Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » HELP! Hogyan mondjam el a...

HELP! Hogyan mondjam el a szuleimnek, hogy három évvel idősebb baratom van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Én 13 eves lany vagyok.Marcius elsején oszejottem egy fiuval(akivel mar korabban is egyutt voltam).A baratom 16 eves.De mikor oktober vegen oszejottunk akkor elmondtam anyukámnak es megtiltotta h egyutt legyunk.Akkor szakítottunk.Aztan apukám par nap múlva azt mondta ra,hogy neki az a lenyeg,hogy tanulás rovására ne menjen es h neki az szamit h boldog legyek.Most hogy megint osszejottem a fiúval nem tudom hogyan mondjam el a szuleimnek.Kulon kulon akarom nékik elmondani.Eloszor apukámnak majd anyukámnak.A barátommal viszont megbeszéltük,hogy mivel én 13 évesen meg nem szeretnek vele lefeküdni igy nem fogunk.Amugy rendes a baratom mert amit nem szeretnek azt nem erőlteti.Mivel o 16 mar cigizik,discoba jar stb...

Szerintetek jo ötlet kulon kulon elmondani?

Anyukak apukak visszajelzeset is szivesen varom,hogy mit gondolnak errol.

A korotokat kerlek irjatok oda.

Olyan ,,fejmosást" nem kerek h ,,13 évesen minek meg fiú?" Stb....

Valaszaitokat elore is nagyon szepen koszonom.

13/L


2017. márc. 5. 19:57
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
40%

Nem az a baj, hogy 3 évvel idősebb, hanem, hogy piál meg cigizik, és bele fog vinni a szarságaiba.


Mellesleg 13 évesen neked még babáznod kéne, nem a farkát fogni, meg szopdosni - mert hidd el, pillanatok alatt rávesz erre.

2017. márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
69%

MEllesleg, azt, hogy azt hazudja, kezd leszokni a cigiről, és te be is nyalod neki, hááát... okos fiú.


Ne lgy naiv.

2017. márc. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
71%

Engedjetek meg, hogy leirjak egy törtenetet... A sogornöm nagyobbik lanya 14 eves... Mar a harmadik, de lehet, hogy a negyedik baratja Van. Nem nez ki 14 evesnek, 16-17 evesnek kinez. Kinnt vannak a mellei, haspoloban jar, nem tanul valami jol, tavaly majdnem megbukott... Tavaly juliusban (13 evesen) annyira berugott, hogy összehagyta magat. Mindezt a szülei elött. A szülei is Minden hetvegen vedelnek, mindent megengednek neki, nem nagyon törödnek vele. En azt mondom, ez a szülök szegyene, nem a gyereke. Ha a kerdezönel tenyleg ugy Van, ahogy irja ( tanul, rendesen öltözködik, nem fekszik össze senkivel), akkor miert ne lehetne neki baratja? Mondjuk ha az en gyerekem lenne, elöször csak hetvegenkent engednem meg es minnel elöbb megismernem a fiut.

Lehet lepontozni 😄

2017. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mikor 13 éves voltam, eszméletlenül szerelmes voltam egy idősebb fiúba, a szüleim nem örültek neki. Ma már, felnőtt fejjel, tökéletesen értem is, miért, de akkor a világért nem fogadtam volna meg a jó tanácsot, dackorszak, "énmindentjobbantudok" időszak, annál rosszabb, minél inkább tiltják. Tudom, átestem rajta.


Annyit tudnék neked csak tanácsolni, hogy ha valóban ragaszkodsz ehhez a fiúhoz, ehhez a "kapcsolathoz" (később majd megérted, miért az idézőjel), akkor vállald is fel, és használd az eszed. Mutasd meg a szüleidnek, hogy bízhatnak benned, és ha valóban jó hatással vagytok egymásra, ahogy állítod, akkor ezt a szüleid is látni fogják, és idővel megenyhülnek.


De ez csak addig tart, amíg nem játszod el a bizalmat. A szexhez iszonyú fiatal vagy, remélem valóban nem tervezel még ilyesmit, a srác pedig felhagy a dohányzással, vad éjszakákkal, mert nem, 16 évesen ez nem normális, mondom úgy, hogy lányként én is így viselkedtem, bánom is, mint a kutya.


Szóval: Egy kapcsolathoz érettnek lenni azt is jelenti, hogy vállalod, a szüleid előtt is, képes vagy konfliktust kezelni, felmérni, mi káros neked, mi nem az, meddig mehetsz el, és mihez vagy még túl fiatal.


Sok esetben 13 évesen nem tudja ezt még az ember fia/lánya, ezért vannak a szülők, akik felnőtt fejjel, tapasztalattal a hátuk mögött jobban meg tudják ítélni, mint te, akinek főként a hormonok diktálnak. És ezt minden rosszindulat nélkül mondom, hisz én is átestem ezen, ez ilyen :)

2017. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
89%

Én megértem, hogy ebben a korban már előtörnek a hormonok, meg foglalkoztatnak a fiúk, gyerekszerelem, nincs ezzel baj.

Viszont nem tudom miért pont egy nálad 3 évvel idősebb, aktívan piálós, bulizós, cigizős sráccal kell együtt lenned. Én megértem a szüleidet is. Ha azt nézed a ti korotokban még sok az a 3 év, mert tök más életszakaszban vagytok. Neked a pasizást abban kéne kimeríteni hogy fogjátok egymás kezét, meg hazakisér a suli után, aztán annyi. Egy 16 éves fiú meg nem hinném hogy beéri ennyivel, tekintve az életmódját, nem az a magának való fajta lehet.

Szóval kérdező, én megértem azért a szüleidet hogy nem akarnak asszisztálni pont ehhez a fiúhoz, és a helyükben lennél lehet te is megértenéd. De még csak gyerek vagy, most nem fog menni úgysem :)

2017. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
87%

Mivel o 16 mar cigizik



hát mit ne mondjak...

2017. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
72%

Szia szerelmes Kiskamasz!

Egy 'anyád lehetne' nő véleményét hallod, sajnos nem olyan formán irányítottan, ahogyan szeretnéd...


1.) Szerintem sem kellene még együtt lenni/ járni senkivel, a 13 éves kor még kislányt jelent..

2.) Jogos, h. a szüleid bizalmatlanok - több szempontból is.

3.) A barátod előbb-utóbb ágyba szeretne vinni, szerintem nem szeretne éveket várni... tudod, azok a fránya hormonok.

3. A dohányzás ártalmas, arra is, aki műveli - nem különben a környezetére. + Nagyon könnyen 'megtetszhet' neked, és egy életre szóló káros és drága és - még egyszer - nagyon-nagyon káros szenvedéllyel lehetsz 'gazdagabb'.


Minden hozzászólónak! Elege van már az értelmesebb nőtársadalomnak abból, hogy ha egy lány vagy nő (a tini mondjuk 17 felett) együtt van egy sráccal/ férfivel, és élvezi az együttléteket, akkor ri..nc, k..va, sz..ha, stb.

Nem, nem vagyunk!!!

Míg ha egy hímneműnek hetente új 'barátnői' vannak, az dicsőség...

2017. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
62%

57-es válaszoloval tokeletesen egyetertek

Ne jatszd mar itt a felnottet kislany

En se vagyok nalad sokkal idosebb(2evvel)de 13 evesen meg erteometlen a parkapvsolat szerintem.Meg 16evesen a fiu nem csak kezen fogva setalni akar majd veled.

2017. márc. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
100%

A három évvel semmi probléma nem lenne, ha mondjuk te 16 lennél, meg 20.

A szüleidet azért zavarja, mert félnek, hogy belevisz téged is a bulizás/cigizésbe.

Egyébként egyszerű a dolog: odaállsz a szüleid elé, és megmondod. Kész, máshogy ez nem megy. Ne kerülgesd, ha hetek múlva mondod el, akkor még jobban fognak haragudni.

2017. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a tanácsokat.Ma este fogom elmondani apukámnak,hogy mi van.Aztan anyukámnak.En teljes mértékben megertem a szüleimet is,de nem olyanok,hogy elengedjenek bulizni.(szerencsére.)Nagyon jol atbeszeltuk a barátommal,hogy amit én meg nem szeretnek,azt nem is fogja erőltetni.Nem csak ,,beadja",hogy kezd leszokni a cigiről.Tenyleg igy van.Idaig Naponta 10-20 szalat szívott el,de miota egyutt vagyunk,azota Naponta csak 5-10 szalat sziv el.Mindegy.Errol nem fogok vitat nyitni...A tanácsokat koszonom szepen.Mindenkit teljes mértékben megertek.A baratom nem fog rávenni,hogy cigizzek,fekudjek le vele,mert tudja,hogyha ezt kerne,akkor nem lenne tovabb.....


53-nak üzenem:

Nagyon nagyon szepen koszonom a tanácsokat.Igen,tenyleg normálisan oltozkodom,jol tanulok,jo hatással vagyunk egymásra.

2017. márc. 6. 15:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!