Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondanátok példát egyszerű...

Mondanátok példát egyszerű 'falusi', szűklátókörű megnyilvánulásra, gondolkodásmódra, amit a családotokban tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Az "egyszerű falusi megnyilvánulás"-t úgy értem, hogy pl öreg emberek nézetei, akik az ész érvek ellenére is kötik az ebet a karóhoz és szajkózzák a saját baromságaikat.

Pl az én nagymamám nem engedi, hogy ha nála vagyunk, a konyhájában használjuk a mosogatót, csak lent az udvaron egy lavórban lehet elmosogatni. Attól fél, hogy elrozsdásodik a mosogatótálca és "tönkremennek a csapok a sok nyitogatástól". Múltkor a teámba tettem cukrot és utána leöblítettem a kanalam tiszta vízzel, arra is húzta a száját, hogy ezt miért nem lehet lent. Utána világosított fel, hogy miért nem.



2017. jan. 27. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
87%
Ja, és a gyerekeknek nem kell játék, mert úgyse játszanak vele.
2017. jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
84%

És még egy, nem szabad folyó vízben mosogatni, csak állóban pancsolgatni, mert az sok vizet fogyaszt és az drága, nem baj, hogy mással sokkal többet lehetne spórolni, mondjuk a cigivel pl.

Mindenből fel kell pakolni, hogy tele legyen a spájz, kell, hogy legyen mondjuk 20 kg, liszt meg cukor, hogy nehogy elfogyjon. Aztán meg nem mindegy melyiket veszed elő, hozd hátulról, mert ami elől van az még új.

2017. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
85%

"Óvatosan a sóval mert hozzárakni lehet, de kivenni már nehéz..."


Ebben mi a baromság?


Egyébként amiket írtatok, azok úgy 90%-ban megtalálhatóak városi, fővárosi emberkék hülyeségtárában is, egy része kortól függetlenül.:D

2017. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
89%

Nem jó lánynak konditerembe menni (fogyás miatt) mert férfias izmai lesznek.

Szivacs helyett rongyal ajánlott mosogatni, mert a szivacstól csak habzik a mosogatószer.

Gyöngyöt és egyéb kézimunkát készíteni baromság és igazán felnőhetnék már ahelyett, hogy ilyet csinálok

2017. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
42%
Fel kell rázni a szűrt almalevet tartalmazó dobozt. Minden alkalommal.
2017. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 holnaptegnapja ***** válasza:
19%

(Talán) - egyszer sem nyitok egy olyan topikot, aminek főcíme az lenne, hogy:


"Mondanátok példát egyszerű 'városi', szűklátókörű megnyilvánulásra, gondolkodásmódra, amit a családotokban tapasztaltatok? " ---


;)

-----------------------------

Írtam példát most fentebb :D

;)

2017. jan. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
77%
Amiket írtatok kb 90%-ban a városi öregekre is igaz..
2017. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
91%
Reggel fingott a tehén, ami a tejet adta, és amire elért a felvásárlóhoz, nem vette meg, mert büdös a tej, erre hivatkozott.
2017. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
91%

Nyáron sem lehet nyitva az ajtó, mert bejön az egér.

Napi négy órát nyitva kell lennie az ablaknak, különben penészes lesz a szoba.

A kutyának têlen nem kell vizet adni, mert úgyis befagy a víz.

2017. jan. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
90%
Az az igazi nő, aki egész nap a konyhában rohad.
2017. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!