Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová menekülhet egy férfi, ha...

Hová menekülhet egy férfi, ha bántalmazza és fenyegeti őt a barátnője/felesége?

Figyelt kérdés
Beírtam a Google-be, hogy "családon belüli erőszak menedékhely", és rákattintottam néhány találatra, de mindegyiknél írta, hogy "nők és gyermekek számára". Tudtok olyan helyeket, ahova férfi is mehet?

2017. jan. 28. 19:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/355 anonim ***** válasza:
67%
Már megkaptad a választ az eredeti kérdésedre, a 26. kommentben nyugtáztad is, hogy jó ötlet. Most tulajdonképpen mi a faxon pörögsz itt tovább?
2017. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/355 A kérdező kommentje:

Ha a NANE tényleg segít ilyen esetben, akkor ez is jó tanács, köszönöm.

Amúgy van valakinek tapasztalata velük, hogy tényleg, biztosan segítenek férfiakon is?

2017. jan. 28. 20:50
 33/355 anonim ***** válasza:
85%
Válj el/ szakíts!
2017. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/355 A kérdező kommentje:

"Na jól van, neked semmi sem jó. Tanácsokat adunk, de csak kifogásokat keresel."


2-3 válaszoló adott normális tanácsot, nekik köszönöm, a többiek viszont csak belém kötöttek.

2017. jan. 28. 20:51
 35/355 A kérdező kommentje:

"Válj el/ szakíts!"


És ha a nő megfélemlíti a férfit? "Ha elválsz/szakítasz, megverlek/nem láthatod a gyerekeidet stb."

2017. jan. 28. 20:52
 36/355 A kérdező kommentje:
Egy kérdésem lenne még: Miért háborodtatok fel sokan azon, hogy megkérdeztem, hova menekülhet egy férfi ilyen esetben? Tényleg felháborító, hogy szeretném tudni, van-e ilyen hely?
2017. jan. 28. 20:54
 37/355 anonim ***** válasza:
95%
32: Figyelj, egy zöld számuk van, amit 18-22 óráig lehet hívni, szerintem tudd meg első kézből, mit segítenek.
2017. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/355 anonim ***** válasza:
89%
Akkor egy tipikus áldozat típus vagy. Nem értem, hogy hangfelvételt eddig miért nem készítettél. Gyűjts bizonyítékokat, látleletet stb.
2017. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/355 anonim ***** válasza:
64%

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__82610..


No, megtaláltam. Ha valakinek van gyomra hozzá, olvassa végig, nekem mára elég volt ebből.


Amúgy, kérdező: szeretem és becsülöm a tisztességes, értelmes férfiakat, unalmas és szürke lenne ez a világ nélkülük. Abban viszont teljesen biztos vagyok, hogy egyik sem tett volna fel ilyen aljasan provokatív kérdéseket, némelyik kommentedről nem is beszélve.

2017. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/355 anonim ***** válasza:
96%

"akit fenyeget a felesége, az alapítson egy FAFE szervezetet?"


Nem is rossz ötlet. Miért ne lehetne?


Sokkal több nőt bántalmaznak, mint ahányan anyaotthonba tudnak menni. A legtöbben nem mernek lépni. Az anyaotthon csak a jéghegy csúcsa. Annál is kevesebb.

A felettem lakó nőt hetente veri a férje. Nem lépett ki 2 éve, mióta itt lakom.


Tudsz menni:

- rokon, ismerős

- hajléktalanszálló

- vagy simán csak elköltözöl


Ha ennyire gondját viseled a bántalmazott férfiak sorsát, minden irónia nélkül írom, igen, alapíts egy menedékházat nekik, FAFE néven.

2017. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!