nem köszöntek, mert nem divat. Felőlük be is törhetnek, ki is éghet a lakás, értesíteni nem tudjuk egymást, ha baj van, mert nem számíthatunk egymásra.

Ez sem jobb. A városi szemlélet.

2017. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
89%
Ja, 55. válaszoló és igen, az állatokkal való nagyon kedves bánásmód, macska fogyóeszköz, pénzért szrrá elletett fajtatiszta kutya elpusztul a téli hidegben és vele pusztulnak a kölykei = rossz anya volt a kutya, megérdemelte. Áh.
2017. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
85%
58. Ki is van emelve, hogy nem szó szerint falusi szemléletről van szó.
2017. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!