Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová menekülhet egy férfi, ha...

Hová menekülhet egy férfi, ha bántalmazza és fenyegeti őt a barátnője/felesége?

Figyelt kérdés
Beírtam a Google-be, hogy "családon belüli erőszak menedékhely", és rákattintottam néhány találatra, de mindegyiknél írta, hogy "nők és gyermekek számára". Tudtok olyan helyeket, ahova férfi is mehet?

2017. jan. 28. 19:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/355 A kérdező kommentje:

"EZt a férfiak is szokták, bocsika."


Feltehetek egy egyszerű kérdést neked? Te férfigyűlölő vagy? Igen, férfiak is szoktak lelki erőszakot elkövetni meg nők is fizikait. Minden csoportból találunk embert, aki erőszakos. Ezért nem az X ellen vagy X által elkövetett erőszak/bűnözés ellen kellene küzdeni, hanem mindenfajta erőszak és bűnözés ellen.

2017. jan. 28. 20:35
 22/355 anonim ***** válasza:
48%

Szombat esti provokatív kérdés.

A kérdezőt nem érinti.

2017. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/355 A kérdező kommentje:

"Azért ajánlottam a harcművészetet, mert akkor a problémát valamennyire kezelni is megtanulnád, nemcsak elmenekülni. Nem tudom hova mehetnél. Állíts csapdát, készíts hangfelvételt stb.."


Ok, kösz a választ, jó tanácsokat adtál, de most az a kérdés, hogy ha el kell mégis meneküljön, akkor hova mehet?



"De a amíg a társadalomra az jellemző, hogy nőket vernek, és csak elenyésző mértékben férfiakat, addig ne csodálkozz, hogy a bántalmazott nőkre szakosodtak.


Ha holnaptól elkezdenék a feleségek nagyüzemben verni a férjeket, akkor majd lesz apaotthon is, csak tudod, nem ez a jellemző.


Ne tettesd már itt a hülyét a hülye provokatív kérdéseddel."


Büszke vagy rá, hogy magasról szarsz a kisebbségre, ami az családon belüli erőszakot elszenvedett emberek körében a férfi nem? Mert nem arról van szó, hogy kisebb hangsúlyt fektetnél rá, hanem igenis büszkén kiállsz mellette, hogy szarjuk le. Pedig nem arról van szó, hogy nem léteznek ilyen férfiak, csak valamivel kevesebben vannak, mint a nők.

2017. jan. 28. 20:38
 24/355 anonim ***** válasza:
82%

"Ezért nem az X ellen vagy X által elkövetett erőszak/bűnözés ellen kellene küzdeni, hanem mindenfajta erőszak és bűnözés ellen."


Ha nem tudnál olvasni, akkor észrevetted volna, hogy ugyanezt írtam. Most pont magaddal mentél szembe, mert úgy csinálsz, hogy:


1: Ugyanolyan gyakori lenne a férfit verő nő, mint fordítva

2: Mintha a nőt nem vonnák ugyanúgy felelősségre, ha hobbiból sodrófával összetöri a férje 3 bordáját.

2017. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/355 anonim ***** válasza:
88%

"hanem igenis büszkén kiállsz mellette, hogy szarjuk le."


Te tényleg NEM tudsz olvasni?

Nem kell leszarni, éppen javasoltam, menjen a bántalmazott férfi látlelet vetetni és jelentse fel a nőt.

2017. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/355 A kérdező kommentje:

"Valamennyi hajléktalanszállóra bemehetsz, minden városban van. Éjjeli menedékhely is, átmeneti szállás is, választhatsz."


A hajléktalanszálló mondjuk nem rossz ötlet, ha nincs más.



"Szülők, rokonok? Gondolom barátaid is vannak."


Lehet, hogy valaki olyan élethelyzetben van, hogy nem tud szülőkhöz/rokonokhoz/barátokhoz menni. Ő mit tegyen?

2017. jan. 28. 20:40
 27/355 A kérdező kommentje:

Kedves 74%-os!

Ez a kérdés nem a jogi procedúráról szól, hiába hozod fel, hogy ugyanúgy megbüntetik a nőt, mint a férfit. Azt kérdeztem, hogy hova meneküljön a férfi. De látom, nem sikerült értelmezni a kérdést.

2017. jan. 28. 20:41
 28/355 anonim ***** válasza:
43%

"Feltehetek egy egyszerű kérdést neked? Te férfigyűlölő vagy? Igen, férfiak is szoktak lelki erőszakot elkövetni meg nők is fizikait. Minden csoportból találunk embert, aki erőszakos."


Csak épp messze nem ugyanolyan mennyiségben, de ezt már az előző provokatív kérdésedben, amikor is lenáciztad a NANE szervezetet, kitárgyaltuk. Ha akkora léptékű a családon belül fizikai erőszakot elszenvedő férfiak problémája, hogy szükség van számukra átmeneti szállásokra, álljatok össze és alakítsátok meg a FAFE szervezetet (vagy hívjátok, aminek akarjátok.) A nők megtették, mert létező és súlyos gondról van szó.

2017. jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/355 A kérdező kommentje:
28, szóval az a válaszod, hogy ha van egy férfi, akit fenyeget a felesége, az alapítson egy FAFE szervezetet? Mert az volt a kérdésem, hogy hova meneküljön. De látszólag egy ilyen férfi helyzetére elég sokan magasról szarnak, és empátia nélkül állnak hozzá a dologhoz, csak mert egy kisebbséghez tartozik. (bántalmazott férfiak).
2017. jan. 28. 20:47
 30/355 anonim ***** válasza:
89%
Na jól van, neked semmi sem jó. Tanácsokat adunk, de csak kifogásokat keresel. Megérdemled, komolyan mondom. Ne itt okoskodj, hanem oldd meg a frusztrációdat otthon.
2017. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!