Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondanátok példát egyszerű...

Mondanátok példát egyszerű 'falusi', szűklátókörű megnyilvánulásra, gondolkodásmódra, amit a családotokban tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Az "egyszerű falusi megnyilvánulás"-t úgy értem, hogy pl öreg emberek nézetei, akik az ész érvek ellenére is kötik az ebet a karóhoz és szajkózzák a saját baromságaikat.

Pl az én nagymamám nem engedi, hogy ha nála vagyunk, a konyhájában használjuk a mosogatót, csak lent az udvaron egy lavórban lehet elmosogatni. Attól fél, hogy elrozsdásodik a mosogatótálca és "tönkremennek a csapok a sok nyitogatástól". Múltkor a teámba tettem cukrot és utána leöblítettem a kanalam tiszta vízzel, arra is húzta a száját, hogy ezt miért nem lehet lent. Utána világosított fel, hogy miért nem.



2017. jan. 27. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
90%

Kenyeret enni feltétlenül muszáj, mert CSAK abban van B-vitamin.

Reggel 8-nál tovább tilos aludni (még hétvégén is), mert az ember "elalussza" az eszét.

Meg ezek a "mit fog szólni a .... ha..." -rengeteg verziója van. Pl. mit szólnak a szomszédok, ha ordítasz egyet a lakásban. Hogy néz ki a hajad, mit szólnak az emberek az utcán. stb.

2017. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
92%
Ja egyébként ez mind nagyanyámtól származik, aki mellesleg született városi :)
2017. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
25%
Mindennap kell papírt enni, mert abban van p csitamin das ist vááááá vitamin.
2017. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
89%
Ó, ezt múlt héten mondta nekem egy néni az utcán: Ne hordj sapkát, az nem nőnek való!
2017. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
33%
Az hordja a nadrágot a családban, aki az esküvői torta felvágásakor a kést vezeti.
2017. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
96%

A pálinka gyógyszer, amire nem használ, arra nincs gyógymód.

Tüszős mandulagyulladásod van? Igyál pálinkát. Fáj a gyomrod? Igyál pálinkát. Egy órája műtötték ki a bölcsesség fogadat? Öblögesd pálinkával.

2017. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
92%
#66 mintha nagyapámat hallanám :D
2017. febr. 1. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
92%

A nagymamám azt mondja a nagypapámra hogy az ura meg mindenkinek a férjére. Meg folyton ezt mondja nekem:

" Te vagy a lány neked kell mosogatnod" Te vagy a lány neked kell rendet tenned. " A kislány feladata hogy megcsinálja a házimunkát.

2017. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
35%
hat ez egy tok jo topic, a legtobb szolason konnyesre nevettem magam;-)))
2017. febr. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
90%

Van pár, mert mindkét szülőm vidékről származik, és sok vidéki rokonunk van. Hozzátenném, mi pestiek is tudunk érdekes, szűk látókörű dolgokat mondani, tehát nem azért írom ezt le mind, hogy a vidékieket szapuljam.


- bunkóság vadidegennek nem köszönni, aki szembejön veled az utcán

- párod anyját SZERETNED KELL, mert megszülte a párod... akkor is, ha mocsok módon viselkedik veled

- bunkóság, ha nem akarok beszélni, nem beszélgetek olyan emberrel, akivel életemben nem találkoztam és mindenfélét kérdezget

- ne menjek külföldre, mert beteg leszek

- ne menjek külföldre x országba, mert annak az országnak egy részében 10 éve volt háború, és mi lesz, ha lelőnek

- aki tetovált, az biztos börtöntöltelék vagy abnormális

- a homokosokat ki kell irtani egytől egyig

- aki nem fehér bőrű, annak biztos van vmi difije

- színházba járni sznob és úri dolog, vagy ha igen, akkor csak vígjátékra max. 3évente 1x, vagy régi klasszikus darabra

- a Nemzeti Színháznak csak régi kosztümös darabokat kellene játszania (na ez az a megjegyzés, amire a színház megépítői forognak a sírjukban, mert pont az aktuális helyzetet akartál bemutatni a műsorukban)

- az Internet felesleges dolog

- vasárnap pontban délben és csak rántott húst lehet enni

- allergia nem létezik, igazából csak kényesség

- mindenki egészségtelen, aki nem 24/7 kint van a levegőn

- illetlenség / undorító, ha a WC tetejét nem hajtjuk le használat után

- aki nem szeret kertészkedni, az beképzelt és szenny ember

- olyan, hogy személyiség nincs, a pszichológia áltudomány, csak a neveléstől függ a dolog

- egy gyerek neveletlen, ha ellent mer mondani a szülőnek

- höjj, az egészséges étkezés... én szalonnát eszem hússal és zsíros kenyérrel minden nap, aztán még élek! (aztán 2 évre rá szívinfarktust kapott 65 évesen... erősen benne volt sztem az életmódja)

- egy lánynál már baj van, ha 18 évesen nincs komoly udvarlója

- macskával, kutyával nem szabad kedvesnek lenni, mert megszokja... ha bármi baj van vele (fázik, beteg stb.), akkor se engedjük be a lakásba, mert megszokja

- hetente elég 2x fürdeni, és akkor nem szaglunk

- a napi szintű alkoholfogyasztás hozzátartozik az igazi élethez

- ha a gyerek 6évesen már nem egyedül jár iskolába és nem egyedül köti a könyveit, ill. nem lehet elküldeni egyedül bevásárolni, életképtelen lesz (vidéken talán... városban vigyázni kell)

- ha 18 évesen már nem tudsz 3fogásos házias ebédet főzni, a nők szégyene vagy és nem lesz olyan, akinek kellenél

- a nőnek a konyhában a helye vagy az udvarban

- egy gyerek nem gyerek... és a kisebbekre vigyázzon majd úgyis a nagyobb

- a telefon az ördögtől való, és nincs ré szükség, mert "túlzottan új technológia"

- aki nem képes egy csirke nyakát elvágni, az nem is érdemes az életre

- ha nincs házad, csak lakásod, akkor senki vagy

2017. máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!